2010- 2015 Yılları Arasında Türkiye’de Komedi Türünde En Çok Gişe Hasılatı Yapan Filmler

2010- 2015 Yılları Arasında Komedi Türünde En Çok İzlenen Ve En Çok Gişe Hasılatı Yapan Filmler

Recep İvedik 3

Yönetmen: Togan Gökbakar

Senaryo: Can Ali SabuncuSerkan AltuniğneŞahan Gökbakar, Togan Gökbakar

Yapım Yılı ve Yeri: 2010 – Türkiye

Görüntü Yönetmeni: Ertun Senkay

Kurgu: Erkan Özekan

Besteci: Oğuz Kaplangı

Süre: 95 dakika

Oyuncular: Şahan Gökbakar, Zeynep Çamcı

Yapımcı: Faruk Aksoy

Filmin Konusu

Film, canı sıkılan Recep İvedik‘in sıkıntıdan kurtulmak için cinci hoca, psikolog, karate kursu, flüt kursu, avcılık, kütüphane, paintball, tiyatro ile can sıkıntısından kurtulma maceralarını anlatmaktadır.

Eyvah Eyvah 2

Yönetmen: Hakan Algül

Senaryo: Ata Demirer

Yapım Yılı ve Yeri: 2011 – Türkiye

Görüntü Yönetmeni: Gökhan Atılmış

Kurgu: Mustafa Gökçen

Besteci: Fahir Atakoğlu, Serkan Çağrı

Süre: 111 dakika

Oyuncular: Ata Demirer, Demet Akbağ, Özge Borak, Salih Kalyon, Tanju Tuncel, Ayşenil Şamlıoğlu, Caner Alkaya

Yapımcı: Necati Akpınar

Filmin Konusu

Maceranın İstanbul ayağında Babasını bulan Hüseyin, Geyikli’ ye geri döner. Babasını, dedesi ve ninesinin yanına yerleştiren Hüseyin, ilk etapta olaya adapte olamaz. Bu arada aklı hala Hemşire Müjgân’ dadır. Fakat Bu seferde önüne engel olarak Kasabaya yeni tayin olan doktor çıkar. Doktordan huylanan Hüseyin onu saf dışı bırakmak için türlü yollara başvurur. Ancak bu yolların sonu bir yere çıkmaz ve her seferinde rezil olur. En sonunda Firuzan’ın aklına bir fikir gelir ve Hüseyin, kıza evlenme teklif etmek için sağlık ocağına gider. Ancak doktor yine oradadır ve Hüseyin’in hayalleri iyice yıkılır. Daha sonra Müjgân’ ın ailesi Edremit’ ten Geyikli’ ye gelir. Yolda Hüseyin ile karşılaşan ailenin daha sonraki yolculukları tam bir komediye dönüşür. Hüseyin ne kadar kendini affettirmeye uğraşsa da yine dibe batar. Müjgân’ ın babası Edremit, kızını Geyikli’ den götürmeye karar verir. Hüseyin ve Müjgân ayrılmak zorunda kalırlar. Ancak yolda giderlerken Edremit, kızının üzülmesine kıyamaz ve geri dönerler. Hüseyin ile Müjgân evlenir. Firuzan, İstanbul’a geri döner ve albüm yapar. Filmin mutlu sonla biter.

Berlin Kaplanı

Yönetmen: Hakan Algül

Senaryo: Ata Demirer

Yapım Yılı ve Yeri: 2012 – Türkiye

Görüntü Yönetmeni: Gökhan Atılmış

Kurgu: Mustafa Gökçen

Besteci: Fahir Atakoğlu

Süre: 113 dakika

Oyuncular: Ata Demirer, Özlem Türkad, Mert Aran, Tarık Ünlüoğlu, Necati Bilgiç, Nihal YalçınCengiz Bozkurt

Yapımcı: Necati Akpınar

Filmin Konusu

Ayhan Kaplan Berlin’de yaşayan, geçimini boksörlük ve bodyguardlık yaparak sağlayan bir Türk vatandaşıdır. Ayhan ve antrenörü Cemal için işler pek yolunda gitmemektedir. İkisi de artık hayattan bir mucize beklemektedir. Film olası bir mucize ihtimalini anlatmaktadır.

Düğün Dernek

Yönetmen: Selçuk Aydemir

Senaryo: Selçuk Aydemir

Yapım Yılı ve Yeri: 2013 – Türkiye

Görüntü Yönetmeni: Özgür Polat

Kurgu: Çağrı Türkkan

Besteci: Aytekin Ataş

Süre:  106 dakika

Oyuncular: Ahmet Kural, Murat Cemcir, Rasim Öztekin, Barış Yıldız, Erdal Tosun

Yapımcı: Necati Akpınar

Filmin Konusu

Sivas’ın Esenyurt köyünde yaşayan İsmail’in oğlu Tarık yurt dışından dönüş yapar. Bu dönüş ilk başta herkes tarafından memleket hasreti olarak yorumlansa da gerçek daha farklıdır. Tarık Letonya’da çalıştığı sırada Marika adında bir kızla beraberdir. Tarık’ın Letonya’da çalışabilmesi için de tek şart Marika ile evlenmesidir. Babasının rızasını almak için gelen Tarık’a, İsmail düğün yapma kararı alır. Ancak bu evlilik kararı çok hazırlıksız bir zamanda gelmiştir. Ancak İsmail oğluna düğün yapmayı bir gurur meselesi yaparak, Tüpçü Fikret, Çetin ve köyde görevli öğretmen Saffet’i toplayarak maddi imkânsızlıklarla 10 gün içerisinde görkemli bir düğün yapma telaşı içerisine düşer.

Fikret, ilk önce Sivas’ta tanıdığı bir otel sahibi olduğunu söyleyerek düğün mekânının otel olacağı sözünü verir. Fakat işler sanıldığı kadar kolay olmaz. Düğünün köy meydanında mütevazi bir şekilde yapılması için hazırlıklar başlar. Her şey yolunda gidiyor gibi görünse de, düğün gecesi gelin devenin sırtında kaybolur. Düğün esnasında başlarına istenmeyen birçok komik olay gelir. Bu sırada ise Letonya’dan gelinin gerçek nişanlısı mafyası ile birlikte düğünü basar.

Recep İvedik 4

Yönetmen: Togan Gökbakar

Senaryo: Şahan Gökbakar, Togan Gökbakar

Yapım Yılı ve Yeri: 2014 – Türkiye

Görüntü Yönetmeni: Gérard Simon

Kurgu: Erkan Özekan

Besteci: Ömer Özgül

Süre:  117 dakika

Oyuncular: Şahan Gökbakar, Ali İhsan Varol, İrfan Kangı

Yapımcı: Emrah Çoban

Filmin Konusu

Recep İvedik, mahallesindeki çocuk futbol takımına antrenörlük yapmaktadır. Kendisinin de küçüklüğünden beri futbol oynadığı, mahallenin tek boş alanı olan arsayı kullanmaktadırlar. Recep, bu arsanın bir müteahhit satıldığını öğrenir ve mahalle ve çocuklar için çok değerli olan bu arsayı kaybetmemek için kendi başına satın almak ister. Ancak kendi yöntemleriyle arsanın parasını toparlayamayınca, çareyi Maldivler’ de yapılan büyük ödüllü bir yarışmaya katılmakta bulur.

Düğün Dernek 2: Sünnet

Yönetmen: Selçuk Aydemir

Senaryo: Selçuk Aydemir

Yapım Yılı ve Yeri: 2015 – Türkiye

Görüntü Yönetmeni: Özgür Polat

Kurgu: Çağrı Türkkan

Besteci: Aytekin Ataş

Süre:  112 dakika

Oyuncular: Ahmet Kural, Murat Cemcir, Rasim Öztekin, Barış Yıldız, Erdal Tosun

Yapımcı: Necati Akpınar

Filmin Konusu

Serinin ilk filminde oğlunu evlendiren İsmail, bu kez torununa sünnet yaptırmak istemektedir. İlk filmde olduğu gibi Fikret, Çetin ve İsmail başta olmak üzere tüm ekip toplanıp sünnet düğünü hazırlıklarına başlamaktadır. Bu düğün zamanla şehir çapında bir olaya dönüşmektedir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir