Adana Su Arıtma Cihazı Çeşitleri

Adana Su Arıtma Servisine Aşağıdaki numaralardan ulaşabilirsiniz. Su Arıtma Sistemlerinin 81 ilde Bulunan Servis ofislerinden, Güvenle hizmet alabilirsiniz. erinden 

Ürünlerimizin Hepsinin İçerisinde onaylı Ön Üç Filtre  onaylı filtre Membran Kullanılmaktadır.

Su Arıtma Cihazı Çeşitleri,

Su arıtma cihazları kullanıcıların ihtiyacına göre farklı türlerde imal ediliyor. İçme suyu musluklarının hemen yanı başında kullanılan musluk tipi cihazlarla birlikte tezgâh altı ve sebil şeklinde de su arıtma cihazlarına piyasada rastlamak mümkün. Her biri farklı kullanım alanlarına sahip olan cihazlar hem sağlık açısından hem de ekonomik olarak daha avantajlı bir kullanım sunuyorlar.

Bu çerçevede bir su arıtma cihazı edinmeden önce cihazın nerede kullanılacağı ve hangi model cihazın ihtiyaca en iyi şekilde cevap vereceği konusunda araştırma yapılarak cihazın satın alınması gerekiyor. Bununla birlikte hangi model cihazın nerede kullanılacağı konusunda bilgi sahip olmak için de su arıtma cihazı satıcıları bilgilendirme sağlayabilirler.

Solve Su Arıtma

Adana Tezgah Altı Su Arıtma Sistemleri

Tezgah Altı Su Arıtma Sistemleri Kendi İçerisinde İkiye Ayrılmaktadır. Bunlar Açık Kasa ve Kapalı Kasa Su Arıtma Sistemleridir.

Tezgâh Altı Su Arıtma Cihazları

Tezgâh altı su arıtma cihazları daha çok yer kaygısının yaşandığı küçük alanlarda tercih ediliyor. Mutfakta yer kaplamaması veya göz önünde bulunmaması açısından tercih edilen tezgâh altı su arıtma cihazları dolap içlerine kolaylıkla monte edilebiliyor. Bu çerçevede tezgâh altı arıtma cihazlarında musluk yanına monte edilen bataryalarla şebeke suyu arıtılarak kullanılabiliyor.

Bu musluktan elde edilen su her türlü yemek, temizlik ve içme ihtiyacı için rahatlıkla kullanılabilir. Bununla birlikte özellikle dar alanlarda oldukça kolay bir kullanıma sahip olan Tezgâh altı arıtma cihazları ciddi bir su tasarrufu da sağlayarak kullanıcıyı ekonomik yönden de rahatlatıyorlar.

Adana Açık Kasa Su Arıtma Cihazları

Adana Açık Kasa Su Arıtma Sistemleri Açık Karbon Filtre Kullanmaktadır. Açık karbon filtre kullanan Bu Cihazlardan Ph 7 Değerinde Su elde Edebilirsiniz. Açık Kasa Su Arıtma Cihazlarının Ön üç Filtresini 6 Ayda bir defa Ana Filtre ve Mineral Filtrelerini yılda bir defa değiştirmeniz gerekir.

Adana Açık kasa Su Arıtma Cihazları Genellikle 5 Filtre ve 5 Aşamadan Oluşur. Fakat 6 filtre 9 aşamalı ve 8 filtre 11 aşamalı olarak İki özel Ürüne Daha Ulaşabilirsiniz. 6 Filtre ve 8 Filtreli iki bu iki ürün sadece Ege Life Su Arıtma Cihazlarında bulabilirsiniz.

Su Arıtma Ürünlerinin üzerine takılan bu ekstra filtreler, Suyun Saflığını ve İçerisinde bulunan mineral dengesini arttırarak, Daha Temiz ve sağlıklı su almanızı sağlar,

Günümüzde Sağlıklı ve Temiz Suya Sahip olabilmenin tek yöntemi olarak Su Arıtma Cihazları gösterilmektedir. 6 Filtre ve 9 aşamalı olan Açık kasa su arıtma cihazının ürettiği suyun kalitesi Ph 7 ve 7,5 aralığındadır.

8 filtre 11 aşamalı olan Diğer Açık kasa Su Arıtma Cihazımız ise Ph 7,5 ve 8 arlığında su üretmektedir. ürünün üzerinde takılan, ektrsa 2 filtre suyun mineral dengesini arttırmaya yardımcı olurlar. Bu Cihazların fiyatları 1000 tl civarındadır.

Adana Kapalı Kasa Su Arıtma Cihazları

Adana Kapalı Kasa Su Arıtma Cihazlarını Açık kasa su arıtma cihazlarından, ayıran Dört özellik vardır.

a) İn-line Sıkıştırılmış Yüksek Kapasiteli Filtre kullanırlar.

b) Açık Kasaya Göre Kapalı Kasa Ürünlerde, Tüm Arıtma Tesisatı, Kaplı Bir kutu içerisindedir,

c) Açık Kasaya İstinaden, Daha Az Yer Kaplar, Daha Estetik bir görünüme aittir.

d) Filtre Değişim Süreleri Açık Kasa Su Arıtma Cihazlarına Göre Çok Daha uzundur. Ön Üç Filtre ortalama 1 senede bir defa . Ana Fİltre ve Mineral Filtreler 1,5 2 yıl aralığında kullanılmaktadır.

Adana Kapalı Kasa Su Arıtma Cihazları 5 Filtre 5 Aşamalı olan Ege life Su Arıtma cihazları, Ph 7,5 Değerinde Sağlıklı ve Temiz Su Üretirler.

6 Filtre 9 aşamalı su arıtma cihazları Ph, 8 8,5 aralığında su üretir.

8 Filtre 11 aşamalı Alkali Su Arıtma cihazı, Piyasada Sadece Ege Life Su Arıtma Sistemlerinde Bulunmaktadır. Bu Ürünün Ürettiği suyun Ph Seviyesi 9,6 ya Kadar Çıkabilmektedir.

Kapalı/Açık Kasa Farkları

Açık kasa ve kapalı kasa su arıtma cihazlarında kullanım ve filtre bakımından farklılıklar mevcut. Açık kasalı su arıtma cihazlarında eski tip karbon filtre kullanılırken kapalı kasa su arıtma cihazlarında ise inline denilen ve oldukça modern olan filtre kullanılıyor. Bununla birlikte kapalı kasa su arıtma cihazlarında ekstra filtreler kullanılarak suyun Ph değerini de ayarlamak mümkün oluyor. Yine kapalı kasa su arıtma cihazları daha derli toplu ve daha düzenli bir kullanım sunduklarından açık kasalı su arıtma cihazlarına göre ömürleri daha uzun oluyor.

Pompalı/Pompasız Farkları

Pompalı arıtma cihazı elektrikli arıtma cihazı olarak da anılıyor. Bu çerçevede hem pompalı hem de pompasız arıtma cihazları piyasada mevcut. İkisi arasındaki en büyük fark ise su basıncının azalması gibi durumlarda pompasız arıtma cihazının su verimi düşecektir. Ancak pompalı arıtma cihazlarında bu şekilde herhangi bir sıkıntıya rastlanmıyor. Pompasız cihazda suyun kullanım durumu bir anlamda şebekeye bağlıdır. Pompalı cihazlarda ise şebeke sıkıntısı yaşansa bile su basınçlı bir şekilde kullanıcı tarafından kullanılabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir