Almadovar, Banderas ve Cruz üçgeninden “Acı ve Zafer”…

Hakiki sanat gösteren yönetmene Oscar ve Cannes seçimini sunsanız tabii ki düşünmeden Cannes cevabı vericek. Bir kaç gün önce vizyona giren “” filmi de ilk gösterisini Cannes film festivali kapsamında gerçekleştirdi. Dünyada insan duygularını en iyi şekilde cinemaya taşıyan İspanyalı yönetmen ve senaryocu Pedro Almadovar en son işinde bir az daha mükemmelliye ulaştı. Yıllardır kaliteli ve zevkli iş yapmaktan bıkmayan ünlünün kadrosunda artık ilham perileri olmuş Antonio Banderas ve Penelope Cruz yer aldı. En son impersionist ressam Pablo Picasso nu canlandıran Banderas bu filmle karyerinin dönüşünü yaptı. Artık ekip haline gelen üçgenin güzel yıldızı Penelope Cruz bir kasabada yaşayan sıradan bir kadının hayatını beyaz perdeye taşıdı. Filmin senaryosu hayatının belli bir dönemini geride bırakmış olan yönetmen Salvador Mallo‘nun ilk aşkından bugünkü ilişkilerine, geçmişten bugüne yaptığı tüm tercih ve yaşamında iz bırakan olayların ruhunda büyük bir gürültü yaratarak şimdiki hikâyesini etkilemesini konu ediniyor. 

“Acı ve Zafer” in kadrosunda Banderas ve Cruz’un yanı sıra Julieta SerranoCecilia Roth ve Asier Etxeandia gibi ünlü isimler de yer alıyor.

Geçmişiyle ilgili bazı konuları yıllar sonra öğrenen adam, akıl yoksa kalp seçiminde hangisini tercih edicek?! 

Soruya cevabı yalnız “Dolor y Gloria” dram filmini izledikten sonra alıcaksınız. Ne kadar zor olsada bazen zafer için acını gözealmak zorundayız.

Size bir öneride bulunucağım. 2 saatiniz boşuna harcanmayacak. İyi seyirler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir