Ankara’da Gece Hayatı Pavyonlar Fiyatları

Ankara’da Gece Hayatı

Ankara gece hayatı, kendi trendini oluşturacak kadar meşhur. Ankara havasıyla göbekler atılan geceler, şehrin modern eğlence merkezleri ve daha çok gençlerin takıldığı Rock barlar, Ankara’nın gece hayatını şekillendiriyor. Ankara’da gece eğlenmek ya da sakin bir müzik eşliğinde bir şeyler içmek isterseniz de birçok alternatifiniz var. Ankara’nın en iyi gece gece mekanlarını listeledik.

 

Jolly Joker
Türkçe rock ve pop müziğin alternatif seslerini sahnesine taşıyan JJ, iddialı bir konser mekânı olarak 2011’de açılmış.

Adres: Kavaklıdere mh. Kızılırmak Sk. No:14, Kızılay

Tel: 0 312 424 1111

http://www.jjankara.com/

IF Performance Hall
Ankara’nın konserler mekânı… Tuğla duvarları ve şık barıyla canlı müziğin kalbi burada atıyor diyebiliriz. Programını mutlaka takip edin.

Adres: Kavaklıdere Cd. Tunus cad. 14/A, Çankaya

Tel: 0 312 418 95 06

http://www.ifperformance.com/

Hayal Kahvesi
İstanbullu kahvenin Ankara şubesi de hem şehrin hem de Türkiye’nin iyi gruplarına sahne veriyor. Yemekleri de hiç fena olmayan mekânda masa düzeni var.

Adres: Tepe Prime Eskişehir Devlet Yolu No: 266

Tel: 0 312 284 29 25

http://ankara.hayalkahvesi.com.tr/

Voodoo Blues Bar
Sahne alan grupların performansı ve ortamın ambiyansıyla mutlaka gidilmesi gereken mekânlardan. Samimi ortamı ve bahçesi de ayrı bir güzellik katıyor. Blues seviyorsanız Ankara gece hayatındaki mekanınız burası.

Adres: Kavaklıdere Mh. Kennedy Cd. No:4, Çankaya

Tel: 0 552 234 6412

https://www.facebook.com/Voodoo-Blues-536306849753505/

Escape
Alt katta canlı pop müzik, üst katta ise DJ performansları dinleyebileceğiniz bir kulüp kısmı mevcut. Üstelik cuma geceleri girişler ücretsiz.

Adres: Ahmet Taner Kışlalı Mh. 2864 Cd. Alımcı Park Villaları, 36/B, Çankaya

Tel: 0 312 240 94 94

Passage Pub

Ankara’nın canlı alternatif müzik dinlenebilecek mekânlarından biri daha. Hafta sonları çok kalabalık olsa da hafta içi keyifli, sakin bir bar havasında. Fatima Spar’dan Can Bonomo’ya kadar yetenekli isimleri ağırlamış bir mekân.
Adres: Bayındır Sokak, No: 7, Kızılay

Tel: 0 312 433 97 99

http://passagepub.com.tr/

Velocity
800 kişilik kapasitesi ve ünlü DJ’lerin performanslarının yanı sıra ilginç dekorasyonu ve şovlarıyla Ankara’nın en şık mekânlarından biri. JW Mariott Hotel bünyesindeki mekân VIP locaları ve özel hizmetleriyle de fark yaratıyor.

Adres: Kızılırmak Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No:1 Söğütözü

Tel: 0 312 248 88 88

Zeki Bar
Ankara’da Türkçe pop müzik dinlemek isteyenler için en kaliteli bar. Her yaş grubundan insanın beğenisini kazanan bu mekân, özellikle gece yarısından sonra kalabalıklaşıyor. Yalnız bilmekte yarar var, canlı müzik ve ikramdaki kalite fiyatlara da yansıtılmış.

Adres: Reşit Galip Cd. No:88, Çankaya

Tel: 0 312 437 9063

The North Shield Pub
Tipik ve gerçek bir pub havasını arayanlar için iyi bir tercih. Saat 01:00’e kadar açık olduğunu hatırlatalım.

Adres: Bilkent Oteli Lobi Katı, Bilkent

Tel: 0 312 266 44 34

The Soul Pub
Ankara’da ucuz mekan arayanların adresi The Soul Pub, havalı atmosferiyle de çok çekici bir mekan.

Adres: Kavaklıdere Mh. Olgunlar Cd. No: 18, Çankaya

Tel: 0312 424 0144

http://www.thesoulpub.com/

Ankara Gece Alemi

Türkiye’nin başkenti ve en kalabalık ikinci şehri olmakta olan Ankara iline seyahat etmek isteyenlerin, özellikle de genç nüfusun en çok ilgilendikleri konulardan bir tanesi tabi ki gece hayatı olmaktadır. Ankara ilinde gece hayatı oldukça renkli ve canlı geçmektedir. Bu canlılığı sağlayan ögenin başında ise öğrenciler gelmektedir.

 

Zira Ankara’nın bir öğrenci şehri olması sebebiyle binlerce öğrencinin gitmekte olduğu gece kulübü ve parti mekânları olmaktadır. Ankara gece hayatında eğlence arayışında olan kişilerin Cuma ve Cumartesi günlerinin sabahlara varan eğlenceli zamanların adresi olduğunu bilmesi gerekmektedir. Memur şehri olarak bilinmekte olan Ankara’da çok sayıda memur yaşadığından, hafta sonu izinli olacakları bu günlerde mekânlarda ki doluluk oranında büyük bir artış gözükmektedir.

 

 

Her çeşit eğlence için kulüp ve bar bulmak mümkün olacak iken rakı içerek bir gece geçirmek isteyenlerin de bu isteklerini karşılayabilecekleri bir yerdir, Ankara. Ankaralıların en çok tercih ettiği gece eğlencesi fasıl eşliğinde rakı içmetir. Ankara’ya gelenlerin güzel bir gece geçirmek için, bütçeleri doğrultusunda seçim şansları bulunmaktadır. Oldukça lüks mekânların söz konusu olabildiği gibi normal standartlarda fiyatlamaların da uygulandığı mekânların daha çok olması dikkat çekmektedir. Bunun sebebi ise mekânlara iştirak eden öğrencilerin fazla olması olarak gösterilmektedir.

45’lik Bar :

22 yıldır varlığını sürdürmekte olan 45’lik Bar; 60’lı, 70’li, 80’li yılların müptelası olanların vazgeçmedikleri bir adres olarak bilinmektedir. İlk şubesi İstanbul Beyoğlu’nda bulunmakta olan bar sonrasında Ankara ve İzmir’de şube açarak büyümeye başlamıştır. Dekorasyonu için duvarlarında Yeşilçam yıldızlarının posterlerinin yanı sıra, müzik dünyasında hem dünya da iz bırakmış müzisyenlerin hem de Türkiye’de izi olan müzisyenlerin posterlerini görmek mümkün olmaktadır. Onların gençlik yıllarına dair fotoğrafların ya da gazete parçalarının bulunduğu bu bar, müşterilerinin keyif almasını büyük bir yoğunluk ile sağlamaktadır.

 

 

Nereden olursa olsun bulunmakta olan plaklar ile yaşanılacak en güzel hisleri yaşama şansını sunmakta olan 45’lik Bar sayesinde kaybolmaya yüz tutmuş eserleri hatırlamak ve onlar ile eski zamanlara dönmek mümkün olmaktadır. Bir bar olmasının yanı sıra burayı ziyaret edenlerin kopamaması sebebiyle müdavim olmaya başlamaları, ardından ise kendi tanıdıklarını getirerek aileyi büyütme durumu bulunmaktadır. Bu barın yapı ve havası diğer hiçbir yere benzemediğinden oldukça dikkat çekmektedir. Eğlenceli ve farklı tarzının yanı sıra müşterilerine sunmakta olduğu içki menüsü ile de dikkat çekmekte olan bu barda, özel kokteyllerinden denemek gerekmektedir.

Adres : Üsküp Cd( Çevre Sk) No:2 06400 Çankaya, Ankara
Telefon : 0312 466 4500

Zeki Bar : Çankaya’da bulunan Zeki Bar Türkçe müzikler ile eğlenmenin tadına varmak isteyenlerin yoğunlukla tercih ettikleri barlar arasında yer almaktadır. Genel olarak genç nüfusun son yıllarda tamamen Batı müziklerini tercih ettikleri bilinmektedir. Bu durumun aksini yaşamakta olan kişilerin, birbirinden güzel ve eşsiz Türkçe parçalar eşliğinde eğlenme isteklerini karşılayabilecekleri bu bar oldukça dikkat çekici bir yerdir. Hem güzel şarkılar dinlemek hem de bu şarkıların eşliğinde dans etmek isteyenler için harika bir deneyim elde edilmesi ihtimalini de sunmaktadır. Eğlenceli geçen Ankara geceleri içerisinde burayı tercih eden kişilerin içki tercihlerini votkadan yana kullanmaları tavsiye edilebilir olacaktır.

Adres : Reşit Galip Cd. 88/1, Çankaya 06700 ANKARA
Telefon : 0312 437 9063

Megaşov Gazinosu :

Ankara’ya seyahat eden kişilerin gece hayatı için düşündükleri seçenekler sadece barlar ile sınırlı olmamaktadır. Ankara’da pavyon deneyiminde bulunmak isteyenlerin seyahatleri süresince bunu da unutmadan denemek isteyecekleri göz önüne alındığında tercih edilebilecek en iyi seçenek Megaşov Gazinosu olmaktadır. Ankara için eğlence zamanı olan Cuma ve Cumartesi günlerinde keyifli dakikalar geçirmek mümkün olmaktadır. Sahne kenarında masa düzeni bulunması sebebiyle bu masalardan birini seçmek mümkün olmakta iken, direk sahneyi görmekte olan localar arasından seçim yapa şansı da bulunmaktadır. 2 ya da 3 kişi halinde mekâna gidecek olanların masalardan tercih yapması tavsiye edilmektedir. Daha kalabalık grupların ise hem fiyat hem de rahatlık açısından locaları tercih etmeleri uygun olacak gibi gözükmektedir. Ayrıca bu gazino için otopark sorunu olmamasını da belirtelim.
Adres : Anıttepe, Ankara

Garaj55 : Ankara’da gece hayatının tadını çıkarmak isteyenlerin tercih edebilecekleri bir diğer adres Garaj55 olmaktadır. Eşsiz bir yemek içeriği bulunmakta olan bu yeri ziyaret edenlerin birçok kez buraya gelmek istemeleri sıklıkla karşılaşılan bir durumdur. Kahve seçenekleri ile göz dolduran mekânda gece hayatında alkol tercih etmeyenlerin, kahvelerinin yanında dostları ile keyifli bir sohbet yaşamaları mümkün olmaktadır. Ayrıca alkol seçenekleri ile de insanların keyifli gece geçirme isteklerinde odak noktası olmakta olan mekân, işletme sahipleri ve çalışanların samimi tavırları sebebiyle oldukça tercih edilen yerlerden olmaktadır. Araba koleksiyonları ile dekoru tamamlanmış olan bu mekânı ziyaret edenlerin burgerlerden tatmaları önerilmektedir. Ortalama fiyat aralığı bulunmakta olan bu mekânın, muadillerine kıyasla daha kaliteli seçenekler sunması dikkat çekici yanlarından biri olarak gözükmektedir.

Adres : Çankaya, Kız Kulesi Sk., 06610 Çankaya/Ankara
Telefon : 0312 446 0066

Golden Pub :

Ankara gece hayatı değerlendirilmesi amacı ile tercih edilebilecek mekânlardan bir tanesi olan Golden Pub, genellikle öğrencilerin uğrak mekânı olarak bilinmektedir. Geçmiş yıllarda içerisinde bilardo oynama imkânı bulunmakta olan bu mekânda, gece hayatının tadını çıkarırken oyunlar ile keyiflenmek isteyenleri bir sürpriz beklemektedir. Bu sürpriz burada dart oyun alanının bulunmasıdır. Genel olarak sadece bu sebeple seçilmekte olan barın bir de bahçesi bulunmaktadır. Fakat bu bahçe binaların arka cephelerine bakıyor olması sebebiyle bakımsız bir görünüm vermektedir. Buraya gelecek olan kişilerin fiyatlar konusunda sıkıntı yaşamayacaklarını bilmeleri gerekmekte iken lüks bir hizmet beklentisi içerisinde olunmaması gerekliliği de göz önünde bulundurulmalıdır.
Adres : Tunalı Hilmi Caddesi 112/D Barbaros, Çankaya, Ankara
Telefon : 0312 427 15 25

Ankara’ya seyahat amacı ile gelenlerin ya da bu şehirde okumak için bulunmakta olan öğrencilerin, kendi isteklerini yansıtan yerlerde gece hayatının da tadını çıkarmak isteğinde oldukları kabul edilmektedir. Bir şehri yaşamanın en güzel yanı, o şehrin gece nasıl göründüğünü ve neler sunduğunu deneyimlemek olmaktadır. Ankara’nın gündüz yansımakta olan memur şehri yüzünün yanında gece hayatı ile eşsiz deneyimler sunması insanların düşüncelerin şehir konusunda olumlu olarak etkileyebilecektir. Belirli dönemlerde bu şehirde bulunacak olanlar için katılabilecekleri etkinlikler kapsamında Ankara konser takvimini incelemeleri tavsiye edilmektedir. Ankara Saklıkent Sahnesi ünlü isimlere ve gruplara ev sahipliği yapması ile bilinmektedir. Ve konser takvimini takip eden kişilerin, şehirde bulunacakları zaman aralığında kendi isteklerine uygun olan konser seçeneklerini değerlendirerek tatillerine daha eşsiz bir yan ekleyebilecekleri unutulmamalıdır.

Fiyat olarak genel belirlenen konser fiyatlarının uygulanmakta olduğunu da belirtmek gerekecektir. Başkentin bambaşka yanlarını gösteren gecelerinde, sevilen grup ya da şarkıcıların parçalarına canlı olarak eşlik edebilme ihtimali ilgi çekici olmaktadır. Ankara gece hayatını yerinde deneyimlemek isteyen ziyaretçiler ise hemen Ankara uçak biletini sitemizden satın alarak Ankara’ya seyahat edebilirler.

İyi eğlenceler!

Ankara’ya Ne Zaman Gidilmeli?

Türkiye’nin başkenti olan Ankara’da karasal iklim hâkim olmak ile birlikte farklı iklimlerin hissedilmesi durumu da mevcuttur. Şehrin kuzey bölgesinde Karadeniz ikliminin yumuşaklığı hissedilirken, güney bölgesinde ise bozkır iklimi oldukça net yaşanır. Eğer ki deniz bölgesinde yaşamaya alışkın iseniz Ankara havası size oldukça kuru gelecektir. Ankara’nın geneli karasal bir iklime sahip olduğu için kışları oldukça sert geçmektedir. Kış aylarında 0’ın altında dereceleri görmek mümkün iken Ocak ayında kar yağışları görülebilmektedir.

 

Ankara’da en soğuk aylar genellikle Aralık, Ocak ve Şubat ayları olarak bilinmektedir. Yağmur yağışları ise çok sık görülmese de kuru soğuğu oldukça üşümenize neden olabilir. Ankara hava durumu mevsim normallerinde değişkenlik gösterebilmektedir. Şehirde yazlar ise oldukça sıcak iken en sıcak ayları Temmuz ve Ağustos aylarıdır.

Dört mevsimin tamamını yaşayabildiğimiz ülkemizde Ankara’ya ne zaman gidilir? sorusunun yanıtı ise Nisan ve Mayıs ayları ile beraber Eylül ve Ekim aylarıdır. Şehirde ilkbaharı sonuna kadar yaşayabileceğiniz gibi aynı zamanda sonbaharın her rengini görebilmeniz de mümkündür. Doğanın uykuya daldığı zamanlarda ağaçların yapraklarını dökülüşlerini izlemek biraz hüzünlendirse de Ankara; gidilip yaşanması ve o eşsiz havası solunması gereken bir şehirdir. İlkbahar mevsiminde ise doğanın merhaba deyişine şahit olmak paha biçilemez. Hem rahatlıkla gezebilirsiniz hem de Ulu Önder Atatürk’ü ziyaret edebilme olanağı elde etmiş olursunuz.

 

İyi yolculuklar!

 

GECEMANYA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.