Eğer gezileriniz esnasında en çok dikkat ettiğiniz şeylerin başında ülkenin gece hayatı yer alıyorsa bu içeriğimize göz atmanızda fayda var.

Hangi ülkenin gece hayatı daha iyi? Hangi aktiviteler ön planda? Avrupa’nın en iyi gece hayatı Hangi saatlerde daha hareketli ve belki de en önemli olan soru fiyatlar ne durumda? Hepsini sizin için araştırdık.

Sayfa İçerisindekiler

Amerika’da Gece Hayatı Nasıldır?
Almanya’nın Gece Hayatı
İspanya’da Gece Hayatının Güzel Yönleri
İtalya’da Gece Hayatı Nasıl?
Arjantin’de Gece Hayatının Özellikleri
Belarus’un Gece Hayatında Yeri
Hollanda ve Gece Hayatı
Çek Cumhuriyeti’nde Gece Hayatı
Amerika’da Gece Hayatı Nasıldır?

Amerika’da Gece Hayatı

Bar ve gece kulüpleri konusunda dünyanın parmakla gösterilen şehri Los Angeles, Amerika’nın eğlence merkezi olmuş durumda. Dünyanın her yerinden milyonlarca kişiyi ağırlayan şehir; gece kulüpleri, müzik, dans ve karma kültüre ev sahipliği yapıyor.

Los Angeles gece kulüplerinin yanı sıra plajda düzenlenen partileri ile ünlüdür. Yalnızca bu partiler nedeniyle Amerika’ya gidilebilir. Üstelik yalnızca Los Angeles değil New York da şehir ışıltıları altında muhteşem bir gece yaşamanızı sağlayacaktır.

Almanya’nın Gece Hayatı

Almanya’nın bilhassa Berlin şehrinde, muhteşem bir gece hayatı olduğu söylenebilir. Özellikle şehrin uyuduğu saatlerden sonra hareketlenen gece hayatı sabaha kadar durmak bilmiyor. Günün her anı açık olan gece kulüpleri ve eğlence merkezleriyle ünlü olan Almanya aynı zamanda sokak sanatçılarıyla da gece eğlencesi yaşatıyor. Çok hareketli ya da çok sakin bir gece yaşamak isterseniz her ikisini de Almanya’da bulabilirsiniz.

Bilhassa Berlin, Münih, Köln günün her anı açık, kalabalık gece kulüpleri ile ünlüdür.

İspanya’da Gece Hayatı

İspanya’ya geldiyseniz ve gece eğlenmek için uygun bir yer arıyorsanız hiç uyumayan şehir unvanını taşıyan Madrid’den ayrılmamalısınız. Günün her anı sürekli müzik ve eğlencenin bir arada olduğu Madrid, aynı zamanda farklı dünyalara da açık.

Madrid’in gece hayatını ayrıcalıklı kılan nokta ise her dans türüne ayrı önem verip kulüpler açılmasıdır. Gecenin 4 ya da 5’inde flamingo öğrenmek ya da izlemek isterseniz Madrid’de bunu yapabilirsiniz. Madrid dans kulüpleri ve rock barları ile meşhurdur.

Madrid dışında İbiza da dünyaya eğlence fırsatlarıyla adını duyurmayı başarmıştır. Açık hava kulüpleri ve farklı müzik odalarının bulunduğu devasa kulüpleriyle ünlü olan İbiza, eğlence arayanların adresi olabilir.

İtalya’da Gece Hayatı Nasıl?

İtalya’nın gece hayatına dair bilmeniz gereken ilk şey, dünyanın en meşhur gece eğlencelerine sahip olduğudur. Uluslararası disco ve devasa dans pistleriyle meşhur olan Milano, İtalya’nın en eğlenceli şehridir. Pahalı olduğu kadar zevkli ve farklı içecekleri ile ünlü olan bu kulüpleri muhakkak görmelisiniz.

Milano’nu dışında İtalya’nın farklı bölgelerinde gece hayatı yaşamak isterseniz limon ağaçları ile tanınan Sorrento en uygun şehirdir. Bunun yanında elbette Venedik sizin için eşsiz bir tecrübe olacaktır.

İtalya’yı gece hayatında farklı kılan, romantizmin ve eğlencenin bir arada olmasıdır.

Arjantin’de Gece Hayatının Özellikleri

Eğlenceli ve hareketli bir ülke olan Arjantin, gece hayatının en eğlenceli dakikalarını başkentinde yaşatmaktadır.Avrupa’nın en iyi gece hayatı Buenos Aires, gece hayatı denildiğinde akla gelen ilk birkaç şehir arasındadır. Bilhassa tangonun doğduğu yer olması gece hayatında tango ile meşhur olmasını sağlamıştır.

Belarus’un Gece Hayatında Yeri

Belarus, son zamanların en gözde ülkelerinden biri. Bu popülerliğin nedenlerinden bir tanesi de gece hayatındaki tercih edilirliği. Bilhassa başkenti Minsk ile dünyaya adını duyuran Belarus, binlerce turiste de ev sahipliği yapmakta.

Minsk’i gece hayatında tercih etmenizin ilk nedeni her kültüre açık olmasıdır. Dünyanın her yerinden farklı ırklara sahip birçok kişi kendini yabancı hissetmeden eğlenebilmektedir. Avrupa’nın en iyi gece hayatı bunun yanında Minsk’in gece hayatında ucuz olması da onu ünlü kılmaktadır. İçeceklerinin ve eğlence merkezlerinin ucuz olmasıyla meşhur olan Minsk, her kesime hitap ediyor.

Hollanda ve Gece Hayatı
Dünyanın her yerinden yalnızca gece hayatı için turist çeken Hollanda, Amsterdam gibi bir şehre sahip olduğu için şanslı. Her türlü eğlencenin yasaksız olduğu şehirde, bilhassa dans ve müzik çok yoğun hissedilmekte. Günün her anında hareketli olan şehir özellikle gece hayatında iki kat kalabalıklaşır.

Amsterdam’ın gece hayatı dünyaca ünlü birasıyla meşhurdur. Yüzlerce çeşit biranın bir arada bulunduğu Amsterdam eğlence için tercih edilebilir.

Çek Cumhuriyeti Gece Hayatı

Başkenti Prag ile dünyaya adını duyuran Çek Cumhuriyeti, gece hayatıyla inanılmaz bir enerjiye sahip. Sabahları huzur ve sükûnet kokan şehir, geceleri adeta eğlence merkezine dönüşür. Avrupa’nın en iyi gece hayatı Dünya’nın en kaliteli şarap üretim merkezi olan Prag, gece hayatında da bunun avantajını yaşıyor. Hareketli, müzik ve dans dolu bu şehir tercih ettiğiniz için pişman etmeyecektir.

Sadece gece hayatı için bile gidilecek şehirler…

Yurt dışı seyahatlerinde genellikle ziyaret edilecek olan ülkenin tarihi, kültürel yerleri, yöresel lezzetleri gibi şeyler öncelik oluşturur. Ancak bunların yanı sıra bazı şehirler özellikle gece hayatlarıyla adından söz ettirir. Hatta kimi zaman gece hayatlarına tanık olabilmek için bile ziyaretçi çeker. Biz de sizler için dünyada gece hayatlarıyla ünlü şehirleri sizler için derledik. İşte sadece gece hayatı için bile ziyaret edilmeyi fazlasıyla hak eden şehirler…

Amsterdam

Hollanda’nın başkenti Amsterdam, gündüzleri olduğu kadar geceleri de çok canlı bir şehir. Gündüzleri kültürel gezi yapabileceğiniz Amsterdam’da gece ise bambaşka bir dünya sizi bekliyor. Dünyaca ünlü gece kulüplerine ev sahipliği yapan şehirde Red Light District, yani namıdiğer Kırmızı Fenerli Sokak en sık  tercih edilen eğlence bölgesidir. Bar ve kulüplerin yanı sıra sıra dışı eğlencesiyle tanınan Red Light District’te seks tiyatrolarından umuma açık legal genelevlerine kadar birçok yer mevcut. Farklı bir eğlence hayatına tanık olabileceğiniz Red Light District yabancı turistlerin de en çok merak duydukları yerlerin başında geliyor.

Amsterdam gece kulüplerine bakacak olursak, şehrin çok ünlü eğlence mekanları bulunuyor. Paradiso, Escape, Jimmy Woo, Trouw ve Studio 80 adlı mekanlar Amsterdam gecelerinin ünlü mekanları olarak dikkat çekiyor.

St. Petersburg

Ruslar için eğlenmek bir aktivite değil adeta bir ihtiyaç… Ancak ülkenin kültürel başkenti St. Petersburg, diğer şehirlerin bir adım daha önüne geçiyor.  St. Petersburg’da gece hayatı çok ama çok hızlı yaşanıyor. Gece kulüpleri ve barlar sadece hafta sonları değil, haftanın her günü ziyaretçi akınına uğruyor. Şehirde yaşayan bir kişi haftada en az 3-4 gün dışarı çıkıp doyasıya eğleniyor. Mekanlarda eğlence sabahın ilk ışıklarına kadar devam ediyor.

St. Petersburg’da her kişi kendine göre bir eğlence mekanı bulabilir. Canlı müzikten, DJ performanslarına ve dans şovlarına kadar renkli bir gece hayatı sizleri bekliyor. Ancak şehirde özellikle rağbet gören bazı eğlence ve gece kulüpleri bulunuyor. Bunlar ise şu şekilde: Begemot, Del Mar, Rossi’s Club, Santa Barbara ve Buddha Bar…

Lizbon

Portekiz’in başkenti Lizbon’un dillere destan bir gece yaşamı bulunuyor. Hatta Portekizlilerin Lizbon gece yaşamıyla ilgili bir sloganları bile var: “New York uyumuyorsa, Lizbon esnemiyor bile”. Gece hayatının nasıl olduğunu bu cümle aslında çok iyi bir şekilde anlatıyor. Lizbon sokaklarında gündüz nostaljik bir hava yaşanırken, gece saatlerinde eğlence düşkünleriyle tıklım tıkış doluşuyor.

Lizbon’da gece hayatı için Bairro Alto ve Alfama’yı ziyaret etmeniz gerekiyor. Burada yer alan barların kimisinde canlı müzik, kimisinde ise DJ performanslarına tanık olabilirsiniz. Barlardan eline içeceğini alan herkes kendini sokaklara atıyor ve coşku sokaklarda yaşanıyor. Gençler sokaklarda dans ederek doyasıya eğleniyor.

Berlin

Almanya’nın başkenti Berlin, gece hayatıyla ünlü bir diğer Avrupa şehri… Son yıllarda gece hayatıyla adından sıkça söz ettiren Berlin’de enerji hiç bitmiyor desek yanılmayız. Özellikle gece kulüpleri hafta sonu hınca hınç doluyor. Öyle ki gece kulüpler için rezervasyon yaptırmanız da gerekebiliyor. TeknodanJazz müziğine kadar farklı türde eğlence sizi bekliyor.

Berlin gece kulüplerinde bazen partiler bir geceye bile sığmıyor. Evet yanlış okumadınız. Bu inanması zor durumun gerçek olduğunu kabul etmek hiç zor değil. Bu çılgın deneyimi biraz şansınız varsa, kentin dünyaca ünlü mekanıBerghain’de yaşayabilirsiniz. Ayrıca Berlin’de terk edilmiş çok sayıdaki depo, dünyanın en ünlü undergroundtekno kulüpleri olarak hizmet vermektedir.

Prag

Çekya’nın başkenti Prag, birçok yönüyle ziyaret edilmeyi fazlasıyla hak ediyor. Gündüz saatlerinde Barok ve Gotik mimarinin dünya çapındaki en ünlü örneklerini inceleyebileceğiniz şehirde geceleri de kendinizi farklı bir hayata bırakabilirsiniz. Hafta içi dahi mekanların tıklım tıklım olduğu Prag’da doyasıya eğlenme şansına sahipsiniz. Prag’da gece hayatının en ünlü kulüpleri ise şunlar: M1 Lounge Bar & Club, MeetFactory, ZlatyStrom, Cross Club ve DoubleTrouble…