Azelderm krem ne işe yarıyor? Alzerderm krem nasıl kullanılır?

Azelderm krem ne işe yarıyor? Alzerderm krem nasıl kullanılır?

Azelderm krem ne işe yarıyor? Alzerderm krem nasıl kullanılır?

Yüzde yada cildin herhangi bir yerinde meydana gelen sivilce, cilt lekeleri, gül hastalığı, siyah noktaları ve güneş yanıkları gibi sorunlarla karşılaşan kişilerin doktor tarafından önerilen Azelderm Krem hakkında tüm merak ettiğiniz soruları yanıtlayan bir yazıyla karşınızdayız. Azelderm Krem ne işe yarıyor? Azelderm Krem nasıl kullanılır? Azelderm Krem fiyatı nedir? Azelderm Krem gerçekten işe yarıyor mu? Azelderm Krem yan etkileri var mıdır? sorularının yanıtı haberimizin detaylarında.

Alzelderm Krem, 30 gramlık tüplerde satılan bir kremdir. İçeriğinde %20 Azelaik asit barındırır. Azelaik asit bir çok sivilce kreminin içeriğinde bulunan ham madde olsa da azelderm kremde yoğun bulunduğundan kısa sürede hem sivilceleri geçirir hemde lekelerinin görünümünü azaltarak yok eder. Azelderm krem sivilceleri kurutarak yok etmektedir. Kullanmaya karar verdikten sonra mutlaka sivilce tedavisi yarıda bırakılmamalı ve en az 15 gün düzenli kullanmak gereklidir. Azerderm krem sivilce tedavisinde büyük başarı göstermektedir. Ergenlik dönemi ile beraber hayatımıza giren sivilce, iltihaplı sivilceleri yok etmedeki etkisi kanıtlanmış bir kremdir.

azelderm krem nasıl kullanılır

azelderm krem nasıl kullanılır

Çok etkili bir krem olan azelderm krem sivilce ve sivilce izlerini yok ettiği bilinmektedir. Sivilceler üzerinde etkili olduğu alanlar akne, iltihaplı sivilce, rozase ( gül hastalı), içi iltihaplı ve pembe sivilceler, hafif ve orta dereceli sivilceleri yok etmek için kullanılan azelderm krem sivilceleri kurutarak yok etmektedir. Ayrıca ergenlik döneminde kıl köklerindeki sivilceye neden olan bakterileri ve mikropların oluşumunu engellemektedir.

Azelderm krem leke oluşumunu yok ettiği için sıklıkla doktorlar tarafından önerilmektedir.  İçeriğinde bulunan doğal asitler cildin hücrelerini yenileyerek cilt lekelerinin kısa sürede yok olmasını sağlamaktadır. Azelderm kahverengi ve siyahımsı lekelerin tedavisinde büyük başarı göstermektedir.

azelderm fiyatı

Azelderm krem sadece sivilce izlerini değil bilinen pek çok yara, yanık, çizilme ameliyat izleri ve dikiş izlerini yok etmektedir. Hücreleri yenileyen sorunlu bölgeyi onaran azelderm krem yüzde bulunan çukurlukları da onarmaktadır.

Cildin kendisini yenilemesi ve onarması için gerekli olan vitaminleri içeriğinde barındıran azelderm krem siyah noktaları yok etmek için rahatlıkla kullanılabilir. Yüzde özellikle burun kenarında siyah noktaları bu kremle yok edebilirsiniz.

AZELDERM KREM NASIL SÜRÜLÜR?

Azelderm krem size doktorunuz tarafından tavsiye edildikten sonra mutlaka tedavi sonuna kadar belirtilen şekilde kullanmaya özen göstermelisiniz.

Kremin sürüleceği bölge mutlaka su ile yıkanmalı ve kurulanmalıdır.

Nohut büyüklüğünde kremi sorunlu bölgeye sürün ve baskı yapmadan masaj yapın
Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa sürmek yeterlidir.

azelderm krem nasıl yüze uygulanır?azelderm krem nasıl yüze uygulanır?

AZELDERM KREM YAN ETKİLERİ NELERDİR?

Azelderm krem faydaları olduğu kadar yan etkileri bulunan bir kremdir. Azelderm kaşıntı en çok ve en sık görülen yan etkisidir. Azelderm krem yan etkileri ise

– Nefes almada güçlük
– Karın ağrısı
 Yüzde, dudakta, dilde ve boğazda şişlik
 Cilt renginde değişim
– Kızarıklık
– Yan ve ödem
– Kaşıntı
– Azelderm kaşıntı en sık görülen yan etkilerinden biridir. Kaşınma hissi oluştuğunda tırnaklar ile kesinlikle kaşımayın. Sadece avuç içi ile ovalayarak kaşıntı hissini yok edebilirsiniz. Eğer şiddetli şekilde kaşıntı varsa ve diğer yan etkilerde bazılarını görürseniz hemen kremi kullanmayı bırakmalı ve doktorunuza danışmalısınız.

AZELDERM KREM FİYATI NEDİR?

Azelderm Krem reçeteli olarak satılan bir kremdir. Azelderm krem reçetesiz olarak eczaneden almak mümkün, ama doktor tarafından mutlaka tedavi edilip yazılması gerekmektedir. Genelde merak edilen bir konu ise azelderm kremi devlet karşılıyormu sorusudur. Azelderm krem reçete ile satıldığından devlet tarafından karşılanmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir