Bateri Kursu

Bateri Dersleri

Bu yazı bateridersi.net adresinden alınmıştır.

 

Bateri dersi Orçun Esedoğlu hocamız tarafından verilmektedir. Hocamız Türkiye’de aldığı Bateri eğitiminin yanı sıra 2009 yılında Amerika’da The Julliard School dan ileri düzey müzik eğitimi alarak bu alanda kendini geliştirerek tecrübe sahibi olmuştur. Ders saatleri hocamız ile ortak şekilde belirlenir. Bateri dersleri haftada 1 gün 1 saat olarak teke tek (özel) şekilde işlenir. Öğrenciler Önceden belirtmek koşuluyla izin isteyebilir ve telafi hakları baki kalır. Randevu alarak dershanemizde bulunan bateri ile etüt çalışmalarında bulunabilirsiniz. Ders ücretleri için bizi arayınız. Ücretler her 4 derste bir tekrarlanır. Bu şekilde resmi tatiller ve zorunlu durumlarda bateri dersiniz işlenmiş kabul edilmez. Senet imzalatma ve ya toplu ödemeler gibi öğrencileri zor durumda bırakan uygulamalar, samimi aile ortamımızı zedelemesinden dolayı kabul görmemektedir.

Eğitmen

1984 yılında istanbulda doğan hocamız müzik eğitimine 12 yaşında gitar ve solfej dersleri ile başladı. 14 yaşında selemi sevinçten davul dersleri almaya başladı.Daha sonraki yillarda bir çok konser ve etkinlik ile bir çok müzisyen ve sanatçı ile sahne aldı.2009 yılında amerikada The Julliard School dan ileri düzey müzik eğitimi aldı.2011 yılında yurda dönüş yapan hocamız bünyemizde bateri ve davul dersleri vermeye devam etmektedir. hocamız derslerinde bu müfredatı izlemektedir:
Baget tutuş, stick kontrol ve trompet etüdleri. El, ayak Koordinasyon çalışmaları. Metronomla ritmik çalışmalar. Notasyon,solfej,Armoni. Pop, Rock ve dünya ritimleri çalışmaları. Ekipman tanıma,davul akordu. İleri seviye Ritim çalışmaları ve müzik üzerine ritim çalışmaları. Repertuar çalışmaları.

Ücretler

Akustik bateri fiyatları yeni başlayanlar için set olarak ortalama 700 TL. civarındadır. Kaliteli bir davul daha yüksek bir fiyat anlamına gelir. bütçesi olmayan arkadaşlar bu işe çalışma pad leriyle başlamaktadır.  yalıtım sorunu olan ve evleri bu işe müsait olmayan öğrenciler imkanlar dahilinde elektro bateri almalarını tavsiye ediyoruz. Elektro bateriler ortalama 800ytl civarındadır. Ders Ücretleri için bizi arayınız. Ders Ücretlerimiz aylıktır ve 4 ders için geçerlidir. Ücretlendirmeler İstanbul da bateri dersi veren tüm kurum ve kişiler baz alınarak en uygun olacak şekilde belirlenmiştir.

Online

Çeşitli enstrüman eğitimlerini dershanemizde alabileceğiniz gibi, artık evinizin rahat ortamında da uzman eğitmenlerden online Bateri dersi alabilirsiniz. Yüz yüze, online, web den kameralı, canlı görüntülü videolu uzaktan Bateri eğitimi alabilirsiniz. Online destek hizmeti alabilir,müzik aletinizi akort edebilir,ders hatırlatma uygulamasından yararlanabilir ve enstrüman alımı konusunda online hizmetten faydalanabilirsiniz. Yurt dışında ikamet edenler, İstanbul dışında bulunanlar, yürüme engelliler ve ulaşım sorunu yaşayanlar online Bateri kursu alabilir. Online Bateri kurslarına katılmak için gerekli ekipmanlar: PC veya dizüstü bilgisayar, webcam (mikrofonlu tavsiye edilir), mikrofon, kulaklık, E-Mail adresi. Özet olarak görüntülü görüşme yapabiliyorsanız bu özelliklere sahipsiniz demektir. Ödeme yöntemleriyle ilgili bizimle irtibat kurunuz.

 

Bateri Dersi

 

Bateri olarak da bildiğimiz, Bateri dersi ve çevresinde oldukça ciddi bir talebe sahiptir. Modern enstrümanların en popülerleri arasında yer alan, hatta son yıllarda gelişen teknoloji ile birlikte evlerde bulundurulmasının mümkün hale gelmesi ile, gitar gibi ciddi rakiplerini geride bırakan Bateri, pek çok kimsenin enstrüman eğitimi almak istediğinde aklına ilk gelen enstrümandır.

Geçmişte sadece akustik Baterilar söz konusu olduğundan ev ortamında çalınması mümkün olmayan Bateri, günümüzde nitelikli elektronik örneklerinin kullanılmaya başlanması ile kolay erişilebilir ve kullanılabilir bir hale geldi. Doğal olarak Bateri dersi ve çevresinde bu sayede daha çok tercih edilen bir eğitim dalı haline geldi. Tabii tercih edilmesi, o eğitimin herkes tarafından iyi biçimde veriliyor olduğu anlamına da gelmiyor. Özellikle merdiven altı tabir edilen, niteliksiz kurumlarda oldukça yanlış uygulamaların söz konusu olduğunu söylemek gerekir.Kurumumuz bu olumsuzluğun müzikseverlere zarar vermemesi için Bateri dersi hizmetlerini sunar. Deneyimli eğitimcilerin verdiği derlerimizde evrensel metotlar uygulanır ve milli eğitim sistemine %100 entegre bir ders ilerleyişi söz konusudur. Biz Bateri dersi hizmetlerimizi ciddiye almakta ve bir üniversite kursu ne kadar önemliyse, bu eğitimlere o değeri vermekteyiz.

 

Bateri Dersi Nasıl Verilir?

 

Bateri, bireysel bir çalgıdır. Dolayısıyla Bateri dersi etkinlikleri de birebir yapılmak durumundadır. Haftanın belli bir günü ve saatinde verilen eğitimlerin, öğrenci talep etmedikçe günü ve saati değişmez ve elbette belli bir program üzerinde ilerleyiş söz konusudur. Her ne kadar Bateri/bateri akademik bir çalgı olmasa da, batı da pek çok eğitim standartlarına uygun müfredat geliştirilmiş olduğundan eğitimlerin belli bir standardından söz edilebilir Biz Bateri dersi etkinliklerimizde, bu nitelikli müfredatları kullanıyoruz ve öğrencimizin en kısa zamanda azami yolu kat edebilmesini sağlıyoruz.

 

Kimler Bateri Dersi Alabilir?

 

Bateri dersi almak için öğrencinin ayaklarının pedallara ulaşabiliyor olması yeterlidir. Buna göre derslere katılmak için 6 – 8 yaş aralığında olmak gerekir. Bizim verdiğimiz Bateri dersi eğitimleri kadın erkek fark etmeksizin, bu sınırın üzerindeki tüm yaş gruplarına verilebilmektedir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir