BATUM’DA YAŞAMAK

BATUM’DA YAŞAMAK HAKKINDA HER ŞEY

Ulaşım:
Karayolu: Karadenizin sahil şeridine iner inmez. Rize, Çayeli, Pazar, Ardeşen, Fındıklı, Arhavi, Hopa, Kemalpaşa, Arkasından Sarp sınır kapısı yoluyla sınırdan geçebilirsiniz.

Havayolu : İki seçeneğiniz var. İster direkBatum diye biletinizi alıp dışhat seçeneği ile gelebilir. Yada daha ucuz olması olasılığıyla Batum-Hopa seçeneğini düşünüp iç Hatlar ücreti ile uçup, önce Batuma inip oradan havaş araçlarıyla Hopa transferidir. ( Türkiyeden şu an sadece THY uçuyor. ve sadece İst-Atatürk havaalanı üstünden gelebiliyorsunuz.) İstanbulda yaşamıyorsanız aktarma olmak zorunda.
Sınır Teferruatları:
Pasaportla girecekseniz, belge ve prosedür konusunda sorun yaşama ihtimali neredeyse sıfır. Kimlikle geçiş yapacaksanız; Mutlaka kimlikteki resim size benzemeli, mühür belirgin olmalı ve Kimlik yıpranmamış olmalı.. Yanınızda ilaç bulundurmamanızı tavsiye ederim. (Türkler ilaç kutuları içinde uyuşturucu ticareti yaptıkları için bu konuda Gürcistan çok hassas. Zaten Gürcistanda eczaneler 24 saat açık rahat olun.

Batum Otelleri: Gürcistanda güvenli bir tatil yapmak istiyorsanız, mutlaka ama mutlaka altında gece klübü olan otellerden uzak durmanızı tavsiye ederim. Belli başlı sebepleri ; Çoğunun mimlenmiş olması, Bayanın sizle işi biter bitmez tekrar klübe kaçması, (Tabi işini bitirmedende yapabilir), Koridorlarda ses ve tartışma eksik olmaması, Ve temizlik. Gürcistanda yıldız kavramı yok yani isteyen istediği yıldızı oteline takabiliyor. Siz 4 yıldız görebilirsiniz ama içi 2 yıldız çıkabilir. Tavsiyem ucuz otelleri tercih etmemeniz. (Ucuz etin yahnisi Mevzu) Odanızı kiralamadan mutlaka çıkıp odanızı kontrol edin. Beğenmezseniz kiralamayın.

Batum Gece Klüpleri: İntourist (Discorium), Star, Arena, Raina, Efes, Show gibi yüze yakın gece klübü var. hepsini gezmenize imkan yok. Bana sen hangisini tavsiye edersin demeyin. Zevkler görecelidir. Şansınızı deneyeceksiniz. Size gece klübü hakkında tek tavsiyem, Belki Türkiyedeki kadar değil ama her an giydirebilirler. Ama giydirseler bile inanın Türkiyeden daha ucuza eğleneceksiniz.

Batum Kadınlar Fiyatları: Ah ah işte asıl mevzuu.. Gürcistanda bayanlar Türkler tarafından çok şımartılmış. Özellikle gece klüplerin dekiler. % 60 gibi bir oranla gece klübünden alacağınız bayanlar problem çıkarıp, yalan dolanla size hizmet vermeden kaçacaktır. O yüzden size tavsiyem Batum içinde 2-3 katlı ev tarzında randevu evleri var. Giriyorsunuz istediğiniz tarzı belirtiyorsunuz ve kadın 10 dk. içinde dışardan geliyor. Beğenirseniz alırsınız 100 Lari (120 TL.) 2 Saat takılırsınız. Beğenmezseniz 10 Lari (12 TL.) Verip yenisini çağırırsınız. Evde işiniz göreceğiniz için 50 Lari (60 TL.) de evin sahibine para vereceksiniz. Eğer çok hoşonuza giderse kadınla konuşup, anlaşıp gecelik alıp otelinizede götürebilirsiniz. Emin olun gelen bayanlar o disco daki bayanlardan daha güzel ve hizmeti çok çok daha iyi. Ben orada doktor’a, Noter’e bile rastladım. Yani ek gelir için çalışan bayanlarda gelebiliyor. Rus, Ukrayna’lı bayanlardan tutun üniversite öğrencileri bile var. Şansınıza.. Diğer bir seçenek Thai veya çin masaj salonları. Full Body Masaj 80 Lari (100TL.) 1 saatlik masajdan sonra bayanla anlaşıp işi orada pişirebilirsiniz.

Hayır yok ben discodan bayan alacağım diyorsanız gidip bayanla saatlik anlaşın 1 veya 2 saat hem ucuz hem garanti. sonra kalan paranızla gidip casinoda yiyip için eğlenin, Şansınızı deneyin derim.

Güvenlik: Kim ne derse desin bana güvenin Batum Türkiyenin her yerinden daha güvenli, yeter ki doğruları yapın. uyuşturu ile işiniz yoksa, alkollü araba kullanmazsanız, Emniyet kemeri takarsanız, Vs. Yani gürcistan kurallarına riayet ederseniz mutlaka ama mutlaka rahat bir şekilde tatil yapabilirsiniz.
Evet bir çok kişi fiyatlarda size giydirmeye çalışacaktır. O zaman ya benim gibi işi bilen ve dürüstce çalışan birileriyle gideceksiniz. Yada bal tutan parmağını yalar diyip umursamadan gideceksiniz.
Burada dürüstce elimden geldiğince anlatmaya çalıştım tüyolar verdim. Benim gibi tur organizasyonu yapan birinin yazmayacağı dürüstlükle yazdım. Zaten herkese yetişemem, Fazlasıyla müşterim var.

Not: Ben Batumu Türkiyenin hiç bir yerine değişmem. Eğer A… için gidip alelacele bulup zehiri akıtayım diye gidiyorsanız. Fiyasko yaşarsınız. Acele etmeyin. Kadın bulmak dünyada Thailand dan sonra bir tek Batumda bu kadar kolay.
Sorularınız için Yazın cevaplamaya çalışayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir