Bu Vakte Kadar İzlediğim En İyi Netflix Dizileri

Dizi izlemeyi seviyorsanız ve şu sıralar hazır da tatildeyken ne izlesem diye aranıp duruyorsanız, bu yazı tam da size göre olabilir. Zira günümüzde yabancı dizilere ulaşabilmemiz için o kadar çok platform ve seçenek var ki, dizi seçmek bazen çok zor bir hal alabiliyor. Ya da siz de benim gibi yabancı dizi izlemeyi çok seviyorsanız “Ben bunca diziyi ne ara izleyeceğim?” diye kara kara düşünüyor olabilirsiniz. Ben de oturdum ve izleyecek dizi bulmaya çalışanlar için ya da izleyecek çok dizisi olup da hangisinden başlayacağını bilemeyenler için bu vakte kadar izlediğim en iyi birkaç Netflix dizisini yazmaya karar verdim.

Baştan Söyleyelim, bu yazıda spoiler yok! 

SENSE 8

Sense 8 dizisi, belki de hakkında spoiler vermeden konuşulması en zor dizilerden biri. Basitçe bahsetmek gerekirse dizi, farklı coğrafyalarda yaşayan 8 kişinin empati yoluyla birbirlerine bağlı olmasını ve bu bağlılık sonucunda yaşanılanları anlatıyor. Karakterlerimizden biri yağmurun altında ıslanırken, diğeri de yağmuru hissediyor ya da biri sinirliyken bunu diğerleri de hissediyor. Dizi siz izlemeye başladıkça daha da içine çekiyor ve merak ettiriyor. Toplamda iki sezon olan bu dizinin her bir sezonundaysa 12 bölüm bulunuyor. Eğer bilimkurgu, fantastik ve dram türlerinden hoşlanıyorsanız bu diziye kesinlikle bir şans vermelisiniz.

ATYPICAL

İçinizi ısıtacak ve bittiğinde yüzünüzde tatlı bir gülümseme bırakacak bir dizi arayanlar için sıradaki tavsiyem: Atypical. Başrolde Sam adında bir lise öğrencisi var. Sam, lisede okuyan otizmli bir genç. Her ne kadar kız arkadaş bulmak ve ailesinden bağımsız olmak istiyorsa da, ailesinin bu konularda bir takım endişeleri var. Mümkün olduğunca Sam’i korumak istiyorlar. Sam’in en büyük destekçisi ise kız kardeşi. Birinci sezonunda sekiz, ikinci sezonunda on bölüm olan bu dizinin üçüncü sezonuysa yakın bir tarihte Netflix’te bizimle olacakmış. 

LOVE

Romantizm arıyorsanız, bu dizide aradığınızı pek de bulamayabilirsiniz çünkü bu dizi öyle bizim bildiğimiz aşk dizilerine pek de benzemiyor. İnsan ilişkileri hakkında güzel satır aralarına sahip olan ve insanların gel git hallerini oldukça güzel yansıtan bu dizide başroldeki kızımız Mickey, yerel bir radyo istasyonunda çalışmakta. Oğlanımız Gus ise film setinde çocuk oyuncular için öğretmenlik yaparak hayatını kazanıyor. Bir gün yolları kesişiyor ve biz de oturup izleme imkanı bulunuyoruz. İlişkiler hakkında farklı bir bakış açısı sunan bunu dizinin toplamda 3 sezon olan bu dizinin final bölümünü izlediğinizde yüzünüzde tatlı bir tebessüm mü oluşur yoksa yüzünüzü mü buruşturursunuz bunu bilemeyiz… Ama sonu sizi mutlu etsin ya da etmesin, bu dizi size ilişkiler hakkında çok şey katacaktır. Bu tatlı mı tatlı dizinin müziklerine değinmesek de olmaz. Dizinin özenle seçilmiş şarkıları olaylarla birebir örtüşmekte. Özellikle final bölümünden sonra çalan şarkı, bize resmen Gus ile Mickey’nin ilişkisini özetliyor.

 

Şu sıcak yaz günlerinde size önerdiğim dizileri umarım ki beğenirsiniz. Bir sonraki yazımda görüşmek dileğiyle 🙂

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir