Bulgaristan’da Gece Hayatı Fiyatları

Bulgaristan Doğu Avrupa’nın hareketli gecelere sahip bir başka ülkesidir. Bulgaristan gece hayatı birçok turist tarafından, fiyat uygunluğu, kesintisiz eğlence ve lüks kumarhaneleri sebebiyle tercih ediliyor. Diğer Avrupa ülkelerine oranla daha düşük bir bütçeyle Bulgaristan gece hayatında eğlencenin sınırlarını zorlayabilirsiniz. Bulgaristan çeşitli kumarhane turlarıyla da turist çekmektedir. Bulgaristan gece hayatı doğu Avrupa müzik kültürü daha yöresele kaçan ritimleriyle gece kulüplerinde kulaklarınıza gelecektir. Sofya ve Varna, Bulgaristan gece hayatını aydınlatan kentlerdir.

gece hayatı diskolar Sofia Bulgar kızları

Bulgaristan Gece Kulüpleri

“Briliantin” Sofya’nın en ünlü gece kulüplerinden biridir. Diğer kulüplere göre biraz daha küçük olmasına rağmen her zaman yoğun ve kalabalık olan bu mekânda güzel bir yerlere sahip olmak istiyorsanız, önceden arayarak rezervasyon yaptırmanız sizin adınıza faydalı olacaktır. Bulgaristan gece hayatını en ünlü DJ’leri ve çeşitli pop sanatçıları ile düzenlenen partilerde Bulgaristanlı dansçı kızlardan gözlerinizi alamayacaksınız.

Her gün 22:00-05:00 saatleri arasında hizmet veren Briliantin Disko Bar, Sofya’nın popüler gece hayatı mekanlarından biridir. 2010 yılında En İyi Gece Kulüpleri Zinciri Ödülü’ne layık görülen Briliantin, Bulgaristan’da Sofya, Plovdiv ve Bansko şehirlerinde hizmet vermektedir.

Temalı partilerle birlikte ünlü DJ’lerin ve pop yıldızlarının sahne aldığı Briliantin Disko Bar, ses ve ışık sistemleri Sofya’nın kaliteli mekanlarından biri olarak ön plana çıkmaktadır.

Adres: ul. “Moskovska” 3, 1000 Sofia
Telefon: +359 88 924 5415

Sofya’da ki bir düğer kulüplerden biri ise “Club Chervilo” dur. Bu gece kulübü sizin daha rahat dans edebilmeniz için 3 dans pistine sahiptir. Sabahın ilk ışıkları vurana kadar devam eden eğlence devam etmektedir. Daha çok Avrupa müzikleri ve trend olmuş şarkıları tercih eden bu kulüpte ulusal düzeyde popüler olan DJ lerin düzenlediği partilere katılma olasılığınız daha yüksektir.

Bulgaristan gece hayatı Varna kentinde en sevilen ve popüler kulüplerden biriside El Gordo Club ‘tır. “El Gordo Club” yabancı turist seçeneklerinin dışında daha çok yerli gençler tarafından tercih edilmektedir. Dolayısıyla eğlencenin ritmini ve türünü daha yöresel ve Bulgar dansları oluşturmaktadır. Fiyat olarak diğer kulüplere göre abartı olmayan menüsü bulunan bu kulüp Varna’da eğlenmek için gidilecek ilk adreslerden birisidir.

“Planet Club” Varna’nın bir diğer popüler kulüpleri arasında yer almaktadır. “Planet Club” ‘te dans pistinde birçok ülke vatandaşını görmeniz mümkün olacaktır. Tercih edilen müzikler ve kulübün popülerliğiyle uluslararası bilinirliğe sahip bu kulüpte Bulgar kızların etkileyici dansları arasında eğlencenizi üst seviyelerde yaşayabilirsiniz. Daha çok üniversite öğrencilerin ve turistlerin uğrak yeri olan bu kulüp fiyat olarak da bütçenizi çok zorlayacak bir gece kulübü değildir.

Retro Club LaRocca, Adres: 150 Cherni Vrah Blvd.

Sofya’da atmosferi güzel, yabancı müzikler çalan ve seçilmiş bir kalabalık ile eğlenmek istiyorsanız burası tam size göre. Burası şehir merkezinde değil, daha prestijli güney mahallesinde. Genellikle Sofya’nın en iyi djleri ve eğitimli kesimi buraya gelmektedir.Burası haftanın her günü açık olduğundan dilediğiniz zaman gidebilirsiniz.

Yalta Club, Adres: 20 Tsar Osvoboditel Blvd. Sofia, 

Sofya üniversitesinin hemen yanı başında yer alan ve Sofya’daki en iyi kulüplerden biri sayılan Yalta, clubbing kültürünün merkezidir. Bulgaristan’daki ilk gece kulübüdür. Komünist dönemde dahil olmak üzere 1959 yılından beri açık bir kulüptür burası.Çoğunlukla Elektronik müzikler çalınmaktadır. 2005 yılında yeni bir görünümle konsept değiştiren kulüp, Güzel mobilyaları, ışık ve sis sistemi ile ziyaretçilerinin beğenisini kazanmıştır. Sadece gece kulübü arıyorum diyenler için eşsiz bir yerdir.

Cuma ve cumartesi günleri sabahın ilk ışıklarına kadar hizmet veren Yalta Club, Bulgaristan’da açılan ilk diskolarındandır. 2005 yılında yenilenen Yalta Club, Bulgaristan gece hayatı konusunda birçok ilke ev sahipliği yapmaktadır. Victor Calderon, Rojer Sanchez, Timo Maas, Paul Oakenfold ve Hernan Cataneo gibi ünlü DJ’lerin sahne aldığı Yalta Club, Sofya’nın kaliteli mekanlarından biri olarak hala hizmet vermektedir.

Sin city, Adres: 61 Hristo Botev Bldv. Sofia

Kulübün bize gelemeniz için yüzlerce nedeniniz olabilir gibi bir iddiası var. Vazrajdane Meydanının hemen yanı başında bulunan görkemli bir binası var. Kırmızı ışıklarıyla harkülade gözükür. Diğer kulüplerden farkını ortaya koymak için güzel ve lüks bir hizmet sağlamaktadır.

Cabaret: Yerel halk müzikleri, Türk pop müziği ve Çingene müzikleri çalan bu mekan tabi ki Cabaret. Çok farklı dans müzikleriyle sizi coşturacak.

Chervilo: Sofya’da yeni açılmış şık ve nezih bir mekandır.

In Da Club:  Burası bir gay kulübüdür. Farklı cinsel tercihleri olanlar kullanabilir.

DEMO Club

Sofya gece hayatının popüler mekanlarından biri olan DEMO, 2010 yılında hizmet vermeye başlamıştır. Kaliteli ses sistemleri ile gürültülü bir gece geçirmek için tercih edebileceğiniz Demo Night Club, ünlü DJ’ler eşliğinde temalı partilere ev sahipliği yapmaktadır.

Culture Butik Bar

Her gün açık olan ve öğlen saat 12:00’de hizmet vermeye başlayan Culture Butik Bar ve Gece Kulübü; pazar, pazartesi ve salı günleri haricinde sabaha kadar açıktır. Butik tarzda hizmet veren Culture Beat; kafe, bar ve gece kulübü olarak hizmet vermektedir.

Adres: NDK, 1 Bulgaria Square, 1000 Sofia

Gramafon Night Club

Sadece perşembe, cuma ve cumartesi günleri açık olan Gramafon Gece Kulübü, 22:00-06:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Her hafta DJ’ler eşliğinde eğlenceli partiler düzenleyen Gramophone Club, Sofya’da gidebileceğiniz güzel mekanlardan biridir.

Adres: ul. Budapesta 6, 1000 Sofia
Telefon: +359 87 814 6353

Sofya Live Club

Sofya şehir merkezinde olan kulüplerden biri olan Sofya Live Club, Sofya’nın popüler mekanlarından biridir. Canlı müzik sevenlerin sıkça tercih ettiği bir yer olan Sofya Live Club mekanı, caz ve dünya müzikleri konusunda kaliteli bir müzik anlayışına sahiptir. Sofya Live Club’a giriş için ortalama 5-10 Euro giriş ücreti ödenmektedir.

Swingin’ Hall

Underground müzik mekanlarından biri olan Swingin’ Hall, küçük ve salaş bir mekandır. Yerel ve uluslararası sanatçıların sahne aldığı Swingin’ Hall, rock ve pop müzikleri konusunda iddialı bir yerdir.

Adres: bul. “Dragan Tsankov” 8, 1164 Sofya
Telefon: +359 89 684 0161

Club Alcohol

Sofya’daki gece kulüplerinden biri olan Alkol, pazartesi ve pazar günleri haricinde hizmet vermektedir. Saat 22:00’de açılan Club Alcohol, sabah 05:00’e kadar hizmet vermektedir. Punk, RnB ve Jazz gibi farklı müzik türlerini bulabileceğiniz mekanda, cuma ve cumartesi günleri eğlenceli partiler düzenlemektedir.

Adres: pl. “Petko R. Slaveykov” 4, 1000 Sofya
Telefon: +359 88 865 5500

Studio 5

Başkent Sofya’daki elit müzik kulüplerinden biri olan Studio 5, şehir merkezinde yer almaktadır. Birçok sanatçının sahne aldığı Studio 5 Müzik Kulübü’nde tiyatro ve dans etkinlikleri de düzenlenmektedir.

Adres: Sofia, Sq. Bulgaria 1, Ndk, Vhod A3, 1463 Sofya
Telefon: 0887 934335

Plazza Dance Club

Gece kulüpleri zinciri Plazza’nın Sofya’daki şubesi, şehrin önde gelen eğlence merkezlerindendir. Varna, Burgaz ve Silistre gibi bölgelerde de şubeleri bulunan Plazza Gece Kulübü, DJ’ler eşliğinde haftalık partilere ev sahipliği yapmaktadır.

Üniversite öğrencileri ve Bulgar gençlerinin en sık tercih ettiği Plazza Dans Kulübü, sabahın ilk ışıklarına kadar eğlencenin sürdüğü bir yerdir.

Adres: Studentski Grad, Atanas Manchev Str. Sofya
Telefon: +359 89 588 8888

The Cutton Club

Haftanın her günü 22:00-07:00 saatleri arasında hizmet veren The Cotton Club, lüks bir mekanda eğlenmek isteyenler için ideal bir mekandır. Çılgın partilere ev sahipliği yapan eğlenmeyi sevenlerin sıkça tercih ettiği mekanlardan olan The Cotton Club’a 94 ve 280 numaralı otobüslerle ulaşım sağlayabilirsiniz.

Adres: Akademik Boris Stefanov, Zimen Dvorets na Sporta, 1185 Sofya
Telefon: +359 88 812 7388

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir