En iyi netflix dizi tavsiyeleri

 Son dönemlerde sıkça ismini duyduğunuz tam bir kara delik olan başladınız mı kendinizi durduramayacağınız birbirinden güzel içerikleri olan  NETFLİX evet işte en iyi netflix dizi önerileri şimdi okuyacağınız bu yazıda!hepsi birbirinden güzel sıra dışı senaryoları muhteşem oyunculuklarıyla  tam bir kara delik olan bu diziler izlediğiniz zaman tüylerinizi ürpertecek.

1-THE RAİN Netflix in Danimarka yapımlı  ımdb puanı 6.7 olan muhteşem senaryosu ve oyunculuğu olan bir dizisidir. Yağmurla gelen bir virüsün tüm insanları yok etmesiyle ve iki kardeşin güvenli bir yer bulma arayışını anlatıyor.Bu arayışla başlarına hem iyi hem kötü olaylar geliyor. Yeni dostluklar ve yeni tecrübeler kazanarak yollarına devam eden iki kardeş aynı zamanda ailelerini de bulmaya ve onlara ulaşmaya çalışıyorlar ve ilerledikçe gerçeklerle yüzleşmek zorunda kalıyorlar.Bir solukta izleyeceğiniz 14 bölümlük  muhteşem bir bilim kurgu dizisidir.

2-BLACK MİRROR ımdb puanı 8. 9 olan mükemmel bir bilim kurgu dizisidir.Her bölümünde farklı mesajlar vererek insanların zihinlerini kurcalayan geleceğe dair ipuçlar vererek insanlarda gerilim yaratan bir dizidir.Bölümler birbirinde bağımsız ve 3 er bölümlük 5 sezonluk bir dizidir.İnsanlar tarafından yapılan teknolojinin insanların başına nasıl belaya yol açtığını ve teknolojinin karanlık yüzünü gösteriyor.İleri gelişmiş çağı anlatan dizi teknolojiye bu kadar bağımlıyken insanlar üzerindeki etkileri gözlemleyerek  birtakım çıkarımlar yapmamızı sağlıyor.

3-STRANGER THİNGS ımdb puanı 8. 9 olan bu dizininde sizi içine alarak neredeyse olayları yaşıyormuşcasına bir gerilime sokacak bir dizidir.Olaylar bir kasabada geçmektedir.İnsanlar üzerinde birtakım deneyler yaparak bunu dışarıdan sadece devlet için çalıştıklarını gösteren bir laboratuvarda paralel evren açılarak bu durumda kasabayı olumsuz etkilemektedir.Bu paralel evrenin içindeki yaratıklar bir çocuğu içine almasıyla kasabalılar onu aramaktadırlar. Laboratuvardan kaçan çocukta özel güçlerini kullanarak çocuğun arkadaşlarıyla kaybolan çocuğu aramaya koyulurlar ve bu sırada da laboratuvar görevlileri de bu kaçan çocuğun peşindedirler.

4-DARK ımdb puanı 8.6 olan güçlü senaryosu ve inanılmaz oyunculuklarıyla insanı içine alacak Alman yapımı bir dizidir .2 sezonluk sıra dışı sürükleyici bir dizidir.Küçük bir alman kasabasında yaşayan lise öğrencisi babasının ölümü sonrası ara verdiği okuluna geri döner.Bir sürü psikolojik sorunları olan genç liseli okulda bir süre sonra kasaba sakinlerinden birinin çocuğunun kaçırıldığının haberini alır.Aramalar sonuçsuz kalmıştır ve bir türlü çocuğu bulamamışlardır.Bu çocuğu arayan dört aile ve başlarına gelecek esrarengiz olaylarla dahada ilginçleşen senaryoyla alıp sizi derinlere sürüklüyor.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir