En İyi Netflix Dizi Tavsiyeleri

En İyi Netflix Dizi Tavsiyeleri

Türk toplumu olarak dizi izlemeyi oldukça seviyor, bazen de izlediğimiz dizilere göre hayatımıza yön veriyoruz. Bir süre sonra kendimizi kaptırdığımız seyir dünyasına Netflix ile yeni bir kapı açıldı. İçerisinde bambaşka bir dünya bulunan bu mecra sadece Türk toplumunu değil, tüm dünyayı kasıp kavurmakla meşgulken gelin birlikte en iyi Netflix dizi tavsiyelerine göz gezdirelim.

Bir hayli geniş olan dizi sektöründe her yaş ve düşünceye sahip insan kendisi için bir Netflix dizisi bulabiliyor. Bu bazen aksiyon içeren, heyecanı doruklarda yaşatan bir öneri olurken, bazen de içinizi ısıtan aşk sahneleri sizi sizden alabiliyor. Aksiyon, komedi, suç, belgesel, bilim kurgu, dram, komedi, korku, ve aşk türleri başı çekerken, ilgili konulara ait diziler sizi uykunuzdan edebilecek kadar iyi olabiliyor.

Prison Break – IMDb: 8,4

Bir dönemin furyası haline gelen Prison Break, Netflix’in hayatımıza kattığı yegane dizilerden bir tanesi. İşlemediği bir suçun omuzlayıcısı olan 2 kardeşi konu edinen dizi, en iyi yabancı dizilerin yanında yer almaktadır.

Daredevil – IMDb: 8,7

Birçok kişinin gözlerini kamaştıran Marvel, aynı zamanda Netflix’in baş taçlarından biri olarak yerini üst sıralarda alıyor. Süper kahraman dizilerinden hoşlanıyorsanız, Daredevil’e göz atmanız ufkunuzu açacak yeni bir başlangıç olacaktır.

Şemsiye Akademisi – IMDb: 8.6

2019 yılı şüphesiz ki Netflix için yeni bir dönüm noktası oldu. Adının ülkemizde yaygınlaşması ile birlikte üyelerini yeni sürprizler sunan platformun bir diğer ürünü The Umbrella Academy oldu. Aynı gün doğan 43 bebeği konu alan dizi daha şimdiden uzun yıllar varlığını sürdürecek gibi görünüyor.

Narcos – IMDb:8.9

Pablo Escobar’ın hayatını konu alan Narcos, suç konulu dizilerin arasında en çok tercih edilenlerdendir. Kendine hayran bırakan Narcos, yüreğinizi hoplatacak yegane dizilerdendir.

La Casa De Papel – IBDb: 8,7

Netflix denilince birçok insan aklında tek bir şey beliriyor: La Casa De Papel. Türk televizyonlarında dahi adından söz ettiren dizi çoğu kesim için Netflix kullanma sebebi olmasının yanı sıra darphane içerisinde geçen konusuyla da büyük beğeni kazanmıştır.

En iyi Netflix dizi tavsiyeleri IMdb değerleri baz alınarak belirleniyor olsa dahi, zevklerin ve renklerin kişiden kişiye değiştiğini, listede yer alan diziler sizlere hitap etmiyor ya da sizi mest ediyor olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir