En İyi Sivilce Kremi Hangisi ?

En İyi Sivilce Kremi Hangisi

En İyi Sivilce Kremi Hangisi

Sivilceler ergenlik dönemi ile beraber hayatımıza giren, hemen hemen herkesin karşılaştığı cilt sorunlarının başında gelmektedir. İster bayan olsun isterse erken her iki cinsiyetinde ortak sorunudur. Sivilceleri yok etmek için ilk önce doğal yöntemleri bilmeniz gerekmektedir.

Sivilce tedavisinde asıl amaç doğal ve kimyasallardan uzak yöntemleri tercih etmektir. Bazı  durumlarda sivilceleri yok etmek için en iyi sivilce kremleri kullanmak gerekebilir. Sizler için araştırma yaparak kabul görmüş en iyi ve en etkili sivilce kremleri araştırdık.

En iyi sivilce kremi kullanmadan önce mutlaka cildinizdeki sorunları bir cilt doktoruna göstermekte fayda vardır. Sivilcelerden kurtulmak için en etkili sivilce kremleri ile etkin sonuçlar almanız mümkündür.

Kullandığınız sivilce kremleri bazı kişilerde cilt yapısına göre alerjik tepki verebilir. Böyle bir durumda krem kullanmayı kesmelisiniz. Sivilce ilacı yada sivilce hapları mutlaka bilgi sahibi olunarak kullanılmalıdır.

En Etkili Sivilce Kremi İsimleri, Fiyatı ve Markası

Sizlere eczanede reçete le satılan en iyi ve en güvenilir sivilce kremleri nelerdir hakkında bilgi vermek istiyorum. Reçete sivilce kremleri olduğundan doktorunuza danışmadan kesinlikle kullanılmamalıdır.

Benzamycin 

Benzamycin Krem, fiyatı, yorum, sivilce

Benzamycin Krem

Eğer cildiniz yağlı ise bu kremi kullanabilirsiniz. Yağlı cilt yapısına sahip bireylerde sivilce daha sık görülmektedir. Benzamycin krem sivilce ve iltihaplar ile savaşır. Ortalama olarak 3 ay boyunca düzenli kullanılması gerekmektedir. Akşam yatmadan önce sivilceli bölgeye sürülür. 153 Hastanın üzerinde yapılan deneyde toplam 4 hastada yan etkisi görülmüştür. Bu yan etkileri ise ciltte aşırı kuraklıktır. Göz çevresine hassas olan bölgelere asla kullanılmamalıdır, ayrıca giysilerde ağarmaya yol açacağından temas etmemesi gerekmektedir.

Benzamycin Satış fiyatı :45 TL ‘dir.

Imex Krem

Imex krem, fiyatı, yorum

Imex Krem

Imex sivilce kremi kullananların nereyse tamamı bu kremin sivilceler üzerinde büyük etkisi olduğunu söylemiştir. Antibiyotik özelliği ile ön plana çıkmaktadır. Eğer açık ten rengine sahipseniz bu ürünü fondöten olarakta kullanabilirsiniz. Gereğinden fazla kullanmak ciltte alerjiye sebep olabilir. Imex krem kullanmaya karar verdiyseniz akşam yatmadan önce sivilceli bölgeye sürülmelidir. Yüz bölgesinde bulunan sivilceler, cilt lekeleri, kabarıklar, siyah noktaların tedavisinde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Imex krem fiyatı: 49 TL’dir.

Cleocin T

cleocin t krem

Cleocin T Krem

Sivilcelern yok edilmesi için kullanılan Cleocin T sivilce kremi sürüldüğünde kesinlikle güneşe çıkılmamalıdır. Cleocin T solüsyon erkenlik dönemi sivilce ve akne tedavisinde çok başarılıdır. Bazı kişiler alerjik tepkiler veren bu kremi kullanmadan önce doktorunuza mutlaka danışmanız gerekmektedir. Göz çevresine, hassas cilde ve açık yaralara kesinlikle sürülmemelidir.

Cleocin T Fiyatı .:10.55 TL’dir.

Nadixa Krem 

nadixa krem

Nadixa Krem

Cildinizde oluşan sivilce ve akneler için bir cilt doktoruna muayene olduğunda ilk reçete ile yazdığı ilaç kuşkusuz Nadixa Krem olacaktır. Diğer ilaçlardan farklı olarak ilk kullanıldığında sanki sivilcelerin artığı hissi oluşmaktadır, cilde sürüldüğünde deri altında oluşmaya başlayan sivilceleri çıkarıp yok etmektedir. 2 haftaya kadar sivilceler tamamen yok olmaktadır.

Kremin tam olarak sivilceleri yok etmesi için Nadixa Kremi düzenli olarak 1 ay kullanmak gerekir. Kremi kullandıktan sonra mümkün oldukça güneş ışıklarına maruz kalmamalıdır. Bu kremi asla doktora muayene olmadan kullanmanız tavsiye edilmez. Genelde sivilce tedavisi için antibiyotik ilaçlar ile birlikte kullanılabilir.

Nadixa Krem Fiyatı: 25 TL olarak satılmaktadır.

Madecassol Krem 

madecassol krem, sivilce, yara , yanık

Madecassol Krem

Sayısız kullanım alanı olan bu mucizevi kremi sivilceler içinde kullanabilirsiniz. Madecassol krem kullananların yaptığı yorumlarda kullanıcılar sivilce sorunlarından kesinlikle kurtulduklarını söylemişlerdir.  Madecassol kremayrıca cildi onarıp yenilenmesini sağlarken tahriş olan cildide yenilemektedir.

Madecassol krem satış fiyatı: 17 TL’dir.

Skinoren Krem

skinoren krem

Skinoren Krem

Sivilce tedavisinde kullanılan bu krem doktorlar tarafından Benzamycin krem ile beraber reçete ile yazılmaktadır. Kremi sürdükten sonra kesinlikle dışarı çıkılmamalıdır. Cildi nemlendiren, onaran bu krem ayrıca siyah noktaların yok edilmesinde de kullanılır. Yan etkileri olarak bilenen yan etkisi ise Skinorem krem sürüldü yerde kaşıntı yapar.

Skinoren krem fiyatı: 42 TL’dir.

Acnelye Krem

acnelyse krem

Acnelyse Krem

Aynı Nadixa kremde olduğu gibi ilk önce ciltte bulunan deri altındaki sivilceleri deri üzerine çıkararak yok eder. En çok tercih edilen kremlerden biri olma sebebi ise hem ucuz hemde etkili olmasıdır. Acnelya krem içeriğinde bulunan A vitamini sayesinde hem sivilceleri yok eder, hemde cildi nemlendirir. Ama unutulması gereken husus ise A vitaminin fazla doz alındığında yan etkileri ortaya çıkabilir. Düzenli ve dozunda kullanıldığında sivilceleri kesinlikle yok eder.

Acnelya Krem Fiyatı: 28 TL’dır.

Clindoxyl Krem

clindoxyl krem

Clindoxyl Krem

Düzenli olarak 2 ay boyunca kullanan deneklerin hepsinde kesin sonuç el edilmiş bir sivilce giderici krem olan Clindoxyl ile kesin sonuç el etmeniz mümkün. İlk kullanmaya başladığın dönemde bile etkisini gösteren bu kremi mutlaka denemenizi tavsiye ederim. Yan etkisi ise yüzde azda olsa yanma hissi olur, eğer yanma fazla olursa ilaç hemen bırakılmalıdır. Göz çevresine, saçınıza ve kıyafetlerinize kesikle değdirmemeye çalışın.

Clindoxyl Krem Fiyatı: 31 TL’dir.

SiveX Losyon

sivex losyon

Sivex Losyon

SiveX Losyon sivilceleri yok etmesinin yanında çok iyi bir gözenek temizleyici sidir. Doktor tavsiyesi üzerine antibiyotik ile kullanılır. Düzenli kullanıldığında sivilceleri kesin olarak yok eder. Sivilce, akne, vugaris ve folikülit tedavisinde doktorlar tarafından sıklıkla reçetelere yazılmaktadır. Çok nadirde olsa ciltte yan etkisi ise ciltte kuruluğa sebep olmaktadır.

SiveX Losyon Fiyatı: 50 gr losyon fiyatı 20 TL’dir.

Azelderm Krem 

azelderm krem

Azelderm Krem

Azelderm krem sadece sivilce değil siyah nokta, cilt lekeleri, güneş yanıklarını yok etmek için kullanılan bir kremdir. İçeriğinde bulunan doğal asitler cilt hücrelerini yenileyerek onarır. Ergenlik dönemdeki sivilceler için birebirdir. İlaç sürüldükten sonra kaşıntı hissi oluşabilir böyle bir durumda kaşımak yerine kaşınan yeri ovalamak gerekmektedir. Düzenli olarak kullanıldığında etkili sonuç almanız mümkündür.

Azelderm Krem Fiyatı:  29 TL’dir.

Eritretin Krem

eritretin krem

Eritretin Krem

Eritretin krem etkili bir kremdir, cildi soyarak tedavi ettiği için doğal olarak ciltte yanma oluşmaktadır. Mümkün oldukça temiz cilde uygulanmalıdır. Doktorun önerisine göre gün içerisinde en fazla 3 defa kullanılmalıdır. Eritretin krem kullananlar yaptığı yorumlarda bu ilaç ile kısa sürede sivilcelerinden kurtulduklarını söylemiştir. Eğer yanma hissi aşırı derecede olursa krem hemen kesilmeli ve doktora danışılmalıdır.

Eritretin Krem Fiyatı: 19 TL’dir.

Batticon 

batticon, batikon

Batticon

Batticon her evde bulunan yaralar ve mikropları temizlemek için kullanılan bir ürüdür. Batticon mikropları yok etmesi sebebi ile sivilceleri yok ettiği bilinmektedir. Gece yatmadan önce batticonu sivilce olan bölgeye sürüp yatıyoruz sabah uyandığınızda su ile yıkmanız yeterlidir. Düzenli kullanımı sonucu hem sivilceleri yok eder hemde cildi mikroplardan arındırır. Ergenlik döneminde çıkan sivilceler için denemenizi tavsiye ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir