Eskişehir Gece Hayatı Mekanlar Fiyatları Gece Kulübü 2024

Eskişehir Gece Hayatı , sakinlerinin şehirlerine bağlılığı ile nam salmış, nedenini şehre ayak basar basmaz anladığınız ve ayrılırken de yüzünüzü siyah kırmızıya boyamak isteği duyduğunuz cinsten bir yer. Bir çok insana göre yaşam kalitesi ve kültürü ile ülkemizin en Avrupai yeri. Eskişehir ili İç Anadolu bölgemizin en önemli şehirlerden biridir. 844.442 nüfusu ile bölgenin en renkli illerden biridir. Eskişehir Gece Hayatı Fiyatları Gece Kulübü 2024. Bozkırın ortasında ayrı bir havayla parlayan kent Eskişehir. Komşularının aksine onun yüzü hep yeniliğe ve modernliğe dönük. Bir İç Anadolu şehri olsa da Eskişehir’in sokaklarında gezerken kendinizi kimi zaman Venedik’te kimi zaman ise Moskova’da hissediyorsunuz.

Eskişehir ilimiz bilindiği üzere öğrenci şehri olarak bilinir. Burada binlerce öğrenci yaşar. İlimizin böyle bir yapısı olduğundan dolayı ilimizde gece hayatı da çok parlak geçmektedir. Hatta ülkemizde en parlak gece hayatının yaşandığı illerden biridir.
Eskişehir gece hayatı, eğlence hayatı ve geceleri genelde bar, cafe, gece kulübü, meyhane ve discolardan geçer. Bu mekanlarda gece eğlencesi sabaha kadar devam eder.

İlin merkezinde sayısız mekan bulunur. Bu mekanlarda canlı müzik eşliğinde sabaha kadar eğlenceyi dibine kadar yaşayabilirsiniz. Bu mekanlara genelde öğrenciler takılır. Ortam da ona uygun tasarlanmış ve fiyatlarda gayet makuldür. Eskişehir’de gece hayatı sınırsızdır.

Adalar ve Eski Fabrikalar Bölgelerinde Gece Hayatı


Adalar, şehrin ortasından geçen Porsuk Çayı’nın şehrin üç ana caddesinin kesişiminde kalan bölgesi. Yani ada deyince gözünüzde Budapeşte’deki Margaret Adası gibi şehrin orta yerinde gerçek bir ada canlanmasın. Burası için Eskişehir’in Venedik’i diyebiliriz. Hem Porsuk Çayı’ndaki gondollar ve botlar buradan kalkıyor hem de bölgedeki çeşit çeşit cafe ve publar Venedik’in o cıvıl cıvıl atmosferini aratmıyor. Zaten bildiğiniz üzere Eskişehir tam bir öğrenci şehri. Yani burası haftanın 7 günü yaşayan, her daim barları pubları full çeken bir şehir. Özellikle yaz akşamları buradaki cafe ve restoranlar Porsuk Çayı kıyısında keyif yapmaya gelen gençlerle doluyor. Eski fabrikalar bölgesi diye geçen Tepebaşı semti Hoşnudiye Mahallesi boyunca da bölgede atıl kalan fabrikaların restore edilmesi ile çok hoş barlar türemiş. En sıkı mekanlar: Varuna Gezgin Cafe del Mundo, Varuna Memphis Pub, Peyote, SPR Pub, Keçi Geçti Cafe, Havelka, Museum Pub, Little Kitchen…Artık gözünüze hangisini kestirirseniz…

Eskişehir gece hayatı bizce ülkenin en eğlencelilerinden. Özellikle canlı cover gruplarını seviyorsanız burada sıkı eğleneceksiniz.

Eskişehir Heyecanı Başlıyor!
Eskişehir, gerek nüfusuyla gerekse mekanlarıyla genç havasının estiği bir şehir. Orada, sakin ortamlar bulabileceğiniz gibi akşam ya da gece çıkıp arkadaşlarınızla takılabileceğiniz mekanlar da bulabilirsiniz.
Bu yazımızda da enerjisini atmak ya da gecenin tadını çıkarmak için kendini sokaklara atan genç ruhlu okurlarımıza Eskişehir’in gece mekanlarını anlatıyoruz.

Twentysix Cafe & Bar

Özellikle öğrencilerin büyük dikkatini çeken Twentysix Cafe & Bar, lüks görünümünün yanı sıra fiyatlarıyla da herkese uygun. Pek çok ünlü sanatçının sahne aldığı bu barda, güler yüzlü çalışanlarının sunduğu hizmetle mutfak lezzetlerini deneyebilir, alkollü/alkolsüz içecekleri eşliğinde müzikleriyle veya özel canlı performanslarla gece hayatınızı canlandırabilirsiniz.

222 Park One Night 

Muhteşem ses ve ışık sistemiyle gece hayatına damga vuran 222 Park One Night, konserlerin en fazla gerçekleştiği bir mekan. Alkollü içecekleri, kokteyl ve atıştırmalık yiyecekleriyle en geniş kapsamlı Eskişehir gece kulüpleri arasında yerini alır.

Buda Club


Avrupai tarzında bir gece kulübü olan Buda Club, arkadaşlarınızla birlikte içki ve meze eşliğinde eğlenebileceğiniz gözde mekanlardan birisi.KafePi 

Çok çeşitli içki ve kokteyl imkanıyla oldukça seçkin bir mekan olan KafePi, Bomonti Brasserie kalitesini Eskişehir gece hayatına yansıtıyor. Sabaha kadar takılabileceğiniz bu mekanda özel etkinlikleriyle istediğiniz eğlence coşkusuna kavuşabilirsiniz.

Olympos Cafe & Bar


Fiyatlarının son derece uygun olması sebebiyle öğrenciler arasında oldukça tercih edilen Olympos Cafe & Bar; içkileriyle, alkolsüz içecekleriyle, yiyecekleri ve ortamıyla Eskişehir Barlar Sokağı’nın incilerinden biri. Doğum günlerinizi, yılbaşını kutlamak için oldukça ideal bir mekan olan Olympus Cafe & Bar, eğlence severlerin buluşma noktası.

Hangover Cafe & Bar

Kahvaltıdan akşam yemeğine kadar her öğün için lezzetli yiyecek ve içeceklere, tatlılara ulaşabileceğiniz Hangover Cafe & Bar, gece hayatı konusunda Eskişehir Barlar Sokağı’nın tercih edilen gözde mekanlarından.  İçki kalitesi konusunda oldukça iyi olduğu pek çok kişi tarafından belirtilen bu mekanda arkadaşlarınızla eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Cafe Del Mundo

Dünya’nın farklı ülkelerini gezen Varuna Gezgin Eskişehir ekibinin, aldığı notları somut olarak yansıttığı bir bardır Cafe Del Mundo. Dünyanın farklı bölgelerinden getirilmiş simgeleriyle turistlerin de oldukça ilgisini çekmekte.

Diesel Pub


Diesel Pub, kokteylleriyle ve Deniz Usta’nın eşsiz lezzetleriyle ün salmış bir bar. Bir gece Apple Bite kokteylini tadarak arkadaşlarınızla eğlenmek isterseniz, doğru adresiniz: Diesel Pub.

All Freed


Eskisehir’de cafe-bar tarzında bir mekandır.
Adalar’da Viva Cafe’nin yanındadır. Ön tarafında bulunan yazlık bahçesi, gerek müşteri yapısı gerekse de masa ve sandalyeleri ile cay bahçesihavasındadır. Kapalı iç kısmında ise haftanın belirli günleri canlı müzik vardır. Yemekleri güzeldir, özellikle pizzası lezzetlidir.

Social Pub


Eskişehir’in son zamanlarda en yıkılan pub-barı. Haftanın her gününe bir etkinlik var. Mesela her pazartesi beer pong oynanıyor desek! Cuma günleri ise 70’ler Funky, Cumartesileri ise 80’ler 90’lar geceleri oluyor.

Cafe del Mundo


Kurucuları, 10 yılda yaptığı 145 ülke gezisinden sonra deneyimlerini ve farklı ülkelerin kültürlerini paylaşmak için böyle bir kafe kurmuşlar. Hatta türkçesi de “Dünya Kafe”.  Ayrıca Ankara ve İzmir’de de şubesi var. Ambiyansı harika olan bir yer, kesinlikle görülmeye değer. Eskişehir’e gidiyorsanız net gidip görün diyebileceğimiz birkaç yerden biri.

Sensus Eskişehir Şarap Butiği

İstanbul’da da bir şubesi bulunan şarap-peynir konseptli bir bar-restoran hatta butik. Mekan envai çeşit şaraplarla süslenmiş ve isterseniz satın alıp eve de götürebiliyorsunuz. Şarap seviyorsanız ister atıştırmalıklarla ister normal yemekle tercih edilebilecek bir yer. Tadım menüleri de var.

Varuna Memphis Pub

eskisehir-memphis-pub

Odunpazarı’nda da şubesi bulunan bir kafe. Hem kahvaltısı, hem atıştırmalıkları hem de bir sürü çeşit yemeği var. Özellikle hamburgerlerine herkes bayılmış.

Peyote


Müzik eşliğinde, rahatça zaman geçirebileceğiniz bir bar. Arada konserler de veriliyor.

Havelka

İstanbul ve Ankara’da da şubeleri olan olan Havelka, porsiyonlarının doyuruculuğu ile ünlü.

SPR Pub

eskisehir-pub

Konser ve etkinliklerin yapıldığı, aslında bar-pub olsa da kahvaltısı da tavsiye edilen yer. Salaş ve eğlenceli.

Little Kitchen


Yarım metre pizzası, bütün hamburgerleri, etleri ve makarnaları özellikle en çok övgü olan lezzetleri. Giderseniz özellikle pizzayı mutlaka deneyin deriz! Kendi soslarını yapıyorlarmış.

Dudes Eskişehir

Eskişehir’in yeni, şirin, ve kokteylleri ile öne çıkan bir pubı. Hafta sonları dj performansları oluyor.

eskişehir las vegas

türkü bar eskişehir

eskişehir 222

eskişehir pavyon geceleri

eskişehir gezilecek yerler

eskişehir cafe isimleri

eskişehir in işlek caddeleri

eskişehir mezuniyet mekanları

ESKİŞEHİR HAKKINDA UFAK BİR BİLGİ
Eskişehir, Türkiye’nin bir ili ve en kalabalık yirmi beşinci şehridir. 1993 yılında çıkarılan kanunla Büyükşehir Belediyesi olmuştur. Nüfusu 2015 yılına göre 826.716’dir.
Yüksekokullar ve Üniversiteler: Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir