Facebook Konum Ekleme

Konumunuzu Facebook’a eklemek, Facebook pazarlamanızı yerel bir seviyeye taşımanın ve Facebook sayfanızı ücretsiz olarak tanıtmanın harika bir yoludur . Bölgenizdeki ve çevrenizdeki müşterilerle bağlantı kurmanıza ve etkileşim kurmanıza olanak tanır. İnsanlara nerede olduğunuzu bildirmek, iletişimi daha samimi bir düzeyde teşvik eder ve daha fazla katılımı sağlar. Ayrıca, şehirlerine veya şehirlerine ait yayınlar arayan kullanıcılar, arama çubuğunu kullandıktan sonra yayınınızı kolayca bulabilir, böylece yayınınız çok daha hızlı bir şekilde çekiş kazanabilir.

“Facebook’a nasıl konum ekleyebilirim?” Diye soruyor olabilirsiniz. Neyse ki, göründüğünden çok daha kolay ve ne paylaştığınıza bakılmaksızın Facebook’a nasıl yer ekleyeceğinizi ayrıntılı olarak anlatan kullanışlı bir kılavuzumuz var (ekran görüntüleri ile!).

Siz Başlarken…

Google Maps’e konumunuzu eklemediniz mi ? Bu belki de en önemlisi. Bir Google Haritalar konumunuz olduğunda, Google My Business profilinizi düzenlemenizi ve güncellemenizi sağlayan işletmenizi Google’da talep edebilirsiniz . GMB profiliniz, Google Haritalar aramalarının yanı sıra normal Google aramasının yerel ve işletme sonuçlarında görünmenizi sağlayan şeydir. Bizim yazılan Baş Google My İşletme Girişinin Yararları veya zaten varsa aşağıda verdiğimiz ücretsiz aracını kullanın.

Google işletme girişinizin ücretsiz denetimini edinin 30 saniye içinde Google işletme girişinizin bulunup aramada öne çıkacak şekilde optimize edilip edilmediğini öğrenin.

Tamam şimdi Facebook’a geri dön. Konumunuzu mevcut fotoğraflara ve yayınlara nasıl ekleyeceğinizin yanı sıra konumunuzu geriye dönük olarak nasıl ekleyeceğinizle ilgili talimatları burada bulabilirsiniz.

Facebook Fotoğrafına Konum Ekle

Bir fotoğraf, özellikle de bir etkinliğin fotoğrafı gönderiyorsanız, görüntüleyenlerin fotoğrafın nerede çekildiğini bilmesi için bir konumla etiketlemek isteyebilirsiniz. İnsanlar her zaman örneğin bir olayın nerede yapıldığını bilmek ister, çünkü olayın onlara yakınlığı gidip gitmeyeceğini etkiler.

Bir fotoğrafa konum eklemek için fotoğrafa gidin. Ardından “Konum Ekle” düğmesine dokunun.

Konumunuzu üzerine dokunarak veya açılır pencerede görünecek arama çubuğuna konumunuzun adını yazarak seçebilirsiniz. Ardından “Bitti” veya “Düzenleme Tamamlandı” ya basın.

Bu arada, bulunduğunuz sırada fotoğraflarınızı da etiketlemelisiniz. İşte etiketlemenin ne anlama geldiği ve Facebook’ta birisinin nasıl etiketleneceği hakkında bir rehber .

Facebook Yayınına Konum Ekle

Facebook Yayınına Konum Ekle
Facebook Yayınına Konum Ekle

Facebook’ta yeni bir konum nasıl eklenir? İnsanlara nerede olduğunuzu veya nereye gittiğinizi bildirmek için bir duruma veya yayına bir konum ekleyebilirsiniz. Kitlenize konferans salonu ya da park gibi belirli bir yerde olduğunuzu bilmesini ya da yayınladığınız şehir gibi genel çevreniz hakkında bilgi vermesini sağlayabilirsiniz. Bir yere gidiyorsanız, gideceğiniz yeri de ekleyebilirsiniz. Bu, “X’e seyahat” olarak görüntülenecektir. Bir gönderiye konum eklemek oldukça basittir.

Facebook’ta çıkan konum instagramda çıkmıyor

Profesyonel ipucu: Instagram’a da konum ekleyebilirsiniz !

İlk önce gönderinizi yazın. Aynı kutuda, Konum düğmesini tıklayın.

Konumunuzun adını girin veya önerilen bir konumu seçin. Konumunuz hiçbir yerde görünmüyorsa endişelenmeyin. Bunun yerine Facebook’ta bir konum oluşturabilirsiniz. Hepsini elle yazmanız yeterlidir. Facebook kendi konumunuzu oluşturabilmeniz için herhangi bir konumu kabul edecektir.

Gönderdikten Sonra Facebook Yayınlarına Konum Ekle

Zaten bir Facebook yayını yazdıysanız, ancak bir konum eklemeyi unutursanız üzülmeyin! Çevrimiçi ortamda çok az şey yazılmıştır ve Facebook gönderileri de bir istisna değildir. Daha önce bir Facebook yayını yayınlamış olsanız bile geri dönüp düzenleyebilirsiniz. Konumunuzu mevcut bir gönderiye eklemek için söz konusu gönderiye gitmeniz yeterlidir. Sağ köşedeki küçük oku tıklayın.

Ardından “yer ekle” yi seçin. Bu, daha önce bir yer girdiyseniz, ancak herhangi bir nedenden ötürü düzenlemeniz gerekirse yapacağınız şeydir.

Konumunuzu yazmaya başlayın ve açılır listeden en uygun olanı seçin.

Facebook Mobile’a Konum Ekle

Bazen, şirketinin Facebook sayfasını uzaktan yayınlamak zorunda kalırsınız. İster seyahat ediyor ister bir etkinlik yapıyor olun, Facebook Mobile hareket halindeyken yayınlamak için kullanışlıdır. Facebook cep telefonuna konum eklemek istiyorsanız, önce telefonunuzla bir kaç şey yapmanız gerekir. Telefonunuzun ayarlarına gidin ve Konum Servisleri’nin etkinleştirildiğinden emin olun. Bu, Facebook’un konum seçeneklerini tam olarak kullanmanızı sağlar.

Mobil cihazlarda konum için iki seçeneğiniz vardır. Bir yayına konum ekleyebilir veya bir konuma “check-in” yapabilirsiniz. Bir gönderiye veya fotoğrafa konum eklemek için yukarıdaki adımları uygulayın.

Yakındaki bir yeri kontrol etmek için Haber Kaynağınızın en üstüne gidin ve “Giriş Yap” ı seçin.

Size en yakın yerlerin listesinden bir yer seçebilir veya arama çubuğunu kullanarak bir yer arayabilirsiniz.

Facebook yer eklenemedi hatası Dükkan konumu nasıl yapılır Facebook yer bildirimi Silme

Check-in işlemine ek olarak, isterseniz bir durum güncellemesi yazma seçeneğiniz de vardır. İşiniz bittiğinde, “gönder” e dokunun ve hazırsınız! Check-in’ler en çok mobil kullanıcılarda yaygın olmakla birlikte, bir dizüstü bilgisayar veya masaüstü bilgisayardan da giriş yapabilirsiniz. Tarayıcınızda touch.facebook.com adresine gitmeniz yeterlidir.

Son check-in’lerinizi ve arkadaşlarınızın check-in’lerini görmek istiyorsanız, Facebook’un sizin için de bir çözümü var. Ana ekranda, “Yerler” adlı simgeyi tıklamanız yeterlidir. Buradan, son check-in’lerinizin bir listesini görebilir, arkadaşlarınızın check-in’leri (yerler, açıklamalar, yorumlar ve daha fazlası) hakkında daha fazla bilgi edinebilir veya kendinizi bir yere kontrol edebilirsiniz.

Facebook Messenger’da Konum Ekleme

Facebook messenger konumunuzu yalnızca Facebook Messenger mobil uygulamasını kullanıyorsanız içerecektir. Konumunuz otomatik olarak dahil edilecektir. Ne yazık ki, bu konumu değiştirmenin bir yolu yoktur; Facebook messenger uygulaması, telefonunuzu GPS aracılığıyla bulacaktır ve telefonunuzun o anda fiziksel olarak nerede bulunduğuna bağlı olarak konumunuzu gösterecektir. Diğer bir deyişle, Dallas, Teksas’ta bir mesaj yazıyorsanız, mesajlaşma uygulamasındaki mesajlarınız “Dallas’tan gönderildi” şeklinde görünecektir.

Konumunuzu değiştirmenin bir yolu olmasa da, Facebook Messenger’a hiç bir konum eklememeyi tercih edebilirsiniz. Bir iPhone kullanıcısıysanız, bunu yapmak için cep telefonunuzun ayarlarını değiştirmeniz gerekir. 

Ayarlar> Konum Servisleri’ne gidin ve Facebook Messenger için konumu kapatın.

1. Ayarlar’a gidin

2. Facebook’a tıklayın

3. “Ayarlar” ı seçin

4. “Konum” u tıklayın

5. Konum için “Asla” yı seçin.

Android kullanıcıları Facebook Messenger uygulamasının kendisinden konumu devre dışı bırakabilir. Menü simgesine dokunun, ardından Ayarlar> Konum Servisleri’ne basın ve uygulama için konum hizmetlerini etkinleştiren kutunun işaretini kaldırın.

Facebook Sayfasına Konum Ekle

Facebook sayfanıza bir adres eklemek istiyorsanız, şirketinizin Facebook Sayfasının kategorisi Şirketler ve Kuruluşlar veya Yerel İşletmeler altında listelenmelidir. Sayfanız için aynı anda yalnızca bir adresiniz olabilir. Adres eklemek için Facebook Sayfanızın kapak fotoğrafının altındaki “Hakkında” yı tıklayın. “Sayfa Bilgisi” ni ve ardından “Adres” i seçin. Buradan, Adres bölümünü istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.

Facebook’ta Haritaya Yer Nasıl Eklenir

Facebook’ta Haritaya Yer Nasıl Eklenir? Bir tuğla ve harç işletmenize sahipseniz, Facebook Rehber’i Facebook sayfanızla kurmak buzz oluşturmanın harika bir yoludur. Müşterilerinizin arkadaşlarına mağazanızda, restoranınızda veya etkinliğinizde olduklarını söyleyebilmeleri için işletmeniz için kendi Rehber Sayfanızı oluşturmak istersiniz. Kişisel Facebook Yerler Sayfa işiniz için değerli bir araç olabilir.

İşletmeniz için bir Rehber sayfası oluşturmak üzere, birisinin önce sizin için bir Facebook Yeri oluşturması gerekir. Bu, siz veya bir müşteri tarafından yapılabilir. Bir kullanıcı henüz Rehber Listesi olmayan bir işletmeye giriş yapmaya çalıştığında bir Facebook Yeri oluşturulur. Kullanıcı daha sonra kontrol etmeye çalıştığı yer için bir Konum oluşturabilir.

Yeriniz oluşturulduktan sonra, ister sizin ister bir müşteriniz olsun, işletmeniz için talepte bulunabilirsiniz. İşletmenizin sayfası için önceden oluşturulmuş birkaç Yer olduğunu görebilirsiniz. İşletmenin sahibi olarak, hepsini talep edebilir ve talep etmeniz gerekir. Ardından, alakasız olanları silin ve işletmenizi temsil edecek ve gelecekteki müşterilerinizin kontrol edebileceği yalnızca bir Yer tutun. Yalnızca bir Yer tutmak önemlidir, çünkü bu müşteri check-in’lerini aynı ve doğru tutar.

Yerinizi Oluşturmak İçin:

Facebook yeni konum ekleme nasıl yapılır

 1. GPS özellikli bir cihazdan Facebook’un arama çubuğuna gidin ve işletme adınızı arayın.
 2. İşletme adınızı hiçbir yerde görmüyorsanız, bu henüz kimsenin kontrol etmeyi denemediği anlamına gelir. Her iki durumda da, hala resmi bir Rehber Sayfası oluşturabilirsiniz.
 3. “Giriş” e hafifçe vurun ve Yeriniz için istediğiniz adı yazmaya başlayın. Yer henüz mevcut olmadığından, az önce yazdığınız ada dokunarak yapabileceğiniz yeni bir konum eklemeniz istenir.
 4. Bulunduğunuz yerin haritasını içeren bir ekran görünecektir. Sağ köşedeki “Ekle” düğmesine dokunun.
 5. Bitti!

İşletmeniz için zaten var olan tüm Yerleri (yani başkalarının oluşturduklarını) talep etmek için aşağıdakileri yapın:

 1. Facebook’a gidin ve arama çubuğunda işletmenizi arayın. Bunu yapmak için GPS özellikli bir cihaza ihtiyacınız yoktur; bunu masaüstünüzden yapabilirsiniz.
 2. İşletmenizde zaten Facebook’ta bir Yer varsa, sayfasını ziyaret etmek için bu yeri tıklayın.
 3. Sol sütundaki “Sahibi Tanıyın” bağlantısını tıklayın . Alternatif olarak, kapak fotoğrafının altındaki dişli çark simgesini tıklayıp “Bu Sizin İşletmeniz mi?” Seçeneğini belirleyebilirsiniz. Bir pop-up penceresi açılacaktır.
 4. Doğrulama onay kutusu olan açılır pencereyi tıklayın ve “Doğrulamaya Devam Et” i seçin.
 5. İşletmenizin bilgilerini girin ve devam et’i tıklayın. Facebook’a aşağıdaki bilgileri vermeniz gerekecektir: işletmenizin resmi adı, adresi, telefon numarası, web sitesi ve üçüncü taraf listeleri (Yelp Hesabı veya Better Business Bureau listesi gibi). Ayrıca, işletme ile olan ilişkinizi belirtmeniz de istenecektir (ör. Sahip).
 6. İşletmenizi doğrulayın. Bir e-posta veya belge doğrulama işlemi yoluyla işletmenin sahibi olduğunuzu doğrulamanız istenir. Hangi seçeneği seçtiğinize bağlı olarak, bir işletme e-posta adresi sağlamanız veya işletmenin adını ve adresini içeren belgeleri taramanız ve göndermeniz gerekir. ‘

Facebook’un işletmenizin sahibi olduğunuzu doğrulaması birkaç saat sürebilir. Doğrulandıktan sonra, Facebook’ta hak talebinde bulunduğunuz tüm Yerlere sahip olacaksınız ve Facebook sayfanız için daha fazla görünürlükte yerel beğenilerle başlamaya başlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir