Gece Hayatı

Gece Hayatı

IZMIRDE gece hayatı yazında vardır kışında vardır.  Her konumun her muhitin ayrı ayrı mekanları ve kendine has lezzetleri vardır.

Yer yer semt semt bahsedeceğiz. KARSIYAKA kendi içinde birçok semti olan elit yerleri ile kendine has mekanlarını tek tek inceleyelim.

Bostanlı birsürü  cafe ve bar ışletmesi mevcuttur yazın rahatlıkla oturacak oyun oynama yerleri de var.

Park cafe izmir büyükşehir belediyesinin anıt bahçesinde bulunan yeri hem gündüz hem gece ailecek veya arkadaşları ile oturulabilir. Hem fiyatlar sizi yormaz hem muze bahçe içerisinde keyif sürebilirsiniz.

Edem 40 yıllık lezzet ustası tatlısı dondurması vazgeçilmez olan yerdir. Bostanliya yürüyerek gidip sadece dondurmasını alıp geri dönmeye değecek kadar kıymetlidir.

Köfteci Remzi bostanlı camisinin dibinde yer alan bostanlı klasikleri arasında parmakla göstereceğiniz mekandır. Her düğün sonrasında gece 12 den sonra çorba içilecek ve köftesi mutlaka yenecek. Bu bir izmir adetidir.

Herşey geliştikçe yepyeni cafeler barlar eklenmeye devam etmiştir. BOSTANLI barlar sokağı ile ünlüdür. Bilenler cok iyi bilir birinden çıkıp öbürüne ugramadan olmaz.

Ama gece alsancakta biter illaki after mekanlar ucte açılır gece sabaha karsi kapanır.

Muge Karatas

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.