Hızlı ve Öfkeli 7 konusu ve oyuncuları, Hızlı ve Öfkeli Serisi Hakkında Bilinmeyen 12 Gerçek

Hızlı ve Öfkeli 7 konusu ve oyuncuları

Hızlı ve Öfkeli 7 filmi ekranlarda yayınlandığı dönemlerde ilgi çekiyor. Hızlı ve Öfkeli 7’nin konusu ve oyuncuları merak ediliyor. Hızlı ve Öfkeli’de kimler oynuyor? İşte konusu ve oyuncuları…

ızlı ve Öfkeli film serisinin konusu ve oyuncuları birçok kişi tarafından merakla araştırılıyor. Hızlı ve Öfkeli konusu ve oyuncuları ne? Hızlı ve Öfkeli 7 2015 yılında vizyona giren Amerikan aksiyon filmi. Hızlı ve Öfkeli film serisinin yedinci bölümüdür. Filmin yazarı Chris Morgan’dır ve yönetmen koltuğunda James Wan vardır. Filmin yıldızları arasında ise Vin Diesel, Paul Walker, Dwayne Johnson, Michelle Rodriguez, Jordana Brewster, Tyrese Gibson, Ludacris, Kurt Russell ve Jason Statham yer almaktadır.

HIZLI VE ÖFKELİ 7 KONUSU

Owen Shaw ve ekibinin yenilmesinden sonra, Dominic Toretto (Vin Diesel), Brian O’Conner ve geri kalan ekip artık sahip olmak istedikleri normal hayata ve Amerika’ya geri dönebileceklerdir, fakat Owen’ın büyük kardeşi Deckard Shaw (Jason Statham), Dominic’i takip eder. Nedeni ise kardeşini yaraladıkları için intikam almaktır. Bu yüzden ekip tekrar tehlikeye girecektir. Ekip Han’ın ölümünü öğrendikten sonra, Deckard onları ilk bulmadan önce kendilerinden birini öldüren adamı bulmak için yola koyulurlar.

HIZLI VE ÖFKELİ 7 OYUNCU KADROSU

Paul Walker (Brian O’Conner)
Vin Diesel (Dominic Toretto)
Dwayne Johnson (Luke Hobbs)
Michelle Rodriguez (Letty Ortiz)
Jordana Brewster (Mia Toretto)
Tyrese Gibson (Roman Pearce)
Ludacris (Tej Parker)
Lucas Black (Sean Boswell)
Jason Statham (Deckard Shaw)
Nathalie Emmanuel (Ramsey)
Djimon Hounsou (Mose Jakande)
Tony Jaa (Kiet)
Ali Fazal (Safar)
Elsa Pataky (Elena Neves)

Hız, güzel arabalar, macera, dostluk, ihanet ve entrika hepimiz hayatında var. Bunu bir seride izlemeye ve o güzel arabaları görmeye ne dersiniz?

Kendinizi muhteşem bir görsel şölen içinde bulabileceğiniz Hızlı ve Öfkeli serisi, özellikle aksiyon severler için biçilmiş kaftan niteliğinde. Tehlikeyi seven, hız tutkunu olan kişiler için tercih sebebi olan bu filmin serisi koltuğunuza otururken dahi sizin güçlü bir adrenalin salgılamanızı sağlayacak diyebiliriz. Filmin serisini doğru sırayla izlemeniz olay örgüsünü güçlendirmesi açısından çok daha anlamlı olacaktır.

Pazar günlerini ailenizle çok daha keyifli bir hale getirmek istiyorsanız mısırınızı patlatıp bir koltukta toplanarak bu muhteşem filmin tüm serilerini peş peşe izleyebilirsiniz. Sevdiklerinizle kaliteli zaman geçirmek için kült filmler listesinde yer alan hızlı ve öfkeli filminin tüm serilerini mutlaka arşivinizde bulundurmalısınız. Şimdiden iyi seyirler.

Seriyi her izlediğimizde bizi duygulandıran Paul Walker’ı kaybetmiş olmamızdır. Gerçek hayatında arabalara gönül vermiş olan Paul Walker gerçek bir araba tutkunuydu. 2.Filmde kullandığı Nissan Skyline kendi koleksiyonundan seçtiği bir arabayı filmde de kullanmıştır. Ölümünden sonra araç satışa çıkarılmıştır. 5 milyon Euro’ya kadar değer biçilen araç hala satılamamıştır.

Hızlı ve Öfkeli Serisi Hakkında Bilinmeyen 12 Gerçek

1. Ehliyet-Ruhsat, lütfen!

jordana brewster
Tehlikeyi seven ve hızlı arabalar süren kişileri canlandıracak bir ekip kurarken, bütün oyuncuların arabalar ile içli dışlı olması gerektiğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Serinin hızlı aktrislerinden Michelle Rodriguez ve Jordana Brewster ilk film için seçildiklerinde ehliyetleri bile yoktu.

Hatta ikinci filmde pembe arabası ve “cool” tavırları ile bizi bizden alan Devon Aoki’nin, daha önce sürücü koltuğuna bile oturmadığını öğrendiğimizde biz de çok şaşırdık.

2. Arabamızı evden mi getiriyoruz?

paul walker nissan
Paul Walker gerçek hayatta da arabalara gönül vermiş bir oyuncuydu. Hatta ikinci filmde Walker’ın kullandığı Nissan Skyline kendi koleksiyonundan seçilmiştir. Vefatından sonra araç satışa çıkarılmış fakat 5 milyon Euro’ya kadar değer biçilen araç henüz satılmamıştır.

3. Gerçek Drift King

drift king gif
Serinin üçüncü filmi Tokyo Drift’te, “Drift” sürüş stilinin mucidi ve gerçek Drift King olan Keiichi Tsuchiya, küçük bir sahnede oynamıştır. Hatta dağlarda çekilen bazı yarış sahnelerinde sürüş yeteneklerini bile sergilemiştir.

4. Animasyon’a bütçe ayırmasak?

tokyo drift speed
“Tokyo Drift”i izlerken inanmakta güçlük çektiğiniz, “bunlar hep animasyon” dediğiniz yarış sahneleri aslında Rhys MillenRod MillenTanner Foust gibi profesyonel yarışçıların direksiyon hakimiyeti sayesinde ortaya çıkmıştır.

5. Konuşmasak da anlaşabiliyoruz

brian ve letty
Hafızanızı zorlayın; Brian (Walker) ve Letty (Rodriguez)’nin seri boyunca kaç kez konuştuğunu hatırlıyor musunuz? Hatırlayamamanızın sebebi bu sayının “bir” olması olabilir. 6. filmde Brian’ın Letty’ye yaklaşıp özür dilemesi ile bu ikiliyi ilk defa iletişim kurarken izleyebildik.

6. Hiçbir masraftan kaçınmadık

tank fast furious
Animasyon ile hazırlanması planlanan 6. filmdeki tank sahneleri, yönetmen Justin Lin’in ısrarı ve yoğun güvenlik önlemleri ile kanlı canlı çekilmiştir. Filmde kullanılacak araçları hazırlayan Dennis McCarthy’nin açıklamasına göre; 100’den fazla araç, kazalar ve tekrarlar yüzünden kullanılamayacak hale gelmiştir.

7. Omuzlardan biraz dar oldu

vin diesel gif
Vin Diesel’in birinci filmde kullandığı Mazda RX-7’nin içinde bulunan güvenlik demirleri, aktörün araca sığmaması nedeni ile sökülmüştür. Koskoca Vin Diesel’e kilo ver demek kolay değil tabii.

8. Tek parça getirirseniz seviniriz

hizli ofkeli mitsubishi
Walker’ın serinin açılış filminde kullandığı yeşil Mitsubishi Eclipse, 7 yıl sonra Sex Drive isimli filmde de bazı yarış sahnelerinde boy göstermiştir.

9. Nisan’ın uğuru

hizli ofkeli masa
Nisan ayında seyirci ile buluşan filmler sıralamasında, Hızlı ve Öfkeli 4, 72.5 milyon dolar ile en yüksek hasılata sahip olan film ünvanını elinde tutuyor. Aynı zamanda Universal Stüdyoları tarafından çekilen filmler arasında en iyi “İlk Üç Gün” hasılatına sahip. Bu rekoru, 3 Nisan’da 7. filmle vizyona girdiklerinde kırabilecekler mi acaba?

10. 8 Mil Yarışı

eminem modifiye
Casting araştırmaları yapılırken Paul Walker’ın oynadığı Brian O’Conner karakteri için Mark WahlbergChristian Bale ve Eminem de düşünülmüştü. Modifiye tutkunu bir Eminem’i gözümüzde canlandırmakta zorlandık açıkçası.

11. Orijinal Hızlı ve Öfkeli

the fast and furious
1954 yılında, başrollerinde John Ireland ve Dorothy Malone’un oynadığı The Fast And The Furious filmi, hakları Universal Stüdyoları tarafından alınana kadar “Hızlı ve Öfkeli” denildiğinde akla gelen tek filmdi. Arabalar konusunda 2001 versiyonu ile benzerlik gösterse de 54 yapımı filmde esas konu, Ireland’ın oynadığı karakterin hapisten kaçışı ve Meksika’ya kaçma çabası üzerineydi.

12. Bitmeyen pist yapmışlar

hizli ofkeli pist gif
6. filmin en çok tartışılan konularından biri de uçak sahnesinin uzunluğuydu. Dünya ortalamasına göre normal bir pistin uzunluğu ortalama 1 mil iken filmde 115 mile yakın hızla ilerleyen uçağın 13 dakika boyunca pistte kalması biraz absürt kaçmıştı. Çünkü bu hesaplama ile pistin neredeyse 29 mil olması gerekiyordu.

 

 

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir