Hoşçakal anne

Güneşli bir cumartesi gününe uyandım,kalkıp kahvaltı edip evden çıkmam lazımdı hemen.Annemin yanına gidecektim hastaneye.Babam iki gündür refakatçi olarak kalıyordu orda şimdi de benim sıram.Dönüşümlü olarak kalırdık annemin yanında,gönül isterdi ki babamla birlikte kalalım ama işleri vardı babamın.

İşlerimi halledip hızlı adımlarla yürümeye başladım,annemi tekrardan görme heyecanıyla.Aradan bir saat geçti otobüs beni hastanenin bahçe kapısının önünde indirdi.Sağlı sollu ağaçlı bir yolu yürümeye başladım,bu güzel ağaçlar kuşların cıvıltıları beni bile mutlu ediyorken,kim bilir kanser tedavisi gören insanların yüreğine nasıl da umut veriyordu.

Bahçeyi geçtikten sonra hastane kapısına geldim asansörle ikinci kata çıktım,202 nolu odaya doğru heyecanla gidiyordum.Hastane odasına girdikten sonra yanlış geldim sanırım diyerek oda numarasına baktım,hayır doğru gelmiştim ama annem babam yoktu.Hemen hemşire ünitesine doğru gittim.

-Pardon 202 numaradaki hasta odasında değil,başka bir odaya mı aldınız?

Hemşire dosyadan baktı ardından yüzü asıldı.Ben başka odaya aldık hastamızı demesini beklerken;-Beyfendi hastamızı sabaha karşı kaybettik dedi.

-Nasıl yani,ne diyorsunuz siz?

-Üzgünüm,başınız sağ olsun

Yok,hayır olamaz yanlışı vardır.Kendimi dışarı atmak istedim çünkü nefes alamıyordum,daralıyordum.Olamazdı böyle bir şey annemi görmem lazımdı benim.Hastane çıkışına gelince babamı gördüm evet babamdı,diz çöküp ağlayan o adam babamdı.

-Babaaaa!

Kafasını bile kaldırmadı,yanına diz çöktüm.Babamı ilk defa ağlarken görüyorum.

-Baba annen öldü dediler,bir şey söyle yok de.Tedavisi iyiye gidiyordu hani,beraber çıkaracaktık hastaneden onu.

Babam tek kelime dahi etmedi.Anladım doğru dedim gerçekten annem bizi bırakıp gitti,içimdeki çocuk öldü,yaşama sebebim gitti,kor gibi düştü yüreğime bu acı.

Annem bak sen gideli bir yıl oldu,hala acın ilk günkü gibi sol yanımda.Sensiz geçen her günün acısına katlanarak yaşıyorum.

Anneme not:Şayet olur da cennette karşılarsak seni bir daha bırakmayacağım annem.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir