Houston ve obezite turizmi

Houston ve ‘Obezite Turizmi’

Türkiye’de TLC’de yayınlanan “Ağır Yaşamlar” programıyla hayatımıza giren, obezitenin azılı düşmanı ve kendine has tatlı-sert tavırlarıyla herkesin sevgilisi Dr. Nowzaradan, programdan da bildiğimiz gibi Houston Teksas’ta yaşıyor.

Dr. Nowzaradan’la Yeşeren Umutlar

Houston’da çeşitli hastanelerde çalışan Dr. Now Laparoskopik cerrahide yaklaşık 22, Laparoskopik Bariatrik cerrahide ise sekiz yıllık tecrübeye sahip. Tecrübesi nedeniyle obezite sorunu yaşayan bir çok hasta için Dr. Now adeta bir umut ışığı haline gelmiş durumda.

Obezite Tedavisi İçin Dünyanın Dört Bir Yanında Hastalar Houston’a Akın Ediyor

Amerika’nın her eyaletinden ve dünyanın dört bir yanından insanlar onunla görüşmek için Houston’a akın ediyor. Her gün yüzlerce obezite hastası umut peşinde buraya geliyor. Tedavi başarısı istatisliklerle epey yüksek. Eyalet dışından gelen hastalar için aylara ve hatta yıllara yayılan tedavi süreci onları buraya yerleşerek yaşamlarını kurmaya zorluyor. Emlak piyasasını ve ekonomiyi canlandıran etkisi göz ardı edilemez boyutlarda.

Houston İlginç Tarihi Müze ve Doğa Parklarına Ev Sahipliği Yapıyor

Houston Ulusal Cenaze Tarihi Müzesi gibi son derece ilginç ve kapsamlı bir çok sanat ve tarih müzelerine sahip. Bunun yanında çok sayıda sembolleşmiş doğa parkları mevcut. ‘Müzik Kutusu Tiyatrosu’ ise her ziyaretçiye eğlenceli ve deneyimleme şansı oldukça az olan duygular yaşatıyor. ‘Heykel Parkı’ ise kimi zaman hayvanların doğal hali ilginç malzemelerle dikkat çekerken, kimi zamansa gerçekliği sanatsal biçimde yansıtması takdir topluyor.

Tüm bu ilginç mekanların yanında son yıllarda obezitenin yaygınlaşması ve ölümle biten sonuçların artması Houston’ın “obezite turizmi” ile anılmasına yol açtı. Tv şovları ile parlatılan yetenekli ve karakteristik duruşuyla Dr. Nowzaradan bu turizmin gelişmesinde kuşkusuz önemli bir yerde duruyor ve durmaya devam edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir