How I Met Your Mother’ın Beklenmedik (!) Finali

Nasıl Bir Final Bekliyorduk ki Allah Aşkına ?

Başlamadan belirteyim yazıda bolca spoiler bulunmaktadır.

Senelerdir duyduğum ve bir yandan merak ettiğim bu diziye başlamamış olmamın iki sebebi vardı. İlki, başta uzun gözüken 9 sezonun göz korkutucu olması, ikincisi ise zaman zaman yediğim spoilerlar :/ 

Sonra HIMYM’ı dördüncü kez bitiren  arkadaşım tabiri caizse beni ite kaka bu diziye başlattı.

Her neyse gelelim konumuza, diziyi bitiren herkesle yaptığım konuşmalar sonucunda gerek sosyal medya gerek günlük yaşam olsun, hiç kimsenin bu harika dizinin, 9 sezonun su gibi akıp gittiği , bir oturuşta 7-8 bölümü rahatlıkla bitebilen dizinin final sezonundan memnun kalmadığını hatta tek sezon yüzünden tüm diziyi kötüleyenler gördüm ve çok şaşırdım.

Son sezonda insanların yakındıkları konu genellikle 24 bölüm boyunca çok kısa bir zaman aralığının anlatılması yani 8 sezonda 8 yıl anlatılıyor son sezonda ise 1 gün.

Şimdi asıl sorunumuz olan Ted’in eşini araması 8 sezon boyunca birçok farklı kızla birçok farklı şekilde kimi zaman Barney tanıştırdı kimi zaman Lily kimi zaman barda tanıştılar yeri geldi doktoruna aşık oldu. Tüm bu Ted’in hayatının aşkını bulma süreci bir zaman döngüsü içinde meydana geldi. Döngüden neyi kastediyorum kızı gördü beğendi yada tanıştırdılar her neyse yemeğe çıktılar yeri geldi Ted aşık oldu yeri geldi hanım kızımız aşık oldu hep sıkıcı basit bir süreç içerisinde meydana geldi. Şimdi gel gelelim bunun son sezonda da olduğunu bir düşünsenize. How I Met Your Mother gibi tekrara düşmeyi sevmeyen bir dizinin en kritik sezon olan son sezonda bayağı bir şekilde Ted’in hayatının aşkını bulduğunu yemeğe çıktığını zamanla randevulaştıklarını sonra sevgili olduklarını sinemaya falan gidip basit bir şekilde aşk yaşadıklarını -yazarken bile midem bulandı öğh- düşünün bu şekilde sizce daha mı iyi olur? Bir şekilde bizi neredeyse her bölüm sonunda plot twist yaşatan diziden bu kadar basit bir sezon finali yaptığını da düşünün en ufak bir şekilde daha iyi olma ihtimali var mı? Elbette hayır dediğinizi duyar gibiyim. Ben de sizler gibi düşündüğüm için bu serzenişimi birilerine duyurmak istedim.

Okuduğunuz için teşekkürler.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir