İLK DEFA GEMİYE ÇIKACAKLARA TAVSİYELER

Gemiye ilk defa çıkacak arkadaşlar için tavsiyeler

ilk gemiye çıkanlar için çok önemlidir ilk gemi.. Çünkü meslek hayatını o gemiye göre çizecektir. Değişik sorunlarla karşılaşabilir.

Bu gibi sorunlar denizden kopma bu işi yapmama gibi sonuçlar doğurabilir. Örneklerini gördüm. Bu işin okuluna gidip denizde hava yiyip ben bu işi birdaha yapmam diyenler…

 Kötü bir gemiye gidip bu gemi ne lanet olası şeymiş deyip kaçanlar… Bu gibi ve buna benzer sorunlar… Sorun soruşturun şirketinizi ve şirketin iyi gemisini belirleyin. Personeli hakkında bilgi edinin. Bütün bilgiye ulaşabilirsiniz. Hemiye ilk çıkacaklar gemiye ilk çıkıyorum diye az para kabul etmeyin. Yeniyim diye kötü gemiye gitmeyin.

 Herşeye tamam demeyin kurallar içerisinde hareket edin. Branşınız aynı olan arkadaşlarla iletişim halinde olun. Staj yapacaklar büyük firmaları tercih etsinler. Bu işi ilk defa yapacak miço, aşçı, kamorot, elektrikçiler küçük gemileri tercih etsinler. Bu konularda herkese yardımcı olmaya çalışacağım… Eklemek istediğiniz yorum varsa buyrun.

26 thoughts on “İLK DEFA GEMİYE ÇIKACAKLARA TAVSİYELER

  1. merhaba,
    Öncelikle paylaşım için teşekkürler benim yeterliliğim yağcı ve 9 aydır iş bulamadım küçük gemi büyük gemi yakın yol uzak yol hep tecrübeli kişiler arıyorlar bir tanıdık olmadığı sürece iş bulmak zor o nedenle iyi kötü gemi yada düşük maaş diye reddetme şansımız elimizden alınıyor buna rağmen iş verilmiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir