İnstagram Konum Ekleme

İnstagram’da Konum Oluşturma [Adım Adım Talimatlar]

Instagram’da özel bir konum elde etmek için… Facebook? Evet, doğru duydunuz. Facebook 2012’de Instagram satın aldığından beri ( 1 Milyar $ ), iki sosyal medya titanı aynı sistemde çalışıyor.

Bu, diğer işlevlere erişmek için genellikle birine ihtiyacınız olduğu anlamına gelir. Konum oluşturmak bunun en iyi örneğidir. Instagram’da yeni konumunuzu kullanabilmeniz için Facebook’ta ayarlayacaksınız.

https://www.instagram.com/p/B-J3-JMgt1G/?utm_source=ig_web_copy_link
İnstagram’da Konum Oluşturma

Başlayalım!

1. Adım: Check-In

Facebook ana sayfasında, durum çubuğunun altında bir “Check In” düğmesi görmelisiniz.

Bunu tıklayın ve yakınınızdaki popüler yerlerin bir listesini görmelisiniz. Hiçbir yer görmüyorsanız, şunları yaptığınızdan emin olun…

2. Adım: Konum Hizmetlerini etkinleştirin

Özel bir konum oluşturmak için konum hizmetlerinizin açık olması gerekir. Bunu, Ayarlar > Gizlilik > Konum Servisleri’ne gidip Facebook uygulamanızın konumunuzu bilmesini sağlayarak yapabilirsiniz.

Konum izleme istediğiniz bir şey değilse, özel konumu ayarladıktan hemen sonra bunu kapatabilirsiniz .)

3. Adım: Konumunuzu Adlandırın

GPS izinleriniz açıldıktan sonra, devam edin ve özel konumunuzun adını yazın ( çoğu durumda bunun işletmenizin adı olmasını istersiniz ).

Büyük harfler ve uygun dilbilgisi kullandığınızdan emin olun – işinizi etiketlediklerinde insanların göreceği şey budur!

4. Adım: Yeni Konumunuzu Ekleyin

Özel konumunuzu yazarken otomatik olarak doldurulan diğer yerleri yoksayın. Bunun yerine, Check-In ekranının altına doğru yer alan “Konum Ekle” seçeneğini bulun.

Bu öğretici adına, Güzel Çiçek Tomurcukları adlı bir çiçek dükkanım olduğunu varsayalım.

Gördüğünüz gibi, bu ada sahip başka işletme veya konum yok.

Not: Eğer isim konumunuzu bulursanız edilir alınan, yeni adıyla yaratıcı olsun. Kitlenizin işletmenizin neyi gerektirdiğini bilmesini sağlayan anahtar kelimeler kullanın. Daha spesifik, daha iyi!


5. Adım: Bir Kategori Seçin

“Ekle” düğmesini tıkladıktan sonra, konumunuz için bir kategori seçmeniz istenir.

İnsanların nişinizde arama yaparken işletmenizi bulabilmeleri için doğru bir kategori seçmek önemlidir.

Örneğin, işim için Güzel Çiçek Açan Tomurcuklar için Çiçekçilik kategorisini seçtim.

6. Adım: Fiziksel bir Konum Seçin

Bir kategori seçtikten sonra, bir sonraki adım tam konumunuzu belirlemektir. Bu işlem, fiziksel olarak işletmenizin bulunduğu yerdeyseniz en iyi sonucu verir. ( Bunu aşağıda daha ayrıntılı olarak ele alacağım. )

7. Adım: Konumunuzu İsteyin

Konumunuzu oluşturduktan sonra, Facebook ana sayfasının üst kısmındaki arama çubuğuna yazarak Facebook’ta bulun. Bulduğunuzda, “bu konum için hak talebinde bulun” u tıklayabileceğiniz bir sayfaya yönlendirilmelisiniz.

Bunu yap ve bitti! Özel bir konum oluşturmak, çok fazla getirisi olan çok basit bir işlemdir. Artık Instagram’da bir fotoğraf yayınlamak istediğinizde, yeni konumunuzun etiketlenip paylaşılabilmesi gerekiyor.

İnstagram Hikayeye Konum Ekleme

İnstagram Konum Ekleme Sorunu giderme

Facebook titiz olabilir, bu yüzden Instagram’daki özel konumunuza hala erişemiyorsanız, aşağıdakileri İnstagram Konum Ekleme Sorununu göz önünde bulundurun:

Başka Kategori Out test edin: Facebook gerçekten iş altına düştüğünde kategori ile belirli olmak istiyor. Birkaç farklı kategori ile oynayın ve bunun hile yapıp yapmadığını görün.

Tam Yerde – ya da gerçekten, gerçekten yakın olun. Özel yerler , işletmenizin tam noktasında bir tane oluşturduğunuzda daha iyi çalışma eğilimindedir . Başka bir yerden bir adres girmek işe yaramadıysa, fiziksel olarak oradayken konumu oluşturmayı deneyin.

Konum Etiketinin İşletmeniz İçin Yararları

Öyleyse neden ilk etapta özel bir yer oluşturmaya zahmet etmelisiniz? İşletmenizi gerçekten bu kadar etkiliyor mu?

Kısa cevap Evet .

İnstagram En Popüler Türkçe Etiketleri İçin Tıkla..

Her şeyden önce, özel bir konum, işletmeniz için pozlama oluşturur ve kelimenin tam anlamıyla sosyal medya kullanıcıları için haritaya yerleştirir. Daha fazla maruz kalma, daha fazla müşteri ve daha fazla müşterinin daha fazla kâra yol açması anlamına gelir .

Özel Konum Etiketi İşletmeniz İçin Nasıl Maruz Kalma Yaratır?

Yeni başlayanlar için, potansiyel müşteriler ve müşteriler işletmeniz genelinde tökezlemek için daha kolay bir zamana sahip olacaklar.

Konumlar hashtag’lere benzer şekilde çalışır. Bir kullanıcı belirli bir kelime veya kelime öbeğini aradığında, o kelime veya kelime öbeğini içeren tüm hashtag’ler doldurulur.

Konumlarla aynı işlemdir.

Diyelim ki Los Angeles’taki dairemde oturuyorum ve bir fincan kahve istiyorum. Belki de gitmediğim farklı bir kafeyi denemek istiyorum, ya da bölgede yeniyim ve yerel işletmeler arıyorum. Kahve satan bir iş bulmak için Instagram’ı kullanacağım.

(Aslında, orada, yemek ve içmek için yerleri aramak için bir araç olarak Instagram kullanan insanların sayısında dramatik bir artış olmuştur sever Yelp kullanmaya etti! )

Aşağıda görebileceğiniz gibi, basit bir anahtar kelime araması otomatik olarak yakınımda kahve yapan ve satan tüm konumların bir listesini oluşturur.

Özel konumunuzu oluşturduğunuzda, işletmeniz arama sonuçlarında görünecek ve birisinin onunla karşılaşma ve deneme şansını artıracaktır.

İnstagram Hikayeye Konum Ekleme

Instagram Hikayeleri , erişiminizi artırmak için özel bir konum kullanmanın başka bir yoludur. İnstagram Hikayeye Konum Ekleme

Hikayeler özelliği popülerlik kazanmaya devam ediyor ve nedenini görmek kolay. Bu platform sayesinde kullanıcılar kolayca fotoğraf veya bumerang yükleyebilir, arkadaşlarını etiketleyebilir, hashtag’leri kullanabilir, geri sayım yapabilir ve konumlarını paylaşabilir.

İşletmenizin sizin tarafınızdan veya daha ideal olarak mutlu müşterileriniz tarafından etiketlenmesine izin vermek, ürünleriniz ve / veya hizmetleriniz hakkındaki kelimeleri yaymanın kolay bir yoludur.

Sayfanız için Daha Yüksek Etkileşim?

Ve tüm bu maruziyet yeterli bir neden olmasaydı, size etiketli bir konuma sahip gönderilerin, sahip olmayanlardan daha yüksek bir etkileşime sahip olduğunu söylersem ne olur?

2024’de Instagram, yeni algoritmaları hakkında bir açıklama yaptı ve ” feed’inizdeki fotoğraf ve videoların sırasının, içerikle ilgilenme olasılığınıza bağlı olacağını ” belirtti.

Ne anlama geliyor?

Kahve işinde olduğunuzu varsayalım ve kafeine aç Instagram Instagram kullanıcıları kahve dükkanları veya bizim gibi kahve ile ilgili ürünler arıyorlar. Özel bir konum açıldığında kahveden hoşlanan birinin beslemesinde görünme olasılığı artar .

Bunun nedeni, Instagram’ın konumunuzu ve kategorinizi kullanarak işletmenizi tanımlayabilmesidir. Özel konumunuzdaki anahtar kelimeleri alabilir ve popüler içeriğinizi geçerli kullanıcıların yayınına yerleştirebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir