Instagram Konum Ekleme

Instagram, dünyaca ünlü bir fotoğraf ve video sosyal medya paylaşım uygulamasıdır. 2010 yılında Amerika Birleşik Devletler’inde Kaliforniya eyaletinde kurulan şirket bugün 800 milyona yakın kullanıcıya sahiptir.

Instagram Hikaye Konum Sorunu

İlk kurulduğu yıl büyük bir ilgi ile karşılanan Instagram, çok geçmeden bir diğer sosyal medya uygulaması Facebook tarafından satıl alındı. Satışın ardından Instagram’ın iki kurucusu Kevin Systrom ve Mike Kreiger hala şirketin yönetimi konusunda söz sahibi durumdadır. Yeni yapılan birçok güncelleme de yine bu ikili tarafından geliştiriliyor ya da onların İnstagram Hikaye Konum Sorunu onayından geçiyor.

Instagram hikayede konum siliniyor

Instagram’ı bu kadar meşhur bir sosyal medya uygulaması haline getiren beğeni ve takipçi özellikleridir. Bu özellikler daha önce Facebook ve Twitter tarafından ilk defa kullanılmaya başlanan özelliklerdir. Bu iki özelliği bir araya getiren ve işin içine fotoğraf ve video paylaşımı gibi özellikleri de ekleyen Instagram bu sayede dünyanın en çok konuşulan ve takip edilen sosyal medya uygulaması haline geldi.

Instagram konum siliniyor

Instagram Konum Ekleme Bunlar instagram’da özel bir konum oluşturmak için temel adımlar. İnstagram konum siliniyor Her adımın ayrıntılarında size yol göstereceğiz, İnstagram yer bildirimi ancak instagram’da etiketlemek için instagram yeni konum ekleme oluşturmak istiyorsanız şu talimatları izleyin:

Instagramda Yeni Konum Oluşturma

 • Facebook’a giriş yapın ve “Check In” e tıklayın.
 • Özel konum adınızı yazın ve “Ekle” yi tıklayın.
 • Yeni konumunuz için bir kategori ve fiziksel konum seçin.
 • Instagram’a gidin ve yeni konumunuzu kullanın.

Yol boyunca daha fazla adım olabilir: Facebook’ta check-in yapmak için konum hizmetlerini açmanız gerekebilir ve bazen konum Instagram’da hemen görünmez. İnstagram Konum Ekleme Bu basitleştirilmiş sürümü başarılı olmadan denediyseniz, Instagram’da nasıl özel bir konum oluşturacağınıza ilişkin ayrıntılı bir döküm için okumaya devam edin.

Instagramda Kendi Konumunu Oluşturma İçin Facebook’ta Giriş Yapılır

İnstagram Konum Ekleme Facebook Instagram’a sahiptir, bu yüzden instagram’da yeni bir konum oluşturmak için Facebook’tan geçmelisiniz. instagram yalnızca Facebook’tan herkese açık konumları tanır, böylece Facebook’ta instagram’da da görünecek bir konum oluşturabilirsiniz. Facebook’ta yeni bir konum oluşturmak için tek yapmanız gereken o konumu kontrol etmektir.

Facebook’ta check-in yapabilmek için önce konum servislerinizin açık olması gerekir. İnstagram Konum Ekleme Konum hizmetlerinizin açık olup olmadığından emin değilseniz, check-in yapmayı deneyin – kapalıysa, Facebook sizi ayarlarınızdaki Konum hizmetlerine yönlendirecektir. Facebook’ta konum hizmetlerini açmak için şu adımları izleyin:

İnstagram Yer Bildirimi Ekleme Konum Hizmetlerini

 • Facebook mobil uygulamanızda, sağ alt köşedeki üç dikey çizgiyi tıklayın.
 • Sayfayı aşağı kaydırın ve “Ayarlar ve Gizlilik”> “Ayarlar” ı tıklayın.
 • “Ayarlar” menüsünde, “Gizlilik” başlığına gidin ve “Konum” u tıklayın.
 • “Konum” u tıklayın, cihaz ayarlarınıza yönlendirileceksiniz. 
 • “Konum” u tıklayın ve Facebook’a konumunuza erişme izni vermek için “Her Zaman” veya “Uygulamayı Kullanırken” seçeneğini belirleyin.

İnstagram Story Konum Eklenmiyor

 • Konum hizmetleriniz açıldıktan sonra, Facebook’ta özel bir check-in konumu oluşturabilirsiniz. Facebook’ta check-in yapmak için şu adımları izleyin:
 • Ana sayfanızda, durum güncelleme kutusunun altındaki “Giriş Yap” ı tıklayın. “Düğmesini tıklamanız gerekebilir. . “Check in” düğmesini görmek için tarayıcı sürümünde.
 • Instagram’da görünmesini istediğiniz şekilde özel konumunuzu yazın.Gaziantep İlk harf büyük yazılmalıdır ve konum bir sembol veya emoji ile başlayamaz.
 • Benzer adlara sahip, ancak farklı yerlerde başka yerler olabilir. İsterseniz coğrafi konumunuz için yine de yeni bir sürüm oluşturabilirsiniz. Adı başka bir yerde olsun ya da olmasın, ekranınızın altındaki ” Konum Adınızı Ekleyin” i tıklayın . 
 • Konumunuz için bir kategori seçin – restoranınız, eviniz veya “Sadece Eğlence İçin” olabilir.
 • Coğrafi konumunuzun eklenmesini istediğiniz fiziksel konumu arayın. Şehre göre arama yapabilir ve daha sonra adres ve posta kodu gibi daha spesifik ayrıntılar eklemeyi seçebilirsiniz. Geçerli konumunuza bağlanmak için “Şu anda buradayım” ı da tıklayabilirsiniz.
 • Oluşturulduğunu onaylamak için yeni konumunuzu kontrol edin.

Instagram Yer Ekleme Bioya Gaziantep

Artık konumunuzu Facebook’ta oluşturduğunuza göre, Instagram’da Yer Ekleme kullanabilirsiniz. İnstagram Konum Ekleme Konumunuzu Instagram’a eklemek için bir yayın oluşturun ve altyazınızı yazdığınız alanın altında “Konum Ekle” yi tıklayın. Yeni konumunuzu yazın, görünmelidir. Konumunuzu tıklayın ve ardından yayınınızı paylaşın.Gaziantep

Instagram Konum Ekleme

Bazı insanlar Instagram’da görünen yerler oluşturmakta sorun yaşıyor. Facebook’a giriş yapmış olsanız bile görünebilir ve sonra kaybolabilir veya hiç görünmeyebilir. İnstagram Konum Ekleme  Özel konumunuzu çalıştırmayla ilgili sorun yaşıyorsanız aşağıdaki sorun giderme ipuçlarını deneyin:

Instagram Konum Ekleme Sorunu

 • Yakınınızdaki konumu oluşturun . Fiziksel konumu tamamen farklı bir ülke veya bölgede yaptıysanız, Facebook ve Instagram bunu geçerli olarak tanımayabilir. Daha iyi çalışma şansı için gerçek konumunuzdan birkaç dakika içinde konumlar oluşturun.Gaziantep
 • Tekrar kontrol etmeyi deneyin . Facebook’un konumu tanıması ve bu bilgileri Instagram’a aktarması bazen birkaç check-in veya biraz zaman alabilir.
 • Gerçek ve doğru bir kategori seçin. “Sadece eğlence için” seçeneği yeterince masum, ancak genellikle bu yerler reddediliyor. Varsa, konumunuz için gerçek bir kategori seçin.
 • Konumunuzu kullanarak bir Facebook yayını oluşturun . Bazı kullanıcılar, bir tür durum güncellemesiyle birlikte kontrol etmenin, konumlarının Instagram’da görünmesine yol açtığını bildirdi.
 • Zaman ver . Bazen Instagram’ın konumlarının güncellenmesi biraz zaman alabilir. Bir saat geçerse ve Facebook’ta kontrol ettiğiniz konumu hala bulamıyorsanız, bu diğer ipuçlarından bazılarını deneyin.

İnstagram konum kayboluyor

İnstagram Konum Ekleme Bir Facebook işletme sayfası işletiyorsanız, işletmeniz için Instagram’a da bağlanacak bir konum İnstagram konum kayboluyor oluşturabilirsiniz. 

İnstagram konum yüklenemedi

İnstagram konum yüklenemedi Birden çok konumunuz varsa, her birini Facebook’ta da ekleyerek Instagram’da da birden çok seçenek oluşturabilirsiniz. Check-in adımları temelde aynıdır, ancak işletme sayfasını yönetmek için erişiminizin olması gerekir.  Gaziantep

Facebook İşletme Sayfası Konumlarınızı Instagram’a Bağlayın

 • İşletmenizin Facebook hesabına veya işletme sayfanıza yönetici erişimi olan bir hesaba giriş yapın.
 • “İşletme Yöneticisi” ne gidin.
 • Açılır menüye erişmek için sol üst köşedeki üç dikey çizgiyi tıklayın.
 • “Varlıklar” sekmesi altında “İşletme Yerleri” ni tıklayın.

Henüz bir konumunuz yoksa “Başlayın” ı tıklayın, Facebook konumunuzu oluşturma adımlarında size yol gösterecektir. İnstagram Konum Ekleme Bu süreç genel olarak bir yer yaratmaya çok benzer.

Instagram konum kayboldu

İnstagram Konum Ekleme Birden fazla işletme yeri oluştururken, Facebook tüm yerleri ve markanızı yöneten bir “ana sayfa” ve ana sayfadan bağlantı veren her bir konum için “alt sayfalar” oluşturur. Instagram’da da kullanmak için bu konumlara giriş yapın.

Instagramda konum neden siliniyor

Instagram hikayenize bir konum eklemek için konumun zaten mevcut İnstagramda konum neden siliniyor olması gerekir. İnstagram Konum Ekleme Özel bir konum istiyorsanız, önce Facebook’ta check-in yapmak için yukarıdaki işlemi uygulayın. Konumunuz Facebook ve instagram’da bulunduğunda, instagram hikayeye eklemek için şu adımları izleyin:

Instagram Hikayeye Konum Ekleme

 • Bir hikaye oluşturmak için sol üst köşedeki kamera simgesini tıklayın.
 • Bir fotoğraf çekin veya seçin.Gaziantep
 • Gülen yüz çıkartma düğmesini tıklayın.
 • Konum etiketini tıklayın ve konumunuzu arayın.
 • Konumunuzu seçin, öykünüzü düzenlemeyi bitirin ve gönderin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir