İSPANYA GECE HAYATI

İspanya Gezi Rehberi

İspanya’da eğlence ve gece hayatı hakkında bilgi…

İspanya’da gece hayatı oldukça hareketli ve renklidir. İspanya’da dünya çapında sayısız disko, kulüp, flamenko tablao, canlı müzik bar ve cafeleri, karaoke ve dans barları bulunmaktadır. İspanya’da gece hayatı diğer bir çok ülkeye göre daha geç saatlerde başlamaktadır. Gece saat 11 bile erkendir. Akşam yemekleri genellikle akşam 9-10 saatleri arasındadır. Gecenin ilk bölümü genellikle barlarda başlar ve sonrasında da, yerel halkın rahatsız olmaması için şehir dışına kurulan gece kulüpleri ve diskolara geçilir. Barselona, Madrid ve Sevilla, İspanya’da şehir merkezli gece hayatının en popüler merkezlerindendir. Bununla birlikte Ibiza, Mayorka, Costa del Sol gibi popüler tatil beldelerinde eğlence ve gece hayatı sabahlara kadar sürmektedir.

Flamenko; şarkı, müzik ve dansı birleştiren geleneksel bir sanat biçimidir ve Andalusya’da doğmuştur. Sevilla, İspanya’da Flamenko denilince ilk akla gelen şehirlerden birisidir. Sevilla’ya gelip de bir Flamenko barında Flamenko gösterisi izlemeden Sevilla’dan ayrılmayın. Tablao kelimesi, ispanyolca flamenko kulüp demektir ve Sevilla’da çok sayıda popüler tablao bulabilirsiniz.

Klasik müzik, opera ve bale gösterileri denildiğinde ise İspanya’daki en popüler mekanlar, Madrid’de bulunan Auditorio Nacional de Mùsica, Valencia’da bulunan Palau de la Musica, Barselona’da bulunan Teatro de la Maestranza ve Gran Teatre del Liceu’dur.

Film festivallerine gelirsek; San Sebastian Uluslararası Film Festivali ve Kasım ve Aralık aylarında düzenlenen Sitges Film Festivali görülmeye değer.

İspanya’nın ünlü geleneksel sporu olan boğa güreşlerini sevenler için ; Madrid, Sevilla, Valencia, Bilbao ve Zaragoza en iyi boğa güreşi arenalarına sahiptir.

İspanya’nın hangi şehri ve bölgesinde olursanız olun, yakınlarda mutlaka bir eğlence veya sokaklarda düzenlenen bir kutlamaya rastlayabilirsiniz. İspanya’da gece eğlencesi arayanlar, plan yapmaksızın, muhtelif kabarelerden canlı flamenko gösterileri ve entelektüel kültürel etkinliklere kadar çok sayıda eğlence alternatifi bulabilirler.

İspanya Seyahat Rehberi

İspanya Tatil ve Gezi Rehberi – Dünya’nın en popüler tatil ve gezi ülkelerinden birisi olan İspanya hakkında rehber…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir