İstanbul’a Yakın Tatil Yerleri

Hafta sonu tatilini dolu dolu geçirmek isteyen İstanbullular, şehir merkezine yakın noktaları tercih ediyor. İstanbullular bu konuda çok şanslı ve günübirlik veya hafta sonu İstanbul’a yakın tatil yerleri için keşfedecekleri çok sayıda adres olduğunu da belirtmek gerekiyor.

İstanbul’a Yakın Gezilecek Yerler

İstanbul’a yakın gezilecek yerleri hep birlikte keşfedelim ve bu konuda sizleri de bilgilendirmiş olalım.

Mudanya

Mudanya İstanbul'a Yakın Tatil Yerleri

Feribot seferleri sayesinde Mudanya’ya maksimum 2 saat gibi kısa bir sürede erişim sağlayabiliyorsunuz. Trafik çilesi çekmeden adım atabileceğiniz Mudanya, ahşap evleri ile birlikte eşsiz bir görüntü sunuyor. Mudanya sahili de mutlaka keşfetmeniz gereken noktalardan bir tanesidir ve özellikle yaz aylarında bu bölgenin çok daha dikkat çekici olduğunu söyleyebiliriz. Mudanya’da meşhur lezzetlerin tadına bakabilir ve özellikle köfte yiyebilirsiniz. Sahilde konumlanmış olan Mütareke Müzesi Evi de yine keşfetmeniz gereken adreslerden bir tanesidir.

Kandıra

Kandıra İstanbul'a Yakın Tatil Yerleri

Kocaeli il sınırları içerisinde yer alan Kandıra’da yine kısa mesafede İstanbul’a yakın tatil yerleri arasında olan adreslerden bir tanesi olarak karşınıza çıkıyor. Kandıra ilçesi, özellikle kamp tutkunlarının en çok tercih ettiği noktalardan bir tanesidir ve işletmelerin yanı sıra ücretsiz kamp yapma fırsatına da sahip olacaksınız. İstanbul’a yakın denize girilecek yerler arasında bulunan Kandıra’nın plajlarıda tatilciler tarafından tercih ediliyor.

Acarlar Longozu

Acarlar Longozu İstanbul'a Yakın Gezilecek Yer

Sakarya il sınırları içerisinde yer alan Acarlar Longozu, yakın mesafede ziyaret edip keşfedebileceğiniz güzelliklerden bir diğeridir. 7.5 km’lik bir alana yayılan bu doğal güzellik, özellikle sonbahar ve kış aylarında muhteşem bir renk cümbüşüne ev sahipliği yapıyor.

İğneada

İğneada İstanbul'a Yakın Tatil Yerleri

199 km’lik bir mesafe, sizleri Kırklareli İğneada’ya ulaştıracaktır. Tarihi ve doğal güzelliklere ev sahipliği yapan bölge, Avcılar Köyü’ndeki Şelale ile de ziyaretçilerine görsel bir şölen sunuyor.

Cumalıkızık Köyü

Cumalıkızık Köyü İstanbul'a Yakın Tatil Yerleri

Hafta sonu İstanbul’a yakın gezilecek veya tatil yapılacak yerler arasında Cumalıkızık köyüde bulunuyor. Lezzetli yemeklerinin tadına bakabilir, tarihi ve dar sokaklarında bir gezintiye çıkabilirsiniz. Detaylar Cumalıkızı Köyü yazımızda.

Trilye

Trilye İstanbul'a Yakın Tatil Yerleri

Hafta sonu gezilecek yerler arsında Bursa’da yer alan Trilye, listemizde yer alıyor. Rum evleri ile tarihi sokakları ve samimi insanları ile sizlere şehrin stresinden uzak hoş bir hafta sonu sunuyor. Detaylar Trilye yazımızda.

Gölyazı Köyü

Gölyazı Köyü İstanbul'a Yakın Tatil Yerleri

Tarihi Roma dönemine kadar uzanan Gölyazı Köyü, sizlere içerisinde tarihi evler, antik bir kent ve güzel bir manzara sunuyor. Detaylar Gölyazı Köyü yazımızda.

Gökçetepe

Gökçetepe İstanbul'a Yakın Tatil Yerleri

Edirne il sınırları içerisinde yer alan Keşan ilçesine bağlı Gökçetepe, kamp tutkunlarına ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Yakın mesafede ziyaret edebileceğiniz bölgelerden bir tanesi ve yaz aylarında çok daha kalabalık bir görüntü sergiliyor.

Yalova

Yalova İstanbul'a Yakın Tatil Yerleri

Feribot seferleri ile birlikte mesafenin daha yakın hale geldiğini belirtmek gerekiyor. Eğer kaplıca tatili gibi bir planınız varsa Yalova en doğru adreslerden biri olacaktır. Termal otel ve kaplıcaların sayısı bir hayli fazladır.

Misi Köyü

Misi Köyü İstanbul'a Yakın Tatil Yerleri

Bursa sınırları içerisinde yer alan Misi Köyü, Bursa’ya bağlı Nilüfer ilçesine bağlı bir köydür. Renkli ve ahşap evleri ile keşfedilmeyi bekleyen bu eşsiz köy, son dönemde turist akınına uğruyor. Dere kenarına uğradığınızda sizi çok sayıda işletme karşılayacaktır ve manzaraya karşı çayınızı yudumlama fırsatı elde edeceksiniz.

Abant Gölü Tabiat Parkı

Abant Tabiat Parkı

Abant, İstanbul’a yaklaşık 260 km uzaklıkta ve eşsiz doğal güzelliği ile hafta sonu İstanbul’a yakın gezilecek yerler arasında öne çıkıyor. At binebilir ve doğa yürüyüşü yapabilirsiniz. Detaylar Abant Gölü yazımızda.

Yedigöller

Yedigöller Göl

Yedigöller Milli Parkı, zengin bitki örtüsü ve eşsiz doğal güzelliği ile İstanbul’a yakın gezilecek yerler arasında bulunuyor. Harika doğa manzarasının tadını dilerseniz hafta sonu bungalovlarda konaklayarak yaşayabilirsiniz. Detaylar Yedigöller Milli Parkı yazımızda.

Gönen

Gönen İlçesi

Kışın hafta sonu İstanbul’a yakın tatil yerleri arasında olan ve termal suları ile ünlü Balıkesir ilçesi olan Gönen. Kaplıcaları çok sayıda hastalığa iyi gelirken insan vücuduna da oldukça faydalı. Detaylar Gönen yazımızda.

Şarköy

Şarköy İstanbul'a Yakın Gezilecek Yer

Tekirdağ’a bağlı Şarköy de yine günübirlik ziyaretçilerin en uğrak noktalarından bir tanesidir. Doğal güzelliklere ev sahipliği yapan Şarköy, aynı zamanda kampçıların da en sık ziyaret ettiği bölgelerden bir tanesidir.

Akçakoca

Akçakoca Düzce

Harika koyları ile yazın İstanbul’a yakın tatil yerleri arasında Akçakoca’da yer alıyor. Konaklama açısından yıldızlı otelleri veya pansiyon seçenekleri bulunan Akçakoca, Karadeniz severler için İstanbul’a yakın denize girebileceğiniz en güzel yerler arasında. Detaylar Akçakoca yazımızda.

İstanbul’a Yakın Günübirlik Gezilecek Yerler

Bahsettiğiniz yerler bana çok uzak, daha kısa mesafe ve günübirlik bir seyahat planlıyorum diyorsanız eğer az sonra bahsedeceğimiz yerleri keşfetmeye hazır olun. İstanbul’a yakın günübirlik gezilecek yerler listesinde ilk sırayı Erikli Yaylası alıyor..

Erikli Yaylası

Erikli Yaylası İstanbul'a Yakın Tatil Yerleri

Feribotları kullanarak kısa sürede ulaşabileceğiniz Erikli Yaylası, Yalova sınırları içerisinde yer alıyor. eşsiz bir doğal güzelliği misafirleri ile buluşturan Yayla, yaz aylarında çok daha ihtişamlı bir görüntü sergiliyor.

Ballıkayalar Tabiat Parkı

Ballıkayalar Kocaeli

Gebze Tavşanlı Köyü sınırları içerisinde yer alan Ballı Kayalar, hafta sonunu piknik yaparak geçirmek isteyen ziyaretçilerin favori mekanlarından bir tanesidir. Bu noktada piknik yapmak mümkün ve dere kenarında güzel bir yer tutarak sizler de mangal keyfini kusursuz bir şekilde yaşayabilirsiniz. Bununla birlikte kaya tırmanışı için de gayet uygun bir bölge ve profesyonel sporcuların da bölgeyi sık sık ziyaret ettiklerini belirtmekte fayda var diye düşünüyoruz. Detaylar Ballıkayalar Tabiat Parkı yazımızda.

Yuvacık Aytepe

Yuvacık Aytepe

Ballıkayalar tabiat parkının hemen yakınında yer alan Yuvacık, yine doğa severler için harika bir yer. Burada alabalık yiyebilir, ATV kiralayabilir veya doğa yürüşlerine çıkabilirsiniz. İstanbul’a yaklaşık 2 saat uzaklıkta. Detaylar Yuvacık Aytepe yazımızda.

Maşukiye

Maşukiye İstanbul'a Yakın Günübirlik Gezilecek Yer

İstanbul’a yakın gezilecek yerler arasında bulunan Maşukiye, günübirlik veya konaklamalı olarak tercih edilebilir. Harika doğası ile aygır deresinin şırıltısı eşliğinde lezzetli bir alabalık yiyebilirsiniz. Dilerseniz ATV kiralayabilir veya bir tura katılabilirsiniz. Detaylar Maşukiyeyazımızda.

Sapanca Gölü

Sapanca Gölü İstanbul'a Yakın Günübirlik Gezilecek Yer

İstanbul’un stresinden biraz uzaklaşmak isteyenler için yakın bölgede yer alan Sapanca, harika bir alternatif. Sapanca gölü etrafında harika bir kahvaltı yapabilir ve ardından kahvenizi gölün manzarasına karşı yudumlayabilirsiniz. Detaylar Sapanca Gölüyazımızda.

Kartepe Kayak Merkezi

Kartepe Kayak Merkezi İstanbula Yakın Yerler

Kayak severler için kışın İstanbul’a yakın gezilecek yerler arasında bulunan Kartepe, kayak için en uygun yerlerden birisi olacaktır. Hem şehre yakınlığı hemde tesisleri açısından tercih edebileceğiniz bir kayak merkezi. Detaylar Kartepe Kayak Merkezi yazımızda.

Darıca Hayvanat Bahçesi

Darıca Hayvanat Bahçesi

İstanbul’un hemen yakınında yer alan hayvanat bahçesi, Kocaeli sınırında olup yakın bölge gezilecek yerler arasında bulunuyor. 286 hayvan türü ve 3600 üzerinde hayvanı barındıran tesis Ataşehir’e 35 dk uzaklıkta.

One thought on “İstanbul’a Yakın Tatil Yerleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir