İyi Kızlar mı (!) Bir Netflix faciası

Bir arkadaş önerisi sonucu bulaştım bu diziye. Başlarda ısınmasını ve gittikçe güzelleşeceğine dair olan inancımı kaybetmedim. Her bölüm de belki bir olay olur hareketlenir diye bekledim. Fakat küçük sonu başından belli bir kaç aksiyon dışında bir şey olmadı. Spoiler’a girmeden size bu diziyi anlatmam zor. Fakat inanın bu dizi bir saçmalık abidesi izlediğim belkide en absürt, bitsin diye dişlerimi kırdığım sıkılma noktası. Daha fazla kötülemek istemiyorum ve spoiler uyarılı kısma geçiyorum.

Öncelikle dizinin başında iyi ailelere sahip üç kadın olarak karşımıza çıkan karekterler bir kaç sahne sonra hayatlarını devam ettirmek için savaş vermek zorunda olan avcılara dönüşeceklerdi. Birisinin kızının ihtiyacı olan böbrek diğerinin kızını(oğlunu) elinde tutmak ve hikayenin dişli kadınının ise mortgage borcu. 

Paraya ihtiyacı olan her insanın aklından geçen düşünceye kapılıp soygun yapmaya karar veriyorlar. Fakat bu soygunu yapmak için en saçma yeri kızını kaybetme riskine sahip Annie’nin çalıştığı marketi seçiyorlar. Biriside senin kokundan bile tanırlar Annie demedi. Ve beklenildiği gibi müdürün Annie’nin belindeki dev dövmeyi görmesiyle soygunları tehlikeye düştü. Neyse ki müdür zaten karanlıktan gelen bir pislik olduğu için Onları saklamak koşuluyla Annie’ye tecavüz etmeye dahi yeltendi. 

Bu arada aşırı kaptırıp size neredeyse diziyi izlemiş kadar konuyu anlatacaktım. Fakat doğruyu söylemek gerekirse benim bitirmek ve altı üstü iki sezon bir çırpıda bitiririm demelerim ikinci sezonda daha da zorlaştı. 

Bir aile dizisi olarak tasarlanmış dizide öpüşmeye başlayan çift sevişme kısmına yarım saat varken geçiliyor sevişme sahnelerini gizleyerek daha kötü alt metinler bırakıyor arkasında. Kötü adamın bir yandan ilgili bir yandan silahımla seni hemen vururum tavırları dahi aşırı sahte bir suç adamı için aptalca şeylerdi. 

Dizinin segmenti olarak gerçek dünyadan gerçekleri yansıtan suç filmleri izleyemeyecek çocuklar ve ben zaten soft aksiyon seviyorum diyen insanların sevebileceği bir tür. 

Dizinin bende bıraktığı son şey ise elbette ki bir yeri soyma arzusu diyebilirim. Kadınlar ne yaparlarsa yapsınlar yakalanmayacak kadar şanslılar. Mr. Bean yapmacıklığında bir kurgu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir