İzlemeniz Gereken En İyi Netflix Türkiye Dizileri 4

Netflix Dizileri IMDB 8.0 Üzeri 45+ En İyi Netflix Dizi Önerileri

Netflix dizileri 2019 yılında da dizi severlerin beğenisini kazanmaya devam ediyor. Netflix yeni dizi ve filmler ile kütüphanesini renklendirme konusunda başarılı oldukça, bende sık sık öneri listemi  güncelliyorum.

Hangi Netflix dizilerini izlemeliyim? En çok izlenen Netflix dizileri hangileridir? Gibi sorular, 2019 yılında da merak konusu olmaya devam ediyor.

Dizi listemde imbd puanlarını da verdiğim dizileri kendi izlediğim ve izleyeceğim diziler olarak sıraladım.

En İyi Netflix dizileri listesinde verdiğim Netflix dizi önerileri ve Netflix dizi fragmanlarıumarım hoşunuza gider.

Netflix Önerileri: Netflix Korku Dizileri En iyi 10 Netflix Drama,Korku Dizisi

İzlenme rekorları kırmayan!! YouTube videomuz ? Çok kısa sürede daha iyi bir video geliyor.

Netflix Nedir ?

Kısaca Netflix nedir ? Netflirx Inc. film,dizi yapımcılığı ve dağıtımı alanında Amerika’da kurulup faliyet göstermeye başlayan kuruluş.

1997 yılında Kaliforniya’da Reed Hastings ve Marc Randolph tarafından kuruldu. İnternet üzerinden gerçek zamanlı veri akışı ve video-on-demand ile posta yoluyla DVD dağıtımı alanlarında kendini geliştirdi.

Çok çeşitli dizileri, filmleri ve belgeselleri müşterilerinin internete bağlı binlerce cihaz üzerinden izlemesini sağlayan bir yayın hizmetidir. Netflix dizi,film ve belgesellerini izlemek için, Netflix ücretsiz üyelik başlattığınız zaman eğer devam etmek isterseniz. 1 ay sonunda ücretlendirme başlar.

Lost in Space

En İyi Netflix Dizileri IMDB 8.0 Üzeri 45+ Netflix Dizi Önerileri
En iyi fantastik dizileri – Lost in Space

Tür: Blim Kurgu,Drama / 7+

IMDB Puanı: Bilinmiyor – Sezon Sayısı: 1- Başlangıç Tarihi: 2018 -Devam ediyor mu: Evet

Oyuncular: Molly ParkerToby StephensMaxwell Jenkins

Listemdeki diğer bir Netflix dizi öneri ise Lost in Space, dizi imdb’den iyi bir puan almamış olsa da ben izleyeceğim diziler arasına ekledim.

Lost in Space dizisinin konusu ise şöyle; Bilmedikleri bir gezegene zorunlu iniş yapan Robinsonlar tüm engellere rağmen hayatta kalmak ve gezegenden kaçmak için mücadele eder. Ama çevreleri gizli tehlikelerle doludur.

 1960’ların klasik bilimkurgu dizisi Lost in Space’ın modern yorumu olan yapım günümüzden 30 yıl sonrasında geçiyor. Uzayda sömürgeleştirmenin başladığı dönemde Robinson ailesi daha iy bir dünyada yaşamaya hak kazanır.
Geçtikleri testler, aldıkları eğitimlerden sonra uzayda yeni bir koloni kurmak için yola çıkarlar. Fakat yolculuk sırasında beklenmedik olaylar gerçekleşir ve rotalarından saparlar.
Bilmedikleri bir gezegene mecburi işin yapmak zorunda kalan Robinson ailesi, evlerinden onlarca ışık yılı uzaklıktaki bu yerde hayatta kalmak için savaşır.

Dexter

En İyi Netflix Dizileri IMDB 8.0 Üzeri 39+ Netflix Dizi Önerileri
Dizi tavsiyeleri IMDB puanları – Dexter

Tür: Suç,Gerilim,Drama,Aksiyon / 16+

IMDB Puanı: 8.7–Sezon Sayısı 8- Başlangıç Tarihi: 2013 -Devam ediyor mu: x

Oyuncular: Michael C. Hall / Jennifer Carpenter / David Zayas / James Remar / C.S. Lee / Luna Lauren Velez 

Sıradaki Netflix dizi önerisi Dexter Netflix’in en iyi ve en çok izlenen dizilerinden biri olan Dexter, gündüz adli tıpçı, geceleri ise seri katil olan Dexter Morgan‘ın yaşamını konu alıyor.

Miami metro polis departmanında kan analisti olarak görev yapan Dexter Morgan, cinayet masasının çözemediği veya çözse bile bir şekilde adaletin elinden kurtulmuş olan kötü adamları öldürmek için uğraşır.

Eğer bu tarzda gerilim dolu diziler ilginizi çekiyorsa Dexter tam size göre.

The Crown

Netflix Dizileri IMDB 8.0 Üzeri 39+ En İyi Netflix Dizi Önerileri
Netflix’te  izle – The Crown

Tür: Tarih,Drama dizileri

IMDB Puanı: 8.7–Sezon Sayısı 2- Başlangıç Tarihi: 2018 -Devam ediyor mu: Evet

Oyuncular: Claire Foy / Matt Smith  / Victoria Hamilton / Vanessa Kirby / Pip Torrens / Will Keen 

Netflix drama kategorisinde yer vermek istediğim diğer dizi önerim, The Crown, Netflix‘in yapımını üstlenmiş olması da dizinin ne kadar kaliteli olduğunu ortaya koyuyor.

The Crown’un kısaca konusu ise 2. dünya savaşı sonrası savaştan yeni çıkan İngiltere’nin Buckingam Sarayı’nda yaşanan entrikaları, aşkları, ingilitere’nin siyasi hayatına ve geleceğine yön veren olayları işliyor.

Bunların içinde Kraliçe II. Elizabeth’in yaşadığı olaylar da var. Netflix’in ciddi bütçler ayırdığı dizinin biyografik bir yapısı da mevcut ve olayların geçtiği dönem mükemmel bir şekilde yansıtılmış.

Dark

En İyi Netflix Dizileri IMDB 8.0 Üzeri 45+ Netflix Dizi Önerileri
Netflix en iyi Alman dizileri – Dark

Tür: Bilim Kurgu,Drama,Doğaüstü

IMDB Puanı: 8.7–Sezon Sayısı 1- Başlangıç Tarihi: 2018 -Devam ediyor mu: Evet

Dark Oyuncular: Oliver MasucciKaroline EichhornJördis Triebel

Popüler Alman dizileri en iyisi olan bu dizi önerisi Dark, Netflix’in Almanca çekilen ilk orijinal serisi olma özelliğini taşıyan bu dizi ayrıca Stranger Things’in alternatifi olma özelliğine de sahip. Dark orjinal almanca dilinde çekilmiştir ve ciddi bir izleyici kitlesine sahip olan dizilerden biridir.

Dark dizisinin konusu ise şöyle; Küçük bir Alman kasabası olan Winden’de 33 yılda bir bazı çocuklar kayboluyor. Dizinin ana karakterlerinden Ulrich Neilsen’in kardeşi 1986 yılında kaybolmuş, 2019’da ise önce bir lise öğrencisi ardından Ulrich’in küçük oğlu Mikkel kayboluyor. Artık 33 yıl öncesinin akıllara gelmemesi pek de mümkün olmuyor.

Özellikle de asıl sorunun Mikkel’in ‘’nerede değil, hangi zamanda’’ olduğudur. Dark kısa zamanda beğenilen bir Netflix dizisi oldu ve belkide en iyi bilim kurgu dizisine aday olabilir.

The End Of The F***ing World

Netflix Dizileri IMDB 8.0 Üzeri 39+ En İyi Netflix Dizi Önerileri
Netflix – The End Of The F***ing World

Tür: Gençlik Dizisi,Drama

IMDB Puanı: 8.2 –Sezon Sayısı 1- Başlangıç Tarihi: 2017 -Devam ediyor mu: Evet

Oyuncular: Jessica Barden /  Alex Lawther  / Steve Oram

Dizi listemdeki bir başka Netflix dizi önerisi, The End Of The F***ing World,  Dizi İngiliz dizisi olmakla beraber Dark dizisinde bahsettiğim gibi Netflix’in bölgesel bazda çektiği orjinal dizidir. Charles Forsman’ın çizgi romanından uyarlanan The End Of The F***ing World, 8 bölümden ve her bölümü 20 dakikadan oluşan film tadında dizi. Dizi iki gencin karanlık bir sona giden yolculuk hikayelerini ele alıyor.

Netflix dizisin konusu ise şöyle; 17 yaşındaki ergen James, annesi gözlerinin önünde intihar etmiş bir sosyopat. Kedi köpek öldürerek başlamış ve bundan daha fazlasını istemiş.
Bir de Alyssa var. Hem annesinin hem babasının travmatik izler bıraktığı, yalnız ve asi bir genç kız.

17 yaşındaki James bir psikopat olduğundan oldukça emindir. Gitgelli ruh halleri, soğuk ve hiçbir şeyi umursamıyor oluşunun sonucunda artık bir insanı öldürebileceğini düşünmektedir. İlk seferi için kusursuz bir seçimİ vardır.

Yine 17 yaşındaki Alyssa ise okula yeni gelen havalı ve aksi kızdır. İnsan doğasına aykırıdır ve popüler olmasına rağmen kendini buraya ait hissetmemektedir. Bir gün James’i izlerken ruh eşini bulmuş olabileceğini düşünür.

Evde işler Alyssa’nın annesiyle ve üvey babasıyla tekrar başa döndüğünde Alyssa evi terk eder ve gerçek babasını bulmaya yardım etmesi için James’i ikna eder. James’in sosyopat dürtüleri ve şiddet eğilimi gittikçe artarken, Alyssa’yı aşkı kör etmiştir ve yolun sonunda olacakları görmezden gelmeye devam etmektedir.

İkili, kendilerini tehlikeli ve gerçek dışı bir yola sürükleyecek olaylara kapılmışolarak bulurlar.

Glow

Netflix Dizileri IMDB 8.0 Üzeri 39+ En İyi Netflix Dizi Önerileri
En İyi Amerikan Dizileri netflix Kadın dizileri  – Glow

Tür: Netflix Amerikan Dizileri, Kadın dizileri

IMDB Puanı: 8.0 –Sezon Sayısı 1- Başlangıç Tarihi: 2017 -Devam ediyor mu: Evet

Oyuncular: Alison Brie / Marc Maron / Betty Gilpin

Dizi listemdeki diğer bir Netflix dizi önerileri Glow, Dizi Netflix kadın dizileri arasında en iyisi diyebilirim. Los Angeles’ta bir güreş organizasyonu için çalışan bir grup kadının kişisel ve profesyonel yaşamlarını konu alıyor. Dizinin konusu ise;

1980’li yıllarda Los Angeles’ta yaşayan ve yükselmek için çabalayan işsiz bir aktris olan Ruth Wilder’ın hayatını anlatıyor.

Bu dizi aslında 86 ve 90 yılları arasında düzenlenmiş gerçek bir kadın güreş şovundan ilham alınarak yapılmış. Aynı zamanda dizi 80’li yıllarda geçtiği için, Sovyetler birliği ile yaşanan gerilim de dizide seyirciye yansıtılıyor.

Netflix’in bu orjinal serisini henüz izlemedim ama konusu ve kadrosu ile bazı kaynaklardan elde ettiğim bilgileri sizinle paylaşmak istedim. Eğer diziyi izleyen ve beğenenler yorum yaparsa sevinirim.

https://gecemanya.com/izlemeniz-gereken-en-iyi-netflix-turkiye-dizileri-3/

kaldığımız yerden devam edeceğiz

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir