İzmir’in Keşfedilmemiş Cenneti ÖZDERE

İzmir’in Keşfedilmemiş Cenneti  ÖZDERE

Eğer sizde benim gibi deniz, doğa, kamp, masmavi bir gökyüzü seviyorsanız ve keşfetme içgüdünüz sizi şehirden kaçırmak istiyorsa günü birlik bir kaçamak ile olsa dahi sizi Özdere davet ediyorum.

Haydi O  Zaman Bu Cenneti Beraber Keşfedelim!

Özdere İzmir’in Menderes ilçesine bağlı bakanlar kurulunca onaylı bir turizm beldesidir. Özellikle yaz aylarında yerli ve yabancı birçok turisti ağırlıyor.Bu şirin tatil beldesine havaalanından direkt otobüs ile ulasmak mümkün.Yaklaşık olarak  bir saat süren otobüs yolculuğunun yarım saati  sizi yol üstünde bir çok antik kent kalıntıları, şirin köyler karşılarken, diğer yarım saatinde eşsiz bir deniz kıyısı yolculuğu sizi alıp götürüyor.

Karşınızda gördüğünüz ada hepimizin iç çekip keşke bizim topraklarımızda olsa dediğimiz Yunanistan’a ait olan Sisam adası..

Olsun, biz yolculuğumuza devam edelim. Özdere’nin girişine kadar bizi irili ufaklı turkuaz mavisi koylar bekliyor.Buralarda dilerseniz kamp yapıp dilerseniz de manzaralı yol üstünde olan denize sıfır yerler mevcut. Buralarda resim çekinip düşman çatlatabilirsiniz. Sol tarafınızda kargacık koyu bulunuyor. Hazırlıksız Özdere planı yapanlar için fena bi yer değil. resimleri ve hakkında bilgi için tıklayabilirsiniz… https://www.kargacikkoyu.com

Dilerseniz devam edelim. Ve işte karşımızda ÖZDERE. Sağınızda ve solunuzda yıldızlı oteller, pansiyon ve apartlar var. Dilediğinize bakabilirsiniz. Özdere’deki oteller, kalabiceğiniz yerler hakkında bilgi almak için diğer yazımıza bakınız. (henüz oluşturulmadı.)

BİZE DENİZ’DEN BAHSET DİYENLER TOPLANIN!

E biz buraya deniz için de geliyoruz bize ondan bahset! diyenleri duyar gibiyim. Merak etmeyin bende şimdi denizinden bahsedecektim.

Özdere’nin denizi  İzmir’in mavi bayrak alan 52 plajından birine sahip. Bu yüzden gönül rahatlığıyla denize girebilirsiniz. Size tavsiye edebileceğim birkaç plajı sıralayım.

Tavsiye Edebileceğim Ücretsiz Birkaç Plajı Sizin İçin Sıraladım

Aslında çok plaj var ama bunlar sizin için ideal diyebilirim.Ücretli doğa  kamp alanlarıda  ve plajlarda mevcut ama bunlar daha çok ilginizi çekeceğinden şimdilik bunlardan bahsedeceğim.

  1. Çukuraltı plajı

Bu plaj ücretsiz ve ipekkum plajı. Su derin olmasın boyumu geçmesin diyenlere tavsiyem. Berrak suyu ve 50 metre kadar açılabilirsiniz.Hemen sahil bitiminde kafe, restorant ve marketler olduğu için her ihtiyacınızı buradan karşılayabilirsiniz.

2.Ortaköy plajı

Bu plaj ise taşlık,  denizi de öyle. Ama korkmayın taslar kesici değil gayet yumusak. Denizi ise 3 metre den sonra derinleşiyor ve şnorkel ile dalış yapıp adete uçuyormuş hissine kapılmak isteyenler için bulunmaz nimet.Plajının taşlık olması sahilde bir şeyler yemeği sevenler için yiyeceklerine kum kaçmaması avantajları arasında.

Özdere Gezimiz Bize Kaça Patlar

Özdere turistik bir belde olmasına rağmen fiyatlar oldukça uygun.pansiyon ve apartlar 80-100 tl den başlıyor.Sahile 10 dk yürüme mesafesinde restorant, sulu yemek, kafe ve büfe tarzı mekanlar bulunuyor. iki kişi olduğunuzu ve güzelce yemek yediğinizi düşünürseniz 25-50 arası bir fiyata güzelce karnınızı doyurabilirsiniz. Deniz ve sahiller zaten ücretsiz, tek masrafınız yol,yemek ve ben Özdere’ye doymadım bir gün daha geçirmek istiyorum diyenler için pansiyon vb. kalacak yer parası…

Özdere oteller ve kalacak yerler için aşağıdaki yazımızı inceleyebilirsiniz

(henüz olusturulmadı örnektir.)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir