KADIKÖY’ÜN EN İYİ MEKANLARI

KADIKÖY GEZİ REHBERİ: KADIKÖY’ÜN EN İYİ MEKANLARI

 

Kadıköy’ün En İyi Mekanları

Kadıköy’ün En İyi Kahvecileri, Kahvaltıcıları ve diğer mekanları

Kadıköy’ün en iyi mekanları veya Kadıköy ile ilgili herhangi bir yazımız hiç yoktu. Esasen ikimiz de Kadıköy’de doğduk ve büyüdük. Hayatımızın 26 senesini Kadıköy’de geçirdik. Lise yıllarımız, üniversite yıllarımız ve iş hayatına atıldıktan sonraki ilk yıllarımız Kadıköy’de geçti. Daha sonra Almanya’ya taşınsak da her İstanbul’a gelişimizde soluğu Kadıköy’de aldık. Şimdi de Kadıköy’ün çılgınca dönüşümünü yakın takipteyiz ve bir Kadıköy gezi yazısı yazmak boynumuzun borcu oldu!

Kadıköy Gezi Rehberi

İlk Kadıköy yazımıza hoşgeldiniz. Buyrun Kadıköy’ün en iyi mekanları yazımıza! Sizin için Kadıköy’ün en iyi kahvaltı mekanlarınıen güzel barlarını ve Kadıköy’ün en güzel kahvecilerini yazdık. Bir sonraki değişime kadar en güzeli bunlar! ☺

O zaman günün en önemli öğününden Kadıköy’ün en iyi kahvaltıcılarından başlayalım.

Kadıköy’ün en iyi kahvaltı mekanları:

Kadıköy'ün en iyi kahvaltıcıları
Kadıköy’ün en iyi kahvaltıcıları: Moda Van

Moda Van Kahvaltı

Kadıköy’de son 2 yılda açılan yüzlerce yeni mekandan, son moda kahvaltıcılardan ve dizayn kafelerden önce bizim için Moda Van vardı. O yüzden jüri özel ödülü Moda Van Kahvaltı’nın!

Kadıköy’e aşına olmayanlar için; Moda Van, Moda İskele’ye inen yokuşun orada, şirin bahçesi ve tatlı garsonlarıyla Moda’nın ‘demirbaşı’ mekanlarından.

En az 2 kişilik hazırlanan Serpme Van Kahvaltısı tamamen yöresel ürünlerden oluşuyor. Bunun dışında ‘Normal Van Kahvaltısı’ veya ‘Moda Kahvaltısı’ seçeneklerini de seçebiliyorsunuz.

Moda’da eski ve geleneksel bir kahvaltıcı arıyorsanız doğru adres. Bir de haftasonları hala aşırı kalabalık bizden söylemesi!

Moda’da bir Yer

Kadıköy’ün en kahvaltıcıları listesinde Moda’da bir Moda Çay Bahçesi’nin biraz ilerisinde minik pişileriyle ünlü ‘Moda’da bir Yer’ aynı şekilde bizim favorilerimizden. ‘Moda’da kahvaltı nerede yapılır?’ derseniz bizce burada çok güzel yapılır!

Kadıköy'ün en iyi kahvaltıcıları
Kadıköy’ün en iyi kahvaltıcaları listemizde Zapata

Zapata

Kadıköy’ün en iyi kahvaltıcıları listesinde serpme şarküteri kahvaltısını sevdiğimiz bir yer daha! Şimdi doğruya doğru, Zapata’ya genelde kahvaltı için gidiyoruz, menünün kalanına pek ısınamadık fakat kahvaltısı harika.

Tek eksisi diğer mekanlara göre biraz pahalı olması. Yine de zaten ayda yılda bir gidiyoruz derseniz Zapata’yı öneririz.

Kadıköy'ün en iyi mekanları ve en iyi kahvaltıcıları
Kadıköy’ün en iyi kahvaltıcıları: Munis

Munis Moda

Moda’da yeni açılan minik bir kahvaltı mekanı. Aslında sadece kahvaltı için değil, klasik kafe yemekleri için de gidebilirsiniz.

Oldukça ufak fakat keyifli bir mekan. Bizim favorimiz ev yapımı fıstık ezmesi ve değişik menemenleri.

Pazar günü gidecekseniz mutlaka arayıp yer sorun, sadece 4-5 masalık ufak bir mekan olduğu için dolu olma ihtimali yüksek.

Kadıköy'ün en iyi mekan önerileri
Kadıköy’ün en iyi mekanları ve Kadıköy’ün en iyi kahvaltıcıları: Çay Tarlası

Çay Tarlası

Kadıköy’ün en iyi kahvaltıcısı ‘Kadıköy’ün en iyi muhlamacısı’ olarak değiştirmek isterseniz gerçekten adres burası! ☺

Bir gün Karadeniz’e gitmek ister ama gidemezsek, en iyi muhlama yiyeceğimiz yeri sorduk soruşturduk ve karşımıza burası çıktı. Muhlama kesmezse koloti peynirli ve vakfıkebir tereyağlı menemen de söyleyebilirsiniz.

Ayrıca çaylar hep taze, fiyatlar uygun. Daha ne olsun!

Kadıköy'ün en iyi mekanları ve Kadıköy'ün en iyi kahvaltıcıları
Kadıköy’ün en iyi mekanları: Küff Yeldeğirmeni

Küff

‘Yeldeğirmeni Mahalesi’nin muhteşem dönüşümü sonucunda açılan mekanlardan birisi de Küff. İlk gittiğimizde çok alışamamıştık fakat Yeldeğirmeni’ni yeni haliyle bağrımıza bastıktan sonra burayı da kabullendik.

Güzel kahvaltı seçenekleri var ve kahvaltı yerine Moda yerine Yeldeğirmeni’ni seçmek bazen güzel oluyor, çıkışta yine Yeldeğirmeni’ndeki yeni kahvecileri de keşfedebilirsiniz.

Kadıköy'ün en iyi kahvaltıcıları
Kadıköy’ün en iyi mekanları ve Kadıköy’ün en iyi kahvaltıcıları: Pattis

Pattis

Sondan bir önceki kahvaltıcı önerimiz burası. Hasırcıbaşı’ndaki Pattis klasik kahvaltının yanı sıra ‘egg benedict’ gibi tatları sevenler için birebir. Çok fazla vejeteryan seçenek ve sağlıklı sandviç seçenekleri de var.

Ayrıca burası Instagram’da çok popüler çünkü tabaklar tam bir görsel şölen!

Artık Kadıköy’de kahvaltı için önereceğimiz son mekana geçebiliriz, söylemesi ayıp kendisi çocuğumuz gibidir!

Kadıköy’ün en iyi mekanları ve kahvaltıcısı gölümüzün sultanı: Thales Kadıköy

Kadıköy Thales

Şimdi önere önere burayı mı önerdiniz, Thales eskide kaldı demeyin! Thales’in modası bizim için hiç geçmez! ☺

Henüz Kadıköy’de binlerce kahvaltıcı yokken, ve bir zamanlar biz de üniversitede öğrenciyken ve de Kadıköy’de öğrenciyken Thales bizim gözbebeğimizdi. Beşiktaş’takine hiçbir zaman ısınamadık ama Kadıköy’dekinden de adeta vazgeçemedik! ☺

Thales’in iki kişilik serpme kahvaltısı hala çoğu mekana göre çok daha uygun ve zengin. Ayrıca menüne serpme kahvaltının yanına söyleyebileceğiniz çok fazla seçenek var. Bir artısı da diğer kahvaltıcılar gibi küçük olmadığı için ne zaman giderseniz gidin yer bulabiliyorsunuz.

Thales de tamam! Şimdi bizim gözümüzden ‘Kadıköy’ün En iyi kahvecileri’ kısmına geçebiliriz.

Kadıköy’ün En İyi Kahvecileri:

Kadıköy’ün en iyi kahvecileri, hatta Kadıköy’ün en iyi 3. Dalga kahvecileri artık tam bir tez konusu, zira artık Kadıköy’de yüzlerce (belki binlerce) kahveci var!

Biz de tüm bunların arasından itinayla denediklerimizi yazalım dedik, bakalım listed neler var;

Kadıköy'ün en iyi mekanları
Kadıköy’ün en iyi kahvecileri: 180 Coffee Bakery

180 Coffee Bakery

180 Coffee Bakery’le başlamak istedik çünkü 180 Coffee Bakery’le olan geçmişimiz yine öğrencilik yıllarımıza dayanıyor! ☺

Moda’da bulunan bu tatlış kahveci diğer yeni açılan kahveciler kadar kalabalık olmuyor ve hala bilgisayarını alıp kahvenizi içerken kafanızı dinleyebileceğiniz kahvecilerden birisi.

Bardak tiramisuları ve cheesecakeleri de çok güzel. Çalışanları da oldukça sıcak. Keşfe buradan başlayabilirsiniz.

Gönlümüzün birincisi her zaman güzel insanlar – Dört Kadıköy

Dört (4)

Dört, Kadıköy’ün en iyi kahvecileri listemizde konseptini çok beğendiğimiz güzel bir kahveci çünkü hem sade bir mekan hem de kahveleri çok güzel. Zaten kahvelerini kendileri kavuruyorlar. Minik kavonozlar içinde sundukları tatlıları da ayrı güzel.

Burayı çok sevme sebeplerimizden birisi de popüler bir yer olmadığı için gerçekten tavsiye üzerine giden insanların gittiği bir yer olması. Sağında solundaki mekanlar kapıdan dışarıya insan taşarken siz yine sessiz sakin oturabiliyorsunuz.

Hayvan dostu olduğunu atlamayalım, içeri evcil hayvanınızla girebiliyorsunuz. Ayrıca biz şahit olmadık ama bisikletle gidene bir kahve bedavaymış diye okuduk. Bedava kahvemizi içmeye geliyoruz 🙂 Gönlümüzün birincisi güzel insanlar 🙂

Fahriye

Fahriye Kafe

İstanbul’a son gidişimizdeki keşfimiz burası oldu!

kafenin adı Müjde Ar’ın canlandırdığı Fahriye Abla karakterinden geliyor. İçeride de oldukça nostaljik bir ortam var. Yeşil perdeler, yüksek tavan, kitaplıklar ve eski eşyalar..

Kitaplıkları inceleyince görüyorsunuz ki gerçekten kitaplar bile özenle seçilmiş. Bardaklar tabaklar her ayrıntısı ayrı güzel. Galiba tüm saydığımız ve sayacağımız kahveciler arasında favorimiz şimdilik burası. Hiç gocunmadan da yazabiliriz. Kadıköy’ün en iyi kahvecisi 🙂Ahh bir de erkek çalışanlar birazcık güler yüzlü olsalar. Tadından yenmez! 🙂

Biz en çok lattesini ve kurabiyelerini sevdik.

Kadıköy'ün en iyi mekanları ve Kadıköy'ün en iyi kahvecileri
Kadıköy’ün en iyi kahvecileri: Walter’s Coffee

Walter’s Coffee

Kadıköy’ün en iyi kahvecilerinden bahsederken Walters’dan bahsetmemek olmaz! Walter’s açıldığı günden beri Kadıköylülerin favori yerlerinden. Kahvesini kendi kavurması ve her türlü kahve demleme yöntemini kullanması dışında, en ilgi çeken şey teması; zira Breaking Bad temalı!

Bir de diğer çoğu kahveci gibi küçücük olmadığı için yer bulmak daha kolay.

Kadıköy’ün en iyi kahvecileri: Rafine Espresso Bar

Rafine Espresso Bar

Kadıköy’e son gidişimizde keşfettiğimiz bir başka mekan daha. Şu anda kahvelerini kendileri kavurmuyorlarmış fakat hiçbirimiz (en azından biz) kahve gurmesi değiliz, o yüzden problem olmaz diye düşündük. 😀

Bir de cheesecakeleri çok güzel. Dikkat, Pazartesileri kapalı.

Kadıköy’ün en iyi kahvecileri: Day Design + Coffee

Day Coffee

Kadıköy’ün en iyi kahvecileri listemizdeki son önerimiz de Day Coffee. Burayı seviyoruz çünkü çalışanları oldukça tatlı ve ortamı tam bizim istediğimiz gibi, sessiz sakin ve bilgisayarınızı alıp çalışabileceğiniz cinsten.

Aman aman popüler bir yer olmadığı için gittiğinizde yer bulma ihtimaliniz de yüksek.

700 Gram

Burayı size Kadıköy’ün en iyi kahvecileri listemizde önermek isterdik fakat 3 kez girme girişiminde bulunmamıza rağmen içeride oturacak yer bulamadık! Bir de o kadar kalabalık ki nefes almaya bile yer yokmuş gibi duruyor. Madem gitmediniz neden yazıyorsunuz derseniz o kadar çok önerilmiş ki, gitmek için heveslenirseniz hevesinizin kursağınızda kalma ihtimali yüksek demek için yazdık! ☺

Kadıköy’deki kahvecileri daha saya saya bitiremeyiz, fakat yazı az ve öz olsun istediğimiz için biz kendi en sevdiklerimizi yazdık. Ama bu yazı burada bitmez. Daha gezdikçe Kadıköy’ün kahvecilerini ve kahvaltıcılarını yazarız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir