Kambura nerede? Şahsiyet dizisindeki Kambura gerçekte neresi?

Son dönemde adından sıkça bahsettiren Şahsiyet dizisinin bazı bölümleri “Kambura” isminde bir yerde geçiyor. Peki, Şahsiyet dizisinin çekildiği Kambura neresi?

Şahsiyet’te Haluk Bilginer başrolde
Şahsiyet

İnternet dizilerinden biri olan Şahsiyet, adından sıkça söz ettirmeye başladı. Yönetmenliğini Onur Saylak’ın yaptığı Şahsiyet’in başrollerinde Haluk Bilginer, Cansu Dere, Metin Akdülger ve Şebnem Bozoklu yer alıyor.

Şahsiyet’in kadrosunda kimler var?
Şahsiyet

Kadrosunda ayrıca Necip Memili, Fırat Topkorur, İbrahim Selim ve Müjde Ar gibi başarılı oyuncular da var.

Kambura ilçesi nerede?


Kambura neresi
Kambura neresi?
Dizide karakterler sık sık Kambura isminde bir yerden bahsediyorlar. Peki, Kambura neresi, Kambura ilçesi nerede?

Kambura aslında Gölyazı
Gölyazı

Gerçekte Kambura diye bir yer yok. Dizide Kambura ismiyle geçen yer Bursa’nın Gölyazı beldesi. Gölyazı Köyü Bursa’nın Nilüfer İlçesine bağlı Uluabat gölü kıyısında yer alıyor. Köyün doğal manzarası ve eski Rum evleri dikkat çekiyor. Dizide Gölyazı’nda geçen sahneler Kambura ismiyle sık sık karşımıza çıkıyor.

Şahsiyet nerede çekiliyor?


“Kambura neresi?” diye merak edenlerin yanı sıra, diğer sahnelerin çekildiği yerleri de merak edenler vardır.

Agâh Beyoğlu Asmalı Mescit Mahallesi’nde yaşıyor
Şahsiyet
Şahsiyet
Dizide Haluk Bilginer’in canlandırdığı Agâh Beyoğlu karakterinin yaşadığı yer ise Beyoğlu. Karakterin yaşadığı apartman ise Asmalı Mescit Mahallesi’nde yer alıyor. Agâh Beyoğlu, İstiklal Caddesi’nde ve Çiçek Pasajı’nda karşımıza çıkıyor.

Şahsiyet’in konusu ne?
Şahsiyet
Şahsiyet dizisi emekli bir adliye memuru olan Agah Beyoğlu’nun seri katilliğe uzanan hikayesini konu alıyor. İstanbul’un en kalabalık ve hareketli semti Beyoğlu’nda yalnız ve münzevi bir yaşam sürdürmekte olan Agah Beyoğlu’nun kızı yurtdışında yaşıyor. Eşi ise yıllar önce vefat etmiş.

Nevra, cinayet büronun tek kadın polisi
Şahsiyet
Agâh Beyoğlu’na Alzheimer başlangıcı teşhisi konuluyor.

Agâh Beyoğlu önce bu gerçek karşısında bocalayarak “Peki benim şahsiyetim ne olacak?” diyor. Ardından da unutmanın bir fırsat olduğunu farkediyor. Bunun, yıllardır planladığı ancak sürekli ertelediği bir cinayeti işlemek için bir fırsat olduğunu düşünen Agah, nasıl olsa işleyeceği bu suçları gelecekte hatırlamayacağını ve vicdan azabı çekmeyeceğini düşünüyor. Bunun yanında cinayet büro amirliğindeki tek kadın polis olan Nevra, üzerindeki baskılar yüzünden istifanın eşiğine geliyor. Agâh’ın aldığı cinayet kararı, Nevra’nın hayatını da tamamen değiştiriyor.

Şahsiyet yeni bölüm ne zaman çıkacak?
Geçtiğimiz hafta Cumartesi günü dizinin 4, 5 ve 6’ncı bölümleri aynı anda yayınlandı. Şahsiyet 7, 8, 9 bölümlerinin yayın tarihi ise yönetmen Onur Saylak tarafından Twitter’dan paylaşıldı. Onur Saylak tarafından paylaşılan bilgilere göre yeni bölümler 11 Mayıs Cuma günü yayınlanacak.

Şahsiyet yeni bölüm ne zaman?
Şahsiyet 7-8-9 fragmanı
Dip dizisi nerede çekiliyor?

Bizim Hikaye dizisi nerede çekiliyor?

Kambura nerede? Şahsiyet dizisindeki Kambura gerçekte neresi?

Kambura nerede? Şahsiyet dizisindeki Kambura gerçekte neresi?

Şahsiyet dizisinde adı geçen Kambura neresi?.. Kambura ilçesi nerede?.. Şahsiyet dizisinde adı geçen Kambura gerçekte var mı?… Şahsiyet dizisindeki Kambura ilçesi izleyicinin merakını çekiyor. İşte dizinin çekim mekanları ve fotoğrafları…
Kambura nerede, Şahsiyet dizisi, şahsiyet


KAMBURA NEREDE?


Şahsiyet dizisi İstanbul’un mükemmel manzaraları eşliğinde izleyicilere sunulurken yönetmen Onur Saylak, Çamlıca Tepesi, Beykoz Korusu ve Riva gibi bölgeleri dizinin sahnelerinde kullanıyor.

Kambura nerede, Şahsiyet dizisi, şahsiyet

Kambura nerede, Şahsiyet dizisi, şahsiyet
İSTANBUL MANZARALARI
Beyoğlu’nun Şişhane, Tünel gibi gözde alanlarının sahne geçişlerinde izleyicilere göz kırptığı dizide İstanbul’un seyrine doyuluyor. Ana karakter Agah Beyoğlu ise İstiklal Caddesi’ne çıkan Jurnal Sokak’ta ölen eşinin adını taşıyan apartmanda oturuyor.


KAMBURA GERÇEKTE YOK!


Dizide Kambura adıyla geçen belde ise gerçekte yok. Şahsiyet dizisinde Kambura adını alan ilçe Bursa’nın doğal güzellikleriyle meşhur Gölyazı beldesi. Agah Beyoğlu’nun geçmişte görev yaptığı ve öldüreceği kişilerin dosyalarını topladığı Kambura Adliyesi de yine Gölyazı’da yer alıyor.

Kambura nerede, Şahsiyet dizisi, şahsiyet


KAMBURA GÖLYAZI


Dizide Kambura olarak ekrana gelen Gölyazı Bursa’nın Nilüfer ilçesine bağlı yaklaşık 13 bin nüfuslu bir kasaba. Ulubat gölü kıyısındaki yarımadası ile ünlenen Gölyazı diziden sonra daha da turistik bir belde haline geldi.

ŞAHSİYET 7, 8, 9. BÖLÜM FRAGMANI (TIKLA İZLE)

Kambura nerede, Şahsiyet dizisi, şahsiyet
IŞIK TANRISININ ŞEHRİ
Gölyazı’nın tarihi milattan önce 4’üncü yüzyıla dek gidiyor. Mitolojide Işık Tanrısı’nın şehri olarak bilinen Gölyazı, Rum evleri ve tarhi dokusuyla da bölgedeki en huzurlu yerler arasında. Şahsiyet dizisi sonrası İstanbul’dan günübirlik ziyaretçilerinde de artış yaşanıyor.

ŞAHSİYET 7, 8, 9. BÖLÜM FRAGMANI (TIKLA İZLE)

Kambura nerede, Şahsiyet dizisi, şahsiyet
‘DARPHANE’ ADLI BAR KURGU
Şahsiyet’in birçok sahnesinin geçtiği, 8 ve 10 numaralı dairelerin olduğu yani Haluk Bilginer’in hayat verdiği Agah Beyoğlu karakterinin yaşadığı apartman ise Beyoğlu’nun Asmalı Mescit Mahallesi Jurnal Sokak’ta yer alıyor. Dizideki ‘Darphane’ adlı mekan ise gerçekte yok.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir