Kendinize Yeni Bir Yol Çizmenizde İlham Kaynağı Olacak Filmler 

Bazen gittiğiniz yol sizi tatmin veya mutlu etmeyebilir, ama bilmelisiniz ki her şeyi değiştirmek yine sizin elinizdedir. Belki bir dokunuş bekliyorsunuzdur yolunuzu değiştirmek veya harekete geçmek için. Bu dokunuş ise belki bir insan elidir belki de bir filmdir, bilemezseniz. Ama bir filmin insan hayatında çoğu şeyi değiştirebilecek veya bir ışık olabileceğini varsayarsak, seçtiğimiz bu filmler sizlere de birer ilham kaynağı olabilir. 

1- Any Given Sunday (Kazanma Hırsı) 

Hayatı boyunca yedek kulübesine mahkum kalmış bir adamın, asıl oyuncunun bir gün yaralanması sebebiyle onun yerini almasıyla başlayan bir hikayeyi kapsar. Yeteneklerini gösterememiş ve sıkıntılı olarak tabir edilen WillieCap Rooney isimli oyuncunun yerine geçer ve takım ile oyuncular arasındaki başarıya ulaşmak adına verilen mücadele filmin ana temasını gayet iyi açıklar. 

2- Coach Carter (Koç Carter) 

İlham kaynağı olacak filmler arasında belki de etkileyicilik oranı en yüksek olan bu film, gerçek bir kişinin hayat hikayesini ele almıştır. Amerikan biyografik spor drama konusunda gayet başarılı olan bu film Ken Carter’in mezun olduğu lisede basketbol koçu olmasıyla başlayan tüm olayları kapsar. Sınıftaki ve sahadaki oyuncuların disiplinsiz davranışlarını düzeltmeyi amaçlayan koçun öğrencileri için takındığı tavırları ve kurallarını film içinde ayrıntılı bir biçimde görmek oldukça mümkün. 

3- The Bucket List (Şimdi Ya Da Asla) 

Bir şeyler için umudu kalmamış, hayata dair hep erteleyici olanlar için ilham kaynağı olacak bu film sonradan kanser olmuş iki insanın hayatını anlatmaktadır. Yolları apayrı olan, birinin tamirci diğerinin ise milyarder olduğu iki insanı hastane orta noktada buluşturur. Ama hayata dair hala umudu olan bu insanlar ölmeden önce yapmak istedikleri şeyleri yapmak adına hastaneden kaçar ve serüven tamda burada başlar. Hayalleri için hala şansları olduğunu düşünen bu iki kişinin serüveni izlediğinizde sizi oldukça çok etkileyecektir. 

4- My Left Foot (Sol Ayağım) 

Tüm imkansızlıklara rağmen hayata dair gayesini kaybetmemiş kendisine tek sol ayağı kalmış Christy Brown’ın başarı hikayesini anlatan bir filmdir. 1989 yapımlı bu film Brown’ın sol ayağıyla İrlanda’nın en saygın yazarlardan biri olma yolundaki tüm başarı hikayesini kapsamaktadır. Film izleyenler için hayata dair umutların hep var olduğu düşüncesini vurgulamaktadır. 

5- Get Rich Or Die Tryin (Zengin Ol Ya Da Uğruna Öl) 

Bir başka başarısı hikayesini anlatan bu filmde de 50 Cent’in  yaşam öyküsünü anlatmaktadır. Daha çok biyografi tarzında olan bu film, 50 Cent’in annesi ve babası olmadan sokaklarda yaşam savaşı verdiği ama rap yıldızı olma hayalinden de vazgeçmediği anları izleyiciye oldukça iyi hissettirmiştir. 50 Cent’in Rap yıldızı olana kadar verdiği savaşlar ve zorluklara karşı direnişi ise izleyenler için ilham kaynağı olacak filmler arasında ilk sıralarda yerini almıştır. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir