Kıbrıs’taki en gözde 12 turistik mekan

Bu küçük adanın uzun bir tarihi var. Yüzyıllar boyunca imparatorlukların adanmış olduğu Kıbrıs’ın kıskanılacak konumu, Doğu Akdeniz’de iktidara gelen herkes için ödülü kazandı. Bugün insanlar hala burada akın ediyor, ama şimdi adanın plajlarını aramak, güçlenmek ve şan kazanmak için değil. Kıbrıs‘ın arkeolojik alanları, kaliteli Bizans kiliseleri, manastırları ve müzeleri olduğu için kumla ve güneşle daha fazla ilgilenen gezginler için bir şeyler yapmalısın. İnanılmaz eşsiz flora ve fauna zenginliği ile yürüyüş yapmak için harika bir yerdir. Hepsinden iyisi, o kadar küçük ki kolayca kendinizi bir şehre koyabilir ve oradan günlük gezilere başlayabilirsiniz.

1 Eski Kourion

Eski Kourion

Kıbrıs’ta antik alan sıkıntısı yoktur, ancak Kourion demet seçimidir. Kırsal kesime ve Akdeniz’e bakan bir deniz kenarında yer alan kaya, muhteşem bir yer. Tüm alan çok büyük, ancak en meşhur bölümü Euston Tiyatrosu ve Evi , iyi ve iyi korunmuş mozaiklerden oluşan bir debriyajı. Kollarında daha fazla zamana sahip olanlar için, geniş Bizans Bazilikası Bölge, çatlak sütunlar ve mozaik zemin kalıntıları ile muhteşemdir.

Konaklama: Limasol’da Nerede Kalınır?

 • Devamını oku:
 • Limasol’da 14 Turistik Gezi

2 Aziz Hilarion Kalesi

Aziz Hilarion Kalesi

Akdeniz kalesinin en güzel kalıntılarından biri olan Aziz Hilarion Sarayı, eski bir Haçlı üssüdür ve birçok yerel efsaneye ve efsaneye ev sahipliği yapar – en meşhur yerel çobanlarını geçiren bir peri kraliçesi Burada kale. Dağ ve gökyüzü kaşifinde geniş burçlar ve yılan salonları. Sağa tırmananlar için adanın adil bir kısmının manzarası nefes kesici. Kıbrıs’ta bir kale görmek için sadece zamanınız varsa, bunu yapın.

3 Larnaka

Larnaka

Adanın güney-doğu tarafındaki Kolay Larnaka, bir deniz kenarı beldesi olabilir, ancak yerel ruhunu korur. Burası, tatilciler için en rahat yer burası. Gün batımı ve kum eğlencesi için tüm tesisler, ancak eski sıkıntılı Türk Mahallesi (Skala) ve süslenmiş Aziz Lazaros (Aziz Lazarus Kilisesi ) süslenmiş , şehre ilginç bir tarihi yön kazandırırken, merkezin havadar bir havası var. çalışan şehir ve sadece bir çare değil. Daha da iyisi, Larnaka’nın hemen batısındaki tuz gölü, ilkbaharda pembe flamingo sürüleriyle doludur ve birçok tepe köyü ve kültürel turistik yerin iç kısmı vardır.

Konaklama: Larnaka’da Nerede Kalınır?

 • Devamını oku:
 • 14 Larnaka turistik yerler

4 Karpaz Yarımadası

Karpaz Yarımadası

Kıbrıs’ın en güzel bölgesi, Adanın kuzeydoğusundaki engebeli dağların desteklediği uzun altın parmaklıklara uzanan Karpas’ın yalnız ve engebeli yarımadasıdır (kuzey Kıbrıs’ta). Mükemmel yürüyüş, pitoresk köyler ve bolca saklı tarihi yerler ile Kıbrıs’ın en az sular altında kalan bölgesidir. Eskilerin keşfedilmemiş ve gelişmiş ada hayatını deneyimlemek istiyorsanız burası gidilecek yer. Güne bir arabada başlayın (bölgede neredeyse toplu taşıma yoktur) ve uzak Dipkarpaz köyüne ve Agios Filonas’ın küçük harabesine kuzeydoğuya gitmeden önce Sipahi köyündeki Kutsal Üçlü camilerini ziyaret edin .Kilisesi. Ardından Karpa’nın acımasız çekiciliğini özetleyen büyük bir kum ızgara olan ünlü Golden Coast Yarımadası’na gidin .

5 Antik Salamis

Antik Salamis

Bu devasa arkeolojik sit, bir çok mermer kalıntıya ev sahipliği yapıyor ve adanın en iyi tarihi bölgesi olarak Antik Kourion ile orada yer alıyor. Salamis’in topraklarında dolaşıp, farklı dönemlerden bir kütleden gelen molozlar arasında Kıbrıs’ın büyük tarihi bir derstir. Büyük Yunan heykelleri – başlarını kaçıran, fazla yaşayan Hristiyanlar tarafından kesilen – Spor Salonu kalıntıları arasındadır . Rezene tarlaları ve yabani otların arasında iki büyük Bizans kilisesi kalıntısı ve nemli bir rezervuarAlan bir zamanlar büyük bir antik kent olması gereken şeyin teknik becerisini ve yönetimini sunuyor. Antik Salamis, Kuzey Kıbrıs’ta bulunur, ancak Lefkoşa’dan kolay bir günlük gezi.

Konaklama: Lefkoşa’da Nerede Kalınır?

 • Devamını oku:
 • Lefkoşa ‘da birinci sınıf turistik yerler

6 Kolossi Kalesi

Kolossi kalesi

Şatoların sevgi kavgaları olsaydı, Colossus kesinlikle oraya giderdi. Limassol’un hemen dışındaki bu küçük ama mükemmel şekilli kale eski bir Haçlı kalesi ve Haçlı Seferleri sırasında Kıbrıs’ın Avrupalılar için önemini hatırlatıyor. St. John Şövalyeleri’nden birincisi, kale sahil şeridine bakan mükemmel bir konuma sahip, bölgenin lideri olarak kullanıldı. Bugün, kalenin çekiciliği büyük ölçüde bebeğin boyutunun altında ve snoozy Kolossi köyünde sakin bir konumda bulunuyor.

Konaklama: Limasol’da Nerede Kalınır?

 • Devamını oku:
 • Limasol’da 14 Turistik Gezi

7 Cape Greco

Cape Greco

Güney Kıbrıs sahillerinde bile kalabalıktan kaçabileceğiniz yerler var. Cape Greco, Ayia Napa beldesinin hemen doğusunda başlayan çeşitli yürüyüş parkurları ile inanılmaz güzel bir deniz kenarı milli parkıdır. Gerçek stigma, turkuaz mavisi denizi olan güzel sahil manzara. Parkurlar, Güney Kıbrıs’ın en doğusundaki Cape Greco Burnu’na kadar uzanıyor.

8 Troodos Köyü

Troodos köyleri

Trodos (Trodos Dağları), güneybatı tepeler bölgedeki geleneksel evleri ve Arnavut kaldırımlı sokakları dolu güzel köyleri doludur. Aynı zamanda orta çağlardan kalma canlı duvar resimleri ve duvar resimleri içeren Kıbrıs’ın en görkemli kiliselerine ve manastırlarına da ev sahipliği yapmaktadır. Troodos kiliseleri tarihi o kadar önemlidir ki, dokuz tanesi UNESCO Dünya Miras Listesi’ne girmiştir. Güne bir araba kiralayın ve hepsini kontrol edin, ancak bir tanesini görmek için vaktiniz varsa , çam kaplı Pedoulas köyündeki Başmelek Mikail Kilisesi olduğundan emin olun .

Konaklama: Troodos Dağları’nda Nerede Kalınır?

9 Dionysos Evi

Dionysos Evi

Baf beldesindeki büyük salon, mükemmel korumaları ve canlı renkleriyle ünlüler için inanılmaz bir mozaik zemin koleksiyonuna ev sahipliği yapan Dionysos Evi’dir. Büyük Paphos Arkeolojik Sitinin bir kısmı, birçok Greko-Romen harabesi bulunan Dionysos Evi, zamanın karmaşık sanatının harika bir örneğidir. Adını Dionysos’un, daha çok Yunan mitolojisinden sahneleri olan evin mozaiklerinde yetiştirdiği ismini almıştır.

Konaklama: Baf’ta Nerede Kalınır?

 • Devamını oku:
 • Baf bölgesindeki 14 Gezi Yeri

10 Kıbrıs Müzesi

Kıbrıs Müzesi Sergey Galionky / değiştirilmiş fotoğraf

Çok sayıda arkeolojik sit alanı ile Kıbrıs, müzelerle doludur, ancak Lefkoşa’nın başkentindeki Kıbrıs Müzesi, adanın tüm tarihini bulacağınız yerdir. Son derece dekore edilmiş müze, ziyaretçileri Neolitik dönemden Osmanlı dönemine, her dönem sofistike sanatını sergilemek için güzel sanat eserleri kullanarak bir yolculuğa çıkarıyor. Çarpıcı sergiler, MÖ 7. yy’a tarihlenen dev pişmiş toprak adak heykelleri koleksiyonu. Kıyıya güvenseniz bile, müzeyi görmek için kesinlikle yarım gününü başkentte geçirmelisiniz.

 • Devamını oku:
 • Lefkoşa ‘da birinci sınıf turistik yerler

11 Nissi Plajı

Nissi Plajı

Mavi-yeşil Ayia Napa Denizi üzerinde yuvarlanan beyaz bir kum teknesi olan Nissi Beach, Kıbrıs’ın en ünlü kum şerididir. Evet, yazları dolduruyor (bu muhteşem plaj gizli kalmıyor), ama şezlonglarda bile, Nissi’nin güzelliğinden şüphe yok. Su sahil şeridinde çok sığ ve bir bütün olarak körfezde oldukça sakin, küçük çocuklu aileler için ideal bir yer haline getiriyor ve yaz mevsiminde sahilde bütün gününü geçirebileceğiniz imkanlar mevcut. .

12 Girne

Girne

Girne, eski liman bölgesinin eski Osmanlı karakterine bağlı kalan en güzel Kuzey Kıbrıs şehridir. Girne Kalesi , doğu tarafındaki pitoresk limana bakmakta ve kale surlarına tırmanmakta ve kentin muhteşem manzarasını ödüllendirmektedir. Sahildeki arkasında, çeşitli felaketlerde ahşap evlerle dolu yuvarlak, dar bir şerit. Zamansız bir atmosferde dolaşmak ve eğlenmek için harika bir yer ve ayağa kalkmak istediğinizde limana bakan birçok kafe var.

Konaklama: Girne’de Nerede Kalınır?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir