KİEV GECE HAYATI EROTİK MASAJ FİYAT

Kiev En İyi Gece Kulüpleri

Ukrayna denildiğinde akla ilk gelen şeylerden biri Kiev Gece Hayatı‘dır. Ukraynanın başkenti Kiev 3 milyon nufüsu ile ülkenin en güzel şehridir. Kiev’de yüzlerce bar ve gece kulübü bulunmaktadır. Oldukça geniş bir yelpaze sunan Kiev Gece Hayatı kulüplerini ve eğlence merkezlerini sizler için derledik. Listeyi hazırlarken turistik, turistik olmayan, şık, lüks ve yerel kulüpler gibi geniş bir kategorinin en iyilerini seçmeye çalıştık. Hemen söyleyeyim benim favori kulüplerim sırasıyla Dali Park, CHI ve Buddha Bar’dır. Bakalım siz bu kulüplerden hangilerini beğeneceksiniz.
Kiev gerek doğası gerek turistik yerleri ile birçok avrupa ülkesinden güzel olsa da turizimde hak ettiği değeri göremektedir. Kiev, fiyatların oldukça ekonomik oluşu, vizesiz seyahat imkanı sunması ve muhteşem gece hayatı ile seyahat listenizin üst sıralarında mutlaka olması gereken bir şehir. Kiev hakkında merak ettiğiniz konular ile ilgili bilgileri Kiev gezilecek yerler yazımda bulabilirsiniz.

1- Kiev Gece Hayatı – Arena City
Kiev gece hayatı denilince akla ilk gelen yer Arena Entertainment Complex’dir. Burası şehrin tam merkezinde 4 katlı bir komplekstir. İçinde bar, gece kulübü , striptiz kulübü gibi her türlü eğlence mekanının bulunduğu bu komplekste rahat etmeniz için her şey düşünülmüş. Arena City olarak da adlandırılan bu kompleksin içinde bulunan kafe ve restoranlar her damak tadına hitap eden birbirinden lezzetli menüler sunmaktadır. Turistlere yönelik inşa edilmiş bu eğlence kompleksi turistlerle tanışıp eğlenmek isteyen Ukraynalı genç kızların uğrak yeridir. Buradaki fiyatlar Ukrayna geneline göre oldukça pahalı diyebilirim. Kiev’e ilk defa geliyorsanız ve Kiev eğence hayatını tanımak istiyorsanız burası tam size göre.

Adres : Baseina St, 2a, Kyiv, Ukrayna, 02000
Çalışma Saatleri : 24 saat açık
Telefon : +380 (68) 387 1702
Web Sitesi : http://arena-city.com/

 

2- Kiev Gece Hayatı – Sky Bar
Sky bar Kiev gece hayatı’nın en popüler kulüplerinn başında gelir. Arena Enterteinmant complex içindeki tamamen turistik olan bu kulübe girebilmek için şık olmanız gerekmektedir. Hafta içinde de açık olan bu kulüp haftasonları oldukça kalabalıktır. Sky Bar çok popüler olmasına karşın benim Kiev’deki bir türlü sevemediğim kulüplerden biridir. Kiev’e gittiyseniz siz yinede Sky Bar’a uğramadan dönmeyin derim.

Adres : Velyka Vasylkivska St, 5, Kyiv, Ukrayna, 02000
Çalışma Saatleri : Hergün 12:00–06:00 , Pazar 20:00-00:00
Telefon : +380 (44) 223 8888
Web Sitesi :http://skybar.ua

 

3- Kiev Gece Hayatı – Buddha Bar
Budha Bar Kiev gece hayatının en şık barlarından biridir.Kreşatik caddesinde buunan bu mekanın içinde gece kulübü, bar ve restaurant mevcuttur. Mükemmel bir dizayna sahip ve son derece lüks olan Buddha barın içerisinde büyük bir Buda heykeli yer almaktadır. Benim görsel olarak en beğendiğim barlardan biridir. Amacınız bir arkadaşınızla birlikte içkinizi yudumlayıp sohbet etmek veya güzel bir akşam yemeği yemek ise Buddha bar sizin için mükemmel bir seçim olacaktır.

Adres : Khreschatyk St, 14, Kyiv, Ukrayna, 02000
Çalışma Saatleri : Cuma-Cumartesi 13:00–04:00 , Diğer günler 13:00–02:00
Telefon : +380 (44) 270 7676
Web Sitesi : http://buddhabar.com.ua

 

4- Kiev Gece Hayatı – Caribbean Club
Genelde salsa ve latin müzikleri çalan Caribbean Club’de haftasonunda olduğu gibi hafta içindede canlı performans gösterileri olmakatdır. Günlük kıyafetlerle giriş yapmanın mümkün olduğu bu kulübün ziyaretçileri genelde Türklerdir. Caribbean Club’de içki fiyatları Ukrayna geneline göre oldukça pahalıdır. Haftasonları giriş ücreti alınmaktadır. Hafta içinde hergün canlı performans gösterilerinin olması sebebiyle Caribbean Club Kiev Gece hayatı’nın hafta içindeki en harketli kulübüdür diyebilirim.

Adres : Symona Petlyury St, 4, Kyiv, Ukrayna, 02000
Çalışma Saatleri : Hergün · 18:00–06:00
Telefon : +380 (67) 224 4111
Web Sitesi : http://caribbean.com.ua/en

 

5- Kiev Gece Hayatı – CHI by Decadence House
Kiev gece hayatı’nın en güzel gece kulüplerinden olan CHI’nin ziyaretçileri Kiev’in elit tabakasıdır. Sadece Cuma ve Cumartesi günleri açık olan bu kulübe girebilmek için çok şık olmanız gekmekedir. Rezervasyonunuz yoksa veya çok şık değilseniz kulübe giriş yapamama ihtimaliniz çok yüksektir. Kapısında genelde onlarca güzel kız içeri girebilmek için sıra beklemektedir. Kiev’de kapısından bu kadar çok güzel kızı geri çeviren başka bir kulüp sanırım yoktur. Kulüp bu kaddar popüler olmasına rağmen fiyatlar Kiev’deki turistik kulüplere göre uygun diyebilirim.

Adres : А,, Parkova Rd, 16, Kiev, Ukrayna
Çalışma Saatleri : Pazaresi-Perşembe 13:00–04:00 , Cuma-Pazar 14:00–06:00
Telefon : +380 (44) 466 2013
Web Sitesi : http://carteblanche.ua

6- Kiev Gece Hayatı – Dali Park
Kiev’e yaz aylarında giderseniz ve partileri seviyorsanız Dali Park tam size göre. Büyük bir çadırın içerisinde yaklaşık ikibin kişiye hizmet verebilen bu mekan benim Kiev’deki en sevdiğim kulüp dür. Kiev Gece Hayatı’nın çok turistik olmayan bu mekanında fiyatlar nispeten uygun diyebilirim. Bu kulüpteki eğlence o kadar sürükleyicidir ki gece yarısından sonra dolmaya başlayan bu kulüpteki kalabalık sabah 6’ya kadar hiç azalmaz.

Adres : Parkova Rd, 16, Kyiv, Ukrayna, 02000
Telefon : +380 (44) 221 4433

 

7- Kiev Gece Hayatı – Forsage Club
Şehrin biraz dışında yer alan Forsage genelde Ukrayna’ya okummaya gelen yabancı öğrencilerin uğrak yeridir. Forsage içn öğrencilerin ilgili gösterdiği en popüler kulüp diyebilirim. Öğrenciyseniz ve saatlerce dans etmeyi seviyorsanzı Kiev gece hayatının öğrencilere yönelik bu kulübü tam size göre. Fiyatların son derece uygun olduğu bu kulüpte, tahmin edebileceğiniz gibi eğlence sabahın ilk ışıklarına kadar hiç durmadan devam eder.

Adres : Harmatna St, 51А, Kyiv, Ukrayna, 03058
Çalışma Saatleri : Hergün 18:00–07:00
Telefon : +380 (44) 232 7001
Web Sitesi : http://www.forsageclub.com.ua

 

8- Kiev Gece Hayatı – Saxon Club
Turistik mekanlardan sıkıldıysanzı size önerim şehrin biraz dışında yer alan Kiev gece hayatının en popüler yerel gece kulübü Saxon olacaktır. Genelde Ukraynalı gençlerin rağbet ettiği bu mekan kare şeklindeki barı ile dikkat çekiyor. Ulrayna genelinde ingilizce bilme oranı düşük olduğundan bu mekana gidecekseniz biraz Rusça bilmenizde yarar var. Saxon’a giderseniz içki fiyatlarını görünce muhtemelen çok şaşıracaksınız. Şehir merkezinde turistik mekanlarda aldığınız bir içki fiyatına burada tüm gece eğlenebilmeniz mümkün.

Adres : Mykhaila Maksymovycha St, 4, Kyiv, Kyivs’ka oblast, Ukrayna, 02000
Çalışma Saatleri : Pazartesi-Cuma · 09:00–06:00 , Cumartesi-Pazar 18:00-07:00
Telefon : +380 (93) 946 0969
Web Sitesi : https://saxonclub.com.ua

 

9- Kiev Gece Hayatı – Shooters Club
Shooters Kiev’in eski kulüplerinden biridir. Son yıllada popülaritesini kaybetse de haftaiçi için iyi bir alternatiftir. Çarşamba günleri “Ladys Night” vardır. Çarşamba saat 24:00 den sonra bu kulübe giderseniz muhtemelen Kiev gece hayatı kulüpleri arasında kadın nüfusunun en yoğun olduğu yerde bulunmuş olacaksınız. Benden söylemesi.

Adres : Moskovska St, 22, Kyiv, Ukrayna, 02000
Çalışma Saatleri : Hergün · 24 saat açık
Telefon : +380 44 254 2024
Web Sitesi : http://shooters.kiev.ua/en

 

Ukrayna gece hayatı denildiğinde her ne kadar aklımıza Kiev gece hayatı gelse de Ukrayna’da eğlence bununla sınırlı değil. Ukrayna’nın en güzel kentlerinden biri olan ve tarihi şehir merkezi UNESCO tarafından koruma altına alınmış olan Lviv gece hayatının kulüpleri de oldukça ilgi çekicidir. Ukrayna’nın üniversiteler şehri Kharkiv gece hayatının kulüpleri ise Kiev’i aratmayacak canlılıktaki eğlencesi ile son dönemde oldukça popülerdir. Ülkenin diğer bir kenti Odessa ise deniz kenarında bulunmasının avantajıyla yaz aylarında oldukça popülerdir.

 

Kiev

Kiev, gece hayatıyla ünlü Ukrayna şehirlerinden birdir. Başkentte gece hayatı, belli başlı etkinlikler haricinde genellikle ünlü kulüpler etrafında toplanmıştır. Kiev kulüpleri çok sayıda ve kalabalık olsa da oldukça güvenlidir. Üst düzey gece kulüplerinde yüz kontrolü güvenlik için çok yaygındır. Kiev’in eğlence kültürü biraz farklı olmakla beraber, genellikle kulüpte çalışan kızlar erkeklerin gece boyunca mekanda daha fazla para harcamasıyla görevlendirilirler. Öte yandan, birçok kulüp batıya kıyasla nispeten ucuzdur. Şehirdeki mekanlarda saygı ve görgü kurallarına uyduğunuz takdirde harika vakit geçireceğinden emin olabilirsiniz. Ayrıca kulüplerde eğlence genellikle 22.00’dan sabah 06.00’ya kadar kesintisiz devam eder.

D*lux; Eski Dynamo Kiev futbol stadyumun tarafındadır. Bu mekan oldukça ünlü bir dans kulübüdür ve gözünüze çarpan ilk şey, ne kadar şık olduğunu. Giriş, diğer kulüplere kıyasla oldukça pahalı, ancak Kiev’deki dans sahnesinin piyasası da genellikle pahalıdır. Birkaç kattan oluşan binada zemin katta vestiyeri, üst katta restoran ve barı, diğer katta da dans pistini bulabilirsiniz.

Forsage; National Aviation Agency’nin yakınında bulunan 3 katlı ve oldukça büyük bir kulüp olup, ağırlıklı olarak yerel öğrenciler tarafından ziyaret edilen popüler bir mekandır. Mekan genellikle köpük partileriyle ünlenmiştir. Her gece DJlerin sahne aldığı ve Avrupa tarzı müziklerin çaldığı bu mekan, çok pahalı olmamakla beraber, hafta sonları akşam 22.00’den sabah 07.00’ye kadar açıktır.

Crystal Hall; çok büyük bir eğlence merkezidir. Burası, Ocak 2010 tarihinde açıldığından Kiev’in yeni kulüplerinden biridir. Sofistike ses ve ışıklandırmanın yanı sıra büyük bir dans pistine sahiptir. Daha genç bir kalabalığa hitap eden mekanda daha çok sahne gösterileri yer alır.

Karayipler Kulübü; salsa severlerin uğrak mekanıdır. Kiev’in en eski kulüplerinden biri olan bu mekan eğlencelidir ve iyi bir atmosfere sahiptir.Yerli ve yabancı müzik sanatçılarının yer aldığı sahnesiyle 1998’den beri insanları kendine çeken mekan, yabancılar için iyi bilinen bir yerdir ve çoğunlukla İngilizce konuşan personel her zaman müşterilere yardımcı olur. Daima kalabalık olan bu mekan, diğer eğlence mekanlarına göre nispeten daha ucuzdur.

Shooters; Türklerin, sahibinin de Türk olmasından dolayı sıkça gittiği bir mekandır.

İçi çok büyük değildir ama atmosfer, oldukça eğlencelidir. Mekan, bir dans kulübü, teras restoranı ve dinlenme alanı olan Harem kısmının yanı sıra karaoke için de bir alan içerir. Konsepti ve eğlence anlayışıyla Kiev’deki diğer işletmelerden ayrılan bu yerde hoşça vakit geçirdiğinizden emin olabilirsiniz.

Club Ajur; Avalon kompleksinde yer alır. Bu yer kesinlikle diğerlerinden farklı ve gerçeküstü eğlencenin yaşandığı bir yerdir. Geçirdiği tadilatla birlikte içi yenilenen mekanda üst kattaki karaoke merkezi yüzlerce insanı ağırlamaktadır. Geleneksel Ukrayna eğlencesinin yanı sıra, mekana gittiğinizde bar ve restoranda da vakit geçirebilirsiniz. Diğer mekanlarla hemen hemen aynı seviyede hesap ödeyerek çıkacağınız bu yerde keyifli bir akşam geçirebilirsiniz.

Kiev Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kiev, Ukrayna’nın başkentidir. Kiev adı, beşinci yüzyıl Ortaçağ efsanesine dayanmaktadır. Şehrin adını, Kie, Shceck ve Khoriv ve kardeşleri Lebid olmak üzere üç kardeşten alıyor olduğu söylenir. Eski Ukraynacanın Kiev yazım hattı, yaklaşık 1.000 yıl geriye götürülebilir ve İngilizcedeki tarihsel kullanım, 18. yüzyıla kadar kitaplar ve haritalarda belgelenmiştir. İngilizce Oxford sözlüğünde Kiev’in en erken yazımı 1883 yılında literatüre geçmiştir. Ukrayna 1991’de bağımsızlık kazandığında, birçok Ukraynalı başkentlerinin adını önceki yönetimle bir ilgisi olmadığı için hemen benimsemiştir.

Kiev, sıcak yazları ve soğuk kışlarının yanı sıra kısaca fakat keyifli ilkbahar ve sonbaharlarla karakterize edilen orta derecede bir karasal iklime sahiptir. Aşırı sıcaklıktan hoşlanmıyorsanız Kiev’i ziyaret etmek için en uygun zaman bahar aylarıdır. Normal olarak Haziran, Temmuz ve Ağustos en sıcak aylardır, Aralık, Ocak ve Şubat genellikle en soğuk günlerin yaşandığı zamanlardır. Ortalama Ocak sıcaklığı yaklaşık -6 derece olduğu için, kuzey rüzgarları ile sıcaklıkların -33 dereceye kadar düştüğü bilinmektedir. Kar ve buz, Kasım ayından Mart ayına kadar yerde kalır ve hayat aşırı derecede zorlaşmaya başlar. Bu nedenle, bu aylarda şehre gelecekseniz iyi tutuşlu sıcak giysilerinizi ve sıcak ayakkabılarınızı valizinize koyduğunuzdan emin olmalısınız. Soğuk zamanlarda Dnipro Nehri donar. Yerliler genellikle Dnipro Nehri’ndeki karı temizleyip bir buz pateni pisti oluşturarak eğlenirler. Kimileri ise buzda bir delik açarak balık tutmaya koyulur. Yazları ise Kiev’de termometreler genellikle 30 derecenin üzerinde seyreder. İklimin de etkisiyle hava çok rahatsız edici ve yapışkan olur.

Ülkede Ukraynaca resmi dildir, ancak Rusça yaygın olarak konuşulmaktadır. Kiev’de ve Ukrayna’nın doğu bölgelerinde ağırlıklı olarak Rusça konuşulmaktadır. Günümüzde, 25 yaşın altındaki çoğu genç insan İngilizce konuşmaktadır, ancak bir çaba sarf edip bazı Rusça veya Ukraynaca öğrenirseniz halk tarafından çok takdir edilirsiniz.

Çoğu Doğu Avrupa ülkesinde olduğu gibi, Kiev’de de güçlü bir sigara içme kültürü vardır. Son yıllarda Kiev’de birçok restoran ve barlar daha sağlıklı bir çevreye uyum sağlamaya başlamıştır. Sigara ve alkol Batı Avrupa ve Amerika standartlarına kıyasla çok daha ucuzdur ancak alkol alımı 18 yaşın altındaki bireyler için kesinlikle yasaktır ve cadde üzerinde asla içilmemelidir.

Kiev, her büyük şehirdeki gibi, turistleri hedef alan küçük suçluları cezbetmektedir. Bununla birlikte, Kiev hala çoğu büyük şehirden daha güvenlidir ve ciddi bir suçla karşılaşmanız pek olası değildir. Şiddet içeren suç nadirdir, ancak kapkaç, para dolandırıcılıkları gibi küçük suçlar ciddi bir problem olmaya devam etmektedir. Makul önlemleri alın ve değerli eşyaları gözden uzak tutun, kalabalık yerlerde ceplerinize ve çantalarınıza dikkat edin ve geceleri Kiev’in sakin bölgelerinde yalnız yürümeyin. Pasaport ve uçak bileti gibi önemli belgelerinizi de daima koruyun. Olası bir talihsizlik anında polisler konusunda biraz kayıtsızlık yaşayabilirsiniz. Polisle uğraşırken sakin kalın. Sorun yaşıyorsanız, elçiliğe telefon etmek istediğinizi açıkça belirtin; bu, size daha fazla ilgi göstermelerini teşvik edecektir.

Cep telefonunuzdan görüşme yapmak istiyorsanız, bir SIM kart satın almayı düşünmelisiniz. Bunlar ülkede yaygın olarak bulunur ve nispeten ucuzdur. Genellikle yedek bir telefon getirdiğiniz takdirde birçok dükkandan veya sokak tezgahından birinde bir SIM kart satın alabilirsiniz. Ukrayna’yı aramak için: +380 ve şehir kodu girmeniz gerekmektedir.

Kiev, Doğu Slav uygarlığının tarihi kültür merkeziydi ve Kiev Rus’ın Hıristiyanlaştırılması için önemli bir beşikti. Kiev, yüzyıllar boyu kültürel önemini korumuş ve hatta göreceli çürüme zamanlarında, Doğu Ortodoks Hıristiyanlığın birinci derecede önemli bir merkezi olmuştur. Kiev Pechersk Lavra (Mağaraların Manastırı) ve Ayasofya Katedrali’ni içeren kutsal alanları, muhtemelen yüzyıllardır en ünlü, en çok ilgi gören hacılardır ve günümüzde UNESCO Dünya Mirası Listesi tarafından da tanınmaktadır ve birincil dini merkezler arasında kalmaktadır. Yukarıda belirtilen yerler, Ukrayna Koleksiyonunun Yedi Harikası’nın bir parçasıdır.

Kiev tiyatroları arasında Kiev Opera Evi, Ivan Franko Ulusal Akademik Drama Tiyatrosu, Lesya Ukrainka Rus Tiyatrosu Ulusal Akademik Tiyatrosu, Kiev Kukla Tiyatrosu, Ekim Sarayı ve Ukrayna Ulusal Filarmoni ve diğerleri yer almaktadır. 1946’da Kiev’de dört tiyatro, bir opera binası ve bir konser salonu vardı, ancak o zamanlar çoğu bilet ayrıcalıklı gruplara ayrılırdı.

 

 

Kiev Festivalleri

Kiev, uluslararası düzenlediği festivallerde her yıl milyonlarca ziyaretçiye kapılarını açmaktadır. Kiev’e gittiğinizde kaçırmamanız gereken önemli festivallerden bazıları şunlardır;

Kiev Moda Haftası: Mart ayında düzenlenen festivalde, yurtiçinden ve yurtdışından tasarımcılarının defileleri ve yeni moda trendleri görücüye çıkar.

Kiev Belgesel Film Festivali: Mart ayında düzenlenen ve ziyaretçilerin etkinlik süresince belgesele doyduğu yıllık olarak düzenlenen bir festivaldir.

Kiev Uluslararası Reklamcılık Festivali: Mayıs ayında düzenlenen festivalde, dünyanın dört bir yanından katılan katılımcıların yaratıcı çalışmaları incelenir ve ödülleri dağıtılır.

Kiev İlkbahar Uluslararası Münazara Turnuvası: Mayıs ayında düzenlenen festivalde, uluslararası standartlarda belirlenmiş kurallar çerçevesinde münazara turnuvaları düzenlenir.

Kiev Uluslararası Kısa Film Festivali: Her yıl Ekim ayında düzenlenen festivalde, yılın kısa filmleri jüri tarafından incelenerek ödül törenleri ve birbirinden renkli kutlama etkinlikleri düzenlenir.

 

Kiev Para Birimi

Ukrayna sınırları içerisinde yer alan Kiev’de para birimi olarak Ukrayna Grivnası kullanılmaktadır. 1 Ukrayna Grivnası yaklaşık 0,13 Türk Lirasıdır.

Kiev’in Resmi Dili

Ukrayna’nın başkenti Kiev’de resmi dil Ukraynacadır. Şehirde aynı zamanda ikinci ana dil gibi Rusça konuşulur. İngilizce de şehirde yaygın olarak bilinen bir diğer dildir.

Kiev Resmi Tatiller

Yeni Yıl Tatili (2 Ocak)

Noel Tatili (9 Ocak)

Dünya Kadınlar Günü (8 Mart)

Paskalya (17 Nisan)

İşçi Bayramı (1-2 Mayıs)

Zafer Günü (8-9 Mayıs)

Trinity Bayramı (5 Haziran)

Anayasa Günü (28 Haziran)

Bağımsızlık Günü (24-25 Ağustos)

Ukrayna’nın Savunucusu Günü (16 Ekim)

*Yukarıdaki tarihler 2017 yılına aittir. Tarihler yıla göre değişmektedir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir