KIBRIS GEZİSİ 2024 KUZEY GÜNEY GİDECEKLERE TAVSİYELER KKTC GEZİ REHBERİ

Afrodit toprağını dolaşmak için Kıbrıs’a yolculuk

Kıbrıs, tatilinde plaj ve kültürü kolayca birleştirmek isteyenler için önemli bir destinasyondur. Adanın sıra dışı tarihi mirası, özellikle eski ve ortaçağ, iki hamam, iyi bir yemek ve kestirmeden kolayca gezilebilir! KIBRIS GEZİSİ 2019 KUZEY GÜNEY GİDECEKLERE TAVSİYELER KKTC GEZİ REHBERİ Tarihin etkilemeye devam ettiği Doğu ile Batı arasında bir cazibe ülkesi.

Ayrılmadan önce

Ortodoks Yunan manastırları, antik arkeolojik alanlar, Bizans kiliseleri, dağ köyleri, turkuaz koylar ve sedir ormanları, Kıbrıs gezisinin bir parçası. Gerçekten büyüleyici bir nüfustan bahsetmiyorum bile, Avrupa Birliği üyesi bir ülke tarafından sunulan tesisler ve yılda 340 gün güneş ışığı! Aşk tanrıçası Afrodit’in doğduğu Kıbrıs, 10.000 yıllık bir tarihe sahiptir.

Halen güneydeki serbest bölge ile kuzeydeki Türklerin işgal ettiği bölge arasında bölünmüş ve 1974’ten bu yana, Kıbrıs Ayia Napa’daki tatil beldesinden uzak durduğu sürece Kıbrıs yine de çok huzurlu bir yer. Doğu Akdeniz’in merkezinde, büyük ada çok erken yerleşmişti ve eski zamanlardan beri medeniyetlerin kavşağında stratejik bir konuma sahipti. Mezopotamyalılar, Mısırlılar ve Fenikeliler, MÖ 5. yy’da Pers yönetimi altında olana kadar Yunan etkisi altındaki limanlarından geçti. Büyük İskender bu stratejik tabana kavuşacak, daha sonra Kıbrıs kalıcı olarak Bizans Roma İmparatorluğu’nun kontrolünde olacak.

Haçlı Seferleri, Kutsal Topraklara son geçişinden önce Avrupalılara üs olarak hizmet veren ikinci büyük Kıbrıs dönemini işaret ediyor. Aslan Yürekli Richard, 1191’de Limasol’a indi. Tapınakçılar ve Hastane Adanın üzerine, Almanların ve özellikle Cenevizlilerin ve Venediklilerin nihayetinde Osmanlı ve İngiliz işgalinden önce başarılı bir şekilde hükmedecekleri yerleşti.

Bütün bu fatihler, istisnai bir tarihi miras ile Kıbrıs’tan ayrıldı. Antik Kato Pafos ve Kourion bölgeleri, Akdeniz’in en güzel mozaiklerine sahiptir. KIBRIS GEZİSİ 2019 KUZEY GÜNEY GİDECEKLERE TAVSİYELER KKTC GEZİ REHBERİ Kolossi, Larnaka, Pafos veya Limasol kaleleri sıkıntılı bir dönemde farklı yöneticilerin geçişine tanıklık ediyor. Bizanslılar, kiliseler ve manastırlar şeklinde müthiş bir dini miras bıraktılar.

Bugün Kıbrıs, 1 Mayıs 2004’ten bu yana Avrupa Birliği üyesi, öncelikle deniz kenarı bir destinasyondur. Ülkenin güneyi plajları ve turkuaz suyu ile baştan çıkarıyor. Ülkenin ana havalimanının bulunduğu yer olan Larnaka şehri, palmiye ağaçlarının gölgesinde hoş bir deniz kenarı sunmaktadır ancak deniz kenarı alanı gerçekten çok hoş değildir. Küçük, pitoresk bir balıkçı limanı, deniz kenarındaki arkeolojik yerler ve küçük sessiz evler: eski başkent Pafos’tur. Daha modern, Limassol biraz surat çizer ancak lüks oteller sunar. Adanın turizm merkezleri, başta yaz ve bayram olan Uzak Doğu, Protaras bölgesi ve Ayia Napa bölgesi hariç tüm yıl boyunca açıktır. Son olarak,

Doğudan batıya, Kıbrıs’ın sunduğu konaklama yerleri birbirinden çok farklı ve çok çeşitli tatillere izin veriyor. Aileler, huzurlu ve romantik bir yer arayan çiftler, tarih severler ya da parti tutkunları olarak doğa yürüyüşleri mutluluklarını bulacak. Kopiaste!

KIBRIS GEZİSİ 2019 KUZEY GÜNEY GİDECEKLERE TAVSİYELER KKTC GEZİ REHBERİ Editoryal ipuçları

Adanın güney sahili, karaya Lefkoşa’ya kadar uzanan mükemmel durumda bir karayolu ile geçilir . Bu nedenle ülkeyi ziyaret etmek çok kolaydır ve formül konaklama artı kiralık araç idealdir. Bir hafta, temelleri görmenizi sağlar: Pafos ve Kourion’un arkeolojik alanları, büyüleyici manastırlar ve Ortodoks kiliseleri ve Troodos dağlarındaki küçük karakterli köyler. Kıbrıs’ın asıl amacı, büyük ilgi alanlarına sahip kültürel ve tarihi mekanları ve yüzmeye uygun yüce suyu kolayca birleştirmek. Kıbrıslıların büyüleyici olduğunu ve çok iyi yediğimizden bahsetmiyorum bile!

Ülkenin ilgi alanlarının çoğu güney kıyısında ise, Lefkoşa’ya gitmek de iyi bir fikirdir. 1974’ten bu yana Türkler tarafından işgal edilen ülkenin kuzey kesimi, sadece belirli zamanlarda ziyaretçilere açıktır. Gecede kalamazsınız ama sadece bir günlük seyahate çıkın.

Yaz aylarında, Kıbrıslılar gibi yapın, sahile gitmek veya bölgeleri ziyaret etmek için erken kalkın. Isı ile erken öğleden sonra genellikle uykuya harcanır ve nadiren açık bir mağaza bulacaksınız. Kışın kalbinde, hava çok ılıman olsa bile, hava ve su sıcaklıkları plajın ve yüzmenin tadını çıkarmak için genellikle biraz adildir.

Büyüleyici ve huzurlu Paphos (veya Pafos) , Limassol (Lemesos) ve Larnaka arasında gezileri çoğaltmak için ideal ve şenlikli Agia Napa, Kıbrıs, çok farklı atmosferlere sahip deniz kenarı tatil köyleri sunuyor. Herkes için bir şeyler var ama tatilinizden en iyi şekilde yararlanmak için varış noktanızı seçmek önemlidir!

En çok

 • + Deniz kıyısındaki bir konaklamayı kültürel ziyaretlerle ilişkilendirebiliriz.
 • + Kıbrıs her mevsimde ziyaret edilebilir.
 • + Kıbrıslılar tarafından mükemmel karşılama

En az

 • – Sahil çok az kumlu plaj sunuyor.
 • – Bazı turistik beldelerin betonlanması.

gelenek

Uzo, kahve ya da bir bardak su vermeyi reddetmek zorunda kalırsanız, maksimum inceliğini yapın, aksi takdirde hakaret olarak algılanabilir. İbadet yerlerine daha yakın olan plajların dışında uygun bir kıyafetiniz olduğundan emin olun. Bilinmesi gerekir, bazı manastırların kadınlara yasak olması.

yemek pişirme

Kıbrıs mutfağı anakara Yunanistan’ınkine benzer. Marki ile servis edilen Yunan kahvesini ve anason ile tatlandırılan alkolü uzatamazsınız (kuru olarak servis edilebilir veya suyla uzatılabilir). Yıkıcı etkilerini hafifletmek için, özellikle de ısı sırasında, bir mezze, bu sonsuz ve hoş yemek serisini, küçük ayrı tabaklarda sunulan bir meze karışımı isteyin. Bölümleri genellikle çok cömerttir ve bu tarama, susam salatası, taboule ve Hellim (Kıbrıs peyniri), sebzeler, et ve balık çeşitleriyle doyurucu bir yemek yapabilirsiniz. İşin tuhafı, balıklar oldukça pahalı ve kıyı bölgelerinin yanı sıra, onları yemek için çok az fırsatınız olacak. Kızarmış kalamar limon kabuğu rendesi, lezzetli. Bal veya badem ile yapılan, oryantal tarzda tatlılar son derece tatlı. Son olarak, çok otantik bir folklor ile çok ortalama bir mutfağı telafi etmeye çalışan tavernaları “turist tuzağı” nı bulma konusunda içgüdülerinize güvenin.

HAVA KONFOR ENDEKSİ

Haftalık hava tahminleriniCyprus bölgesini keşfedin. Météo France tarafından sağlanan çeşitli kriterler bize Kıbrıs’a gitmek için en iyi zamanı doğru bir şekilde gösterme fırsatı veriyor. Sıcaklık endeksleri, kötü hava koşulları, güneş ışığı ve hatta rüzgar endeksi, küresel bir değerlendirme sayesinde hava için en uygun aktiviteleri seçmenize ve böylece tatilinizi Kıbrıs’ta yapmanıza olanak tanır.

Hediyelik eşya ve el sanatları

Güzel el sanatları üretiminin kökeni antik çağlara dayanan bir know-how’da var. Lefkara’da nakış, dokuma ve geleneksel çömlekleri bulacaksınız. Kıbrıs, altın takıları geri getirmek için oldukça ucuz bir yer. Tabii ki, turizm sitelerinde, en kötüsü genellikle en iyiyi ovalar, bu yüzden bunu çözmek size kalmış. Mağazalar 08: 00-19: 00 arasında, yazları 08: 00-17: 00 arasında açtıkları yaz hariç, tüm hafta boyunca açıktır.

Ev yapımı objeleri, kalitesi konusunda yanılmadan geri getirmeyi ümit etmek için, belirli yapımlarda uzmanlaşmış küçük köylere bahis yapın. Bu nedenle, Omodos, şaraplar ve diğer alkollü içkiler (mükemmel komedya dahil) veya adanın tipik hamur işleri için ideal bir yerdir. Lefkara’da, dişçilik ve gümüş eşya sağlamak mümkündür. Çanak çömlek severler, Geroskipou, Kornos veya Foini’nin yerel yapımlarına hayran kalacaklar. Dokumacıları işte hayran bırakmak ve çalışmalarının meyvelerinin tadını çıkarmak, Mesogi, Fyti, Geroskipou veya Sotira istikametinde.

 

Kıbrıs şaşırtıcı ve sadece politikada değil. Orta Doğu’nun havasını koklamak için Limassol’a doğru yürüyün.

Yunanca konuşuruz, uzo içeriz ve falafelleri yeriz. Kıbrıs düzenli bir Yunanistan. Kıbrıslı Rumlara, Yunan ana karasındaki Katoliklerinin alışık olmadığı titizliği vermeleri, on yıllarca süren İngiliz işgali için yeterli olacaktır. Sola sürüyoruz (dikkatli olun: araçlar, beklemeyeceğiniz taraftan geliyorlar), ancak yanlışlıkla korna olmadan, yol ve yaya kurallarına saygılıyız. Son bir Rus akını, ortodoksluk ve vizenin kaldırılması zorunluluğunu ekledi ve şehir küçük Moskova’nın görünümünü aldı.

Bir süre için Limassograd adı verildi. Son zamanlarda kara para aklama ile ilgili anlaşmalar adanın Slav cüzdanlarına olan çekiciliğinin çoğunu ortadan kaldırdı. Troodos’u zorlamak Peloponez’i, geleneksel köyleri bulmaktır. beyaz duvarlar boyunca yürüyen eşekler ve babalar, yaşlıların tavla oynadığı kafeler ve pişmiş ekmek kokusu. Paphos, tüm güzelliğin arkeolojik alanı uluslararası bir buluşma yeridir, yerel St Tropez türündedir. Orada gece geç saatlerde yaşıyoruz. Zamanlar Atina’dakilerle aynı: 15: 30’da öğle yemeği, en erken 22: akşam yemeği, ancak turizme uyarlanmış. Neredeyse her zaman yemek yiyoruz: İngilizler akşam yemeğine saldırmaya geliyorlar, Yunanlılarla öğle yemeğini bitiriyorlar …

Sağlık sorunu yoktur, bankalar ve distribütörler mükemmel çalışır, para birimi avrodur, bahşiş zorunlu değildir, ancak yine de takdir edilir ve müşterinin takdirine bağlı olarak, sahne değişikliği başka yerdedir. Kıbrıs’ın kitle turizmine mahkum olduğuna inanmak yanlış olur. Bu birkaç satır sizi ikna etmek için yazılmıştır. Ana yollardan ayrıl, yollardan ayrıl, Kıbrıs seni şaşırtacak. Kıbrıs ayrıca çeşitli parfümlerdir. Adanın alçakgönüllüğü, sizi büyülecek.

Çok güzel bir yolculuk.

Kıbrıs

 • Kıbrıs bayrağı

  bayrak

 • sermaye

  Lefkoşa

 • kıta

  Avrupa

 • para

  Adanın güney kısmındaki euro

 • hava

  31 ° C

365 gününün 340 günü güneşiyle gurur duyan Kıbrıs, geri dönecek bir Korsikalı’ya benziyor: Akdeniz konfigürasyonu, deniz turizmi mesleği, merkezin dağları ve siyasi kargaşa, ancak zayıfladı. “Aşk adası” olarak adlandırılan Kıbrıs, gezginleri antik medeniyetlerin arayışı içinde tutacak olağanüstü manzaralar ve arkeolojik hazineler ortaya koyuyor.Efsaneye inanırsak, aşk tanrıçası Afrodit’in Kıbrıs kıyılarındaki dalgaların köpüğü içinde doğmuş olacağına …
Bu yüzden Kıbrıs’ı “ada adası” olarak adlandırdık. “seviyorum! Akdeniz’in kavşağında, Türkiye kıyılarına ve Suriye’ye yakın olan ada, iki siyasi varlığa bölünmüştür: Güney’de, Kuzeydeki Kıbrıslı Rumlar, Türkler. İki dağ silsilesi, Troodos ve Pendadatyla, Lefkoşa bölgesinin orta ovasını çevreliyor ve Akdeniz kıyı şeridi bütün adanın sınırını çevreliyor … Manzaralar olağanüstü mü? Arkadaşlarınızla seyahat ederken, yüzünüzde bir gülümseme ve yüreğinizdeki sıcaklık ile karşılanacaksınız. Eski taş sevenler, Neolitik döneme kadar uzanan arkeolojik hazineler, eski uygarlıklar için arayışınızı büyüleyecektir.

 Kimlik kartı

 • Alan: 9 251 km²
 • En yüksek nokta: Olimpos Dağı, 1,951 m
 • Kıyı uzunluğu: 648 km
 • Yaşayanların sayısı: 800.000
 • Din: Kıbrıs Rum nüfusunun% 95’i Ortodoks, Kıbrıslı Türkler Müslüman
 • Milli Gün : Bağımsızlık Günü, 1 Ekim (1960)
 • Resmi dil: Yunanca ve Türkçe
 • Ana şehirler: Limasol, Larnaka, Paphos km²

Başkent Lefkoşa
Büyük şehirler Limasol, Larnaka, Gazimağusa
Bölgesi 9 251 km²
Zaman farkı GMT + 2H00
Kara sınırları Yok
Kıyılar 648 km
En yüksek nokta Olimbos 1 951 m
Yoğunluk 83,4 s / km²
Ulusal Bağımsızlık Günü, 1 Ekim (1960)

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir