Kocaeli’ de Gezilecek Ve Eğlenilecek Mekanlar

Kocaeli, doğal güzellikleri ve küçük de olsa hareketli olan gece hayatıyla insanları evinde hissettiren aynı zamanda da kafa dağıtmasına yardımcı olan İstanbul’a komşu olması sayesinde kendisini geliştirmiş bir ilimizdir.

Kocaeli ilimizin doğal güzelliklerinden kısaca bahsedecek olursak;

Pembe Kayalıklar

Kocaeli’nin Kandıra ilçesinde bağlı olan Kefken mahallesindeki Pembe Kayalıklar Kocaeli insanının birkaç günlüğüne hatta kimi yaz tatillerinde oradan ayrılmadığı uğrak noktasıdır.

Fotoğraf çekimi için tercih edilen bu yer aynı zamanda arkadaş grubunuzla sandalyelerinizi çekip gün batımını da izleyip bir şeyler içebileceğiniz harikulade bir doğal güzelliktir.

Maşukiye

Güzel geçen bir gecenin sabahında doğayla iç içe ve şehirden uzak keyifli bir kahvaltı yapmak isterseniz sizi Maşukiye’ye bekliyoruz.

Mis gibi kokan temiz havası ve sevecen işletmeleriyle kahvaltı veya mangal için Kocaeli halkının favori yerlerindendir.

Gelelim Kocaeli gece hayatına. 

Beklentiniz İstanbul gece hayatı kadarsa sizi yanıltabilir fakat ”daha sakin ama eğlenceli bir gece geçirelim” derseniz, teknelerde veya barlar sokağında çok eğleneceğinizi sizlere garanti ediyorum.

Adabı vardır rakının diyenlerdenseniz sizi şöyle alalım…

Balıkçı Hamdi 

Meyhane dendiğinde İzmitlilerin aklına ilk gelen mekandır Balıkçı Hamdi. Yıllardan beri dilden dile iyi yapılan reklamlarıyla çok fazla müşteri kazanmış, mutlu ayrılacağınız bir mekandır.

Manzaram da olsun rakım da diyenlere…

Çatı Restaurant 

Mükemmel deniz manzarası eşliğinde şehri  yukarıdan izlerken rakınızı yudumlayabileceğiniz barlar sokağındaki bilindik ve güvenilir mekanlardan olan Çatı’yı web sitelerinden de incelebilirsiniz… http://www.catidayiz.com/

Gelelim barlar sokağının geri kalan gözde mekanlarında.

  • Moody Retro

İzmitli gençler tarafından en çok tercih edilen, hit parçaların çaldığı, hem dj hem müzik gruplarını ağırlayan belki de en meşhur mekanlardan birisidir Moody Retro. Uğramaktan çekinmeyin…

  • Kulüp Adresi
  • alay
  • klinik
  • Rita sesi

”Arkadaşlarla bir şeyler içelim, dans etmeye halimiz yok, müzik de arkadan çalsın” kafasında samimi bir ortamı olan ve çok sevilen Rita, sizi yanıltmayacak tatlı mekanlardan.

Ayrıca Kocaeli’ye yolunuz düşerse pişmaniyenin her çeşidinden alıp stok yapmanızı tavsiye ederiz. İnanılmaz bir şey!

Keyifli gezmeler:)

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir