Krakow, Polonya’da Gece Hayatı 2024

Krakow gece hayatı, Polonya’da hatta Avrupa’da en çok bilinen partilere ev sahipliği yapıyor. 150,000’den fazla öğrencinin yaşadığı bu şehirde gece hayatı diğer şehirlerden çok farklı işliyor. Nitekim çoğu Polonya şehrinden Krakow’a sadece gece eğlenmek için birçok Polonyalı seyahat ediyor. Krakow’un barları meşhur. Birbirinden güzel, sıcak ortam sunan barlar bazıları 7/24 bazıları ise sabaha kadar açık.

Krakow‘da barlar saat 22:00’da dolmaya başlıyor. Genç ve öğrencilerin tıklım tıklım doldurduğu barlarda 2-3 saat zaman geçirdikten sonra gece kulüplerine geçiliyor. Krakow’da çok tercih edilen, farklı konseptlere sahip ve herkesin bildiği birkaç pub önerisi ile başlayalım. Yurtdışında “cellar bar” olarak bilinen mantık Krakow’da çok hakim.

Ambasada Sledzia: Amerika Konsolosluğu karşısında bulunan bu barda 24 saat polis güvenliğinde biranızı içebilirsiniz 🙂 “Polish tapas” adı altında takılan ufak ve ucuz sandviçleri denemeniz önerilir! Bu barda meşhur Polonya vodkalarını denememeniz için hiçbir neden yok.

Piec Art: Öğrenciler tarafından gece kulübüne gitmeden önce sıkça tercih edilen “cellar bar”. Yer altı barlardan biri olan Piec Art’da çok uygun fiyatlara alkol tüketebilirsiniz. Ayrıca bu barda bazı günlerde jazz performansı sergileniyor.

Alchemia: İçerisi genellikle karanlık ve kalabalık. Harika müzikler, harika atmosfer. Uygun fiyata alkol. Bu barda özel shotları deneyebilirsiniz.

Wodka: İsminden de anlaşılacağı üzere, bu barda vodka shotlar meşhur. Eğer vodka seviyorsanız bu mekan tam size göre. İçeride harika bir atmosfer var!

Krakow Gece Kulüpleri

Shakers Club

krakow gece hayati
Shakers Club

Shakers Club, Pazartesi günü bile full çekiyor. Haftanın her günü bu gece kulübünde eğlenebilirsiniz. Dans alanı biraz küçük olsa da kendinize bir yer bulabileceğinizden emin olun. Güzel müzik, güzel eğlence.

Frantic

frantic krakow gece kulubu
Frantic Club

Krakow’un yer altı gece kulüplerinden biri. Çok bilinen bu gece kulübünde eğlence asla durmak bilmiyor. Hemen Shaker Club’ın altında bulunduğundan iki club da çok fazla tercih edilir.

Goraczka

goraczka club
Goraczka

Daha çok R&B müzik tarzının çaldığı Goraczka club da iyi bir alternatif.

Coco Club

Diğer gece kulüplerine göre biraz daha lüks diyebiliriz fakat Krakow’da yaşam gayet ucuz olduğundan size yine uygun gelebilir. İçerde harika anlar yaşayıp yeni insanlarla tanışabilirsiniz.

Krakow’da yerin 1-2 kat altında bulunan barlar ve gece kulüplerinde çok eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Sizlere en bilinen ve her zaman eğlendiren mekanları aktardık. Krakow Gezilecek Yerler yazımızdan şehirde görülmesi gereken yerleri keşfedebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir