Londra’da En İyi 9 Mekan 2024

1. Trailer Happiness

Londra gece hayatı: En iyi 9 mekan
Londra’nın en iyi Karayipler kokteyl barı Trailer Happiness’ta içkiler ve eğlence bir arada.

Portobello Road üzerinde bulunan ve üzerindeki sarı balık resmi olmasa bulunamayacak bir kapıdan girilen Trailer Happiness’ın yeraltındaki egzotik barında bir gece geçirdiğinde, o heyecan verici 70’li yıllara zaman yolculuğu yapmış gibi hissedeceksin.

Hula kızları ve geçmişi anımsatan diğer pasifik sembolleriyle süslenmiş bu yerin Aloha gömlekli barmenleri seni yanıltmasın, buranın çalışanları gerçekten işinin ehlidir ve rom klasikleri üzerinde yaratıcı değişiklikler yapma konusunda uzmandırlar.

Buna ek olarak, arada sırada gerçekleştirdikleri, tavana alkol püskürtüp, alkışlar eşliğinde ateşe vermek gibi alevli gösterileriyle de tanınırlar.

Akşamın erken saatlerinde başlayan sessiz sohbetler, gecenin ilerlemesi ve DJ’in funk klasiklerini çalmaya başlamasıyla birlikte hareketli bir dans partisine dönüşür.

Nerede: 177 Portobello Road, W11 2DY
Tel: +44 20 7041 9833
En yakın istasyon: Notting Hill Gate

2. Kensington Roof Garden

Londra gece hayatı: En iyi 9 mekan
Londra’daki Kensington Roof Garden’ın muhteşem verandası.

Londra’da şık bir bar mı arıyorsun? Gökyüzündeki bu mekanı mutlaka denemelisin. Kensington caddelerinin üzerinde yükselen bu özel kulüp, sosyetik ve gösterişli insanların geceyi geçirmek için uğradığı yerlerden biri.

Son moda tasarımcı elbiselerini giyen kadınlar ve blazer ceketli erkekler arasında bir geceliğine de olsa kendini sosyeteye dahil olmuş gibi hissedeceksin.

DJ’in çaldığı şarkılar ile uyumlu bir şekilde davul çalan bir perküsyonist bulunan mekanda adrenalin yükseklerde seyrediyor ama sen yine de muhtemelen yere adını veren bahçeye gitmek için bir neden bulacaksın.

Bu kulüp, 500 bitki türüne, İspanyol havuzlarına ve hatta flamingolara ev sahipliği yapan ve bir sigara molası veya gece yarısı sohbeti için gösterişli bir vaha görevini üstlenen Avrupa’nın en büyük teras bahçesinin bir parçası.

Nerede: 99 Kensington High Street, W8 5SA
Tel: +44 20 7937 7994
En yakın istasyon: Kensington High Street

3. sketch

Londra gece hayatı: En iyi 9 mekan
sketch’in gösterişli restoranı The Gallery’nin iç bölümü.

Şıklık ve ilginçlik arasında bir karar veremiyorsan, sketch’i seçtiğinde pişman olmayacaksın. Gelecekten fırlamış bir Alice Harikalar Diyarında ortamı yaratan baş döndürücü çay odalarından geçtikten sonra, UFO’ya benzeyen dev beyaz kapsüle girdiğinde hayretten dona kalabilirsin.

Peki bu galaksiler arası partide neler yaşanıyor? Londra’nın modayı takip eden kadınları ve güler yüzlü erkekleri elektronik müzik eşliğinde kaynaşıyor ve yuvarlak bar etrafında tuhaf kokteyllerini yudumluyorlar. Bu sıcak ortam, gece kuşlarına çevredeki gece kulüpleri için sofistike bir alternatif olmaktadır.

Hatırlanmaya değer bir fotoğraf fırsatı için lavaboya uğramayı sakın ihmal etme. Biz ciddiyiz. Her bir tuvalet, başka bir evrenin sanat galerisinden ödünç alınmış gibi duran yumurta şeklinde kapsüller içine yerleştirilmiş. Bu da sketch’i Londra gece hayatının mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerinden biri yapan pek çok nedenden biri.

Nerede: 9 Conduit Street, W1S 2XG
Tel: +44 20 7659 4500
En yakın istasyon: Oxford Circus

4. The Book Club

Londra gece hayatı: En iyi 9 mekan
Doğu Londra’nın en heyecan verici barlarından Book Club’ın DJ’i.

The Book Club, Shoreditch bölgesinin o şık hırpani havasını iyi yansıtan yerlerden biridir. Duvar resimleriyle dolu bir ara caddede yer alan ve gündüz saatlerinde kafe kültürünü yaşatan bu yer, güneşin batmasıyla birlikte partici kalabalıkları kendine çeker.

Beyaz duvarlarla çevrili, pinpon masaları serpiştirilmiş ana salonu, yeni grupların şarkılarının yankılandığı sosyal bir yerdir. Esprili isimlere sahip kokteylleri sunan barmenler şık ve rahat müşterilerle son derece uyum içerisindedir.

Ama aradığın şey bir şeyler yuvarlayıp biraz dağıtmak ise, asıl olman gereken yer bodrum katındaki parti. Hip hop ve house müziğin heyecan dolu kalabalığı coşturduğu bu yerde ayakların çatlayana kadar dans edebilirsin.

Nerede: 100-106 Leonard Street, EC2A 4RH
Tel: +44 20 7684 8618
En yakın istasyon: Old Street

5. Union Chapel

Londra gece hayatı: En iyi 9 mekan
Londra’nın en harika canlı müzik sahnelerinden biri olan Union Chapel’da eğlenceyle dolu bir gece.

Herkese kucak açan bir kilise olan cennetten fırlamış bu müzik sahnesi, kendinden en emin ateistlerin bile içini huşu ile dolduracaktır.

Görkemli bir kilise orgunun başrolde olduğu bu etkileyici Gotik şapel, bilindik şarkıların çalındığı tuhaf bir sahnedir. Kilisenin sahip olduğu süper akustik de, sahneye çıkan herkesin – Roseanne Cash veya Billy Bragg, dünyaca tanınmış müzik grupları veya stand-up komedyenleri – parlamasını sağlar.

Elde edilen tüm gelirler bu harikulade tarihi binanın bakımı için kullanılır. Hadi, sen de gel ve tahta bir sıraya oturarak ruhsal aydınlanmanın keyfini çıkar.

Nerede: Compton Terrace, N1 2UN
Tel: +44 20 7226 1686
En yakın istasyon: Highbury and Islington

6. Bethnal Green İşçi Kulübü

Londra gece hayatı: En iyi 9 mekan
Bethnal Green İşçi Kulübü, Londra’nın en cüretkar gece hayatı mekanlarından biridir.

Londra gece hayatının moda kavramlarından ‘tuhaflık’ ve ‘sıra dışılık’ söz konusu olduğunda, bu tarihi işçi kulübü rakiplerinden birkaç gömlek üstündür.

Öncelikle, burası büyüsünü çaba göstermeden ortaya koyan, özgün bir gösterişsizliğe sahip bir Doğu Londra mücevheridir ve gittikçe artan popüler yanını biraz yumuşatan nükteli bir yönü vardır. Bethnal Green İşçü Kulübü’nde her zaman sıra dışı bir şeyler bulunur. Dans müziği, amatörlerin sahne aldığı geceler, kabare, oyun… Aklına ne geliyorsa burada bulabilirsin!

Eşcinsellere özel geceler de burada oldukça popüler ve Londra’nın her yanından ziyaretçileri şehrin en iyi partisi için kendine çeker.

Nerede: 42–44 Pollard Row, E2 6NB
Tel: +44 20 7739 7170
En yakın istasyon: Bethnal Green

7. Happiness Forgets

Londra gece hayatı: En iyi 9 mekan
Londra’nın en iyi kokteyl barlarından Happiness Forgets’in sıcak, davetkar ışığı.

Yer altındaki bu Hoxton barı, Londra’daki kokteyl barlarının öncülerinden biriydi ve zaman içinde karşısına her ne kadar pek çok rakip çıksa da Happiness Forgets yerini hep korudu.

Buranın sırrı, sadece uzmanca karıştırdıkları güçlü, sofistike kokteyller değil, aynı zamanda da atmosferidir.

Mum ışığıyla aydınlatılan bodrum katı atmosferi tabii ki o klasik ve şık salaş ortamı yaratabiliyor ve dışarıda barı işaret eden tabelaların azlığı da buraya seçilmiş ve özel bir hava katıyor ama ortam genel olarak neşeli ve rahat. Ve her ne kadar burası Doğu Londra’nın “hipster” cennetinin tam merkezinde yer alsa da, bu bölge gösterişçilere kesinlikle kapalı.

Web sitelerinde de dedikleri gibi, “kokteyller harika, aptallar dışarıya”. Yani kısacası, burası harika kokteyller sunan, kesinlikle kaçırmaman gereken bir yer.

Nerede: 8-9 Hoxton Square, N1 6NU
Tel: yok
En yakın istasyon: Hoxton

8. Bussey Building

Londra gece hayatı: En iyi 9 mekan
Güney Londra’nın en iyi müzik sahnelerinden Bussey Building’in DJ kabini.

Bu sıralar Peckham oldukça hareketli. Aslında mütevazı bir yer olan bu mahalle, yiyecek mekanlarından bağımsız butiklere, popülerlik konusunda Doğu Londra ile sıkı bir rekabet halinde.

Peckham’ın büyüsüne Bussey Building’den daha iyi bir örnek verilemez herhalde. Devasa bir beton bloğa konuşlanmış bu sanat merkezi/depo tarzı gece kulübü, Güney Londra gece hayatının uğrak yerlerinden.

Her telden mükemmel bir müzik seçimi sunsa da, özellikle soul ve funk müziğe ek olarak, reggae, dancehall ve hip hop konusunda da güçlüdür. Düzensiz alanın çılgın bir yaratıcılıkla kullanıldığı bu mekanda yaz aylarında terasta dans etme imkanı da bulabilirsin.

Mekanda ayrıca plakçı ve çizgi roman mağazası/kafe bulunuyor. Unutmadan! Tiyatro, film ve komedi gecelerinden bahsetmiş miydik?

Nerede: 133 Rye Lane, SE15 4ST
Tel: +44 20 7732 5275
En yakın istasyon: Peckham Rye

9. Notting Hill Arts Club

Londra gece hayatı: En iyi 9 mekan
Londra’nın en iyi barlarından Notting Hill Arts Club’da sahne hazır.

1960’larda bohemler, hippiler ve çapkın rock yıldızlarının işgal ettiği yıkık dökük bir yer olan Notting Hill günümüzde tamamen farklı bir yer. Aslına bakarsan, belki biraz fazla hoş ve ciddi bir yer.

Julia Roberts ve Hugh Grant’in başrollerinde olduğu Notting Hill her ne kadar fazla sevimli masalsı yorumunda biraz ileri gitmiş olsa da, buraya özdeşleşmiş zarif bir eğlence anlayışını resmetmeyi başardı.

Notting Hill Arts Club‘da bölgenin daha sert olan köklerine dönüş yapma şansı bularak harika vakit geçirebilirsin. Yeni gruplara ve amatörlere ev sahipliği yapan ve gece kulübü olarak da kullanılan ateşli bir bodrum katına sahip bu heyecan verici sanat merkezi oldukça yaratıcı ve gerçekten sıcak bir yer.

Latin esintilerinden ‘grime’ (Doğu Londra’da ortaya çıkmış bir müzik akımı) müziğe her şeyi dinleyebileceğin bu mekanda ayakların ağrıyana kadar dans edeceksin.

O bohem ruhu tekrar yaşatmaya hazır ol.

Nerede: 21 Notting Hill Gate, London W11 3JQ
Tel: +44 20 7460 4459
En yakın istasyon: Notting Hill Gate

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir