Lucifer Neden İzlenmeli?

     Bir karakter düşünün! O ki tüm insanlığı yoldan çıkarmak için ant içmiş ve sonunda emekliye ayrılmış şeytanın ta kendisi. Evet, karşı konulamaz cazibesiyle karşınızda Lucifer Morningstar! 

    Morningstar? 

     Öncelikle ön yargılarınız olabilir. Çünkü  başta biraz gerilim veya korku dolu bir içeriğe sahip gibi geliyor. Adı sürekli bunlarla anılan bir karakter oldu tarih boyunca kendisi. Bunları unutun! Lucifer,  bildiğiniz çoğu şeyi değiştirmek üzere. Şimdi bu değişimi somutlaştırmak için hikayeye bir göz atalım. Yaratılışla ilgili gerçeği hepimiz biliriz. Şeytan, kibrinden dolayı cennetten kovulmuş ve insanları yoldan çıkarıp, sonsuza kadar onları cezalandırmak için ant içmiştir. Ta ki günümüze kadar… Lucifer (şeytan) bu gidişattan yorulmuş ve sıkılmış olacak ki bizim dünyamıza, bizden biri olarak yaşamak için ayak basmıştır. Evet yanlış duymadınız, o artık yarı insan sayılır. Melekler Şehri Los Angeles’ ın  gözde gece kulüplerinden birinin, “LUX” ün sahibi olarak! Karizması, cazibesi, haylaz bir çocuğu andıran sempatisi ve karşı konulamaz arzuları ile mutlu bir hayat sürer. Ancak bir gün farklı bir şey olur. İnsanlık tarihinde, onun dahi yabancı olduğu bir kavram, buna “aşk” diyebilirsiniz kim bilir? İşte adı her ne ise, bu farklılık üzerine başlar tüm hikaye ancak bu bildiğimiz hikayelerden çok farklı. 

     İnsan mı Şeytan mı?

     Lucifer Morningstar, asla insan olduğunu iddia etmez aksine tanıştığı tüm insanlara şeytan olduğunu açıkça belirtir ki diziyi güzel kılan özelliklerden biri de bu. Tabi bu arada, aşk hikayesini tamamlayalım. Başrol karakterlerimizden biri olan Dedektif Decker, kendisi gerçekten aşık olunacak birisi, Lucifer’ ı az da olsa etkilemiştir. Aslında bu etkilenme, Lucifer’ ın cazibesine karşı koyan ilk kadın olmasıyla kendini gösterir. Elbette sonrasında ise onun şeytan olduğuna asla inanmaz yine de Lucifer’ ın sergilediği somut özellikler vardır, ölümsüzlüğü gibi. Ancak ikili arasında romantik bir çekim kendini göstermeye başlar ve Lucifer bu çekimi atlatmak için kendini terapiye giderken bulur. Zamanla hem Decker’ a yakın olmak hem de daha tempolu bir hayat yaşamak için teşkilata danışmanlık için başvurur sonunda ise artık Decker ve Lucifer birer ortak gibi davaları çözmeye başlarlar. Elbette konu kuru bir polisiye olmaktan uzaktır çünkü her bölümde Lucifer ona bahşedilen özellikleri sonuna kadar kullanır, bunları görmek diziye sıra dışı bir hava kazandırıyor. 

     Şeytan Marka Giyer

     Yalnızca konu değil, Lucifer’ ın stili de diziyi izlemek için bir başka neden. Şeytan gerçekten marka giyiyor. Her bölümde vücudunu saran takımlarıyla, erkek giyimine adeta yön veren bir moda ikonu gibi taşıyor ne giyiyorsa. Yalnızca giyimi değil, klasik otomobili ile de bu dünyadan olmadığını hissettiriyor her adımında. Stil, hırs, şehvet ve karşınızda Lucifer! Daha neyi bekliyorsunuz? 

     

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir