Lviv Festivallerin Başkenti Tarihi

Lviv – Festivallerin Başkenti
Lviv Ukrayna’nın son derece çekici bir turizm bölgesidir. Görkemli mimari yapılarından oluşan bir şehirdir: etkileyici tapınaklar ve antik meydanlar, şirin dar sokaklar, müzeler ve farklı tarihsel dönemlerin sanatsal başyapıtlarını barındıran galeriler.

Lviv Festivallerin Başkenti Tarihi mirasını dikkatle koruyan Lviv vatandaşları, daima kendi zamanlarını koruduklarını göstermeye çalışırlar. Geleneksel bayram kutlamalarının çeşitli temalı festivallerin yeni formatını aldığı Lviv’di.

Asırlar içinde taşlara oyulmuş taşların yaratıcı ruhu, Lviv’in her yerinde görünmez biçimde nefes alıp veriyormuş gibi. Bu şehir, ülkedeki yeni sanat ve modern kültür trendlerinin çoğunu ve çeşitli ilginç eğlence fikirlerini üretiyor. 2011 için Lviv Etkinlik Takvimi’nde 50 farklı festivalin listelenmesi şaşırtıcı değil.

Eski inançlara göre, söylenen, yazılı ya da başka türlü tezahür eden her şeyin sihirli gücü vardır. “5” sayısı, güçlü enerjiyi, coşkuyu, yeni fenomeni keşfetmeyi, ilerlemeyi, olağandışı risk ve tutkuyu simgelemektedir. “0” sayısı, güven, istikrar, güven ve açık bir kalple fikirleri uygulama yeteneğini sembolize eder.

50 Lviv festivalinin sembolik rakamları, geleneksel sanatsal etkinliklerin ve yeni olanların başlangıcını bir arada sunmayı gerektirir. Böylece, her zevke uygun çok sayıda farklı etkinlik bulacağınız Festival Lviv’in sihirli bir süsünü yaratırsınız.

Lviv’de yıl boyunca çok şey oluyor. İlkbahar, yaz, sonbahar veya kış aylarında Lviv’i ziyaret ederseniz bir tatil atmosferi hissedeceksiniz!

Ukrayna’nın Festival Başkenti ziyaretinizi yapın!

İşte Lviv gezi günlüğünü planlamanıza yardımcı olacak en önemli noktalarımız!

Ocak
Lviv Noel Tatili
Tarihler: 10 Aralık 2016 – 22 Ocak 2017.Lviv Noel 2015

Yer: şehir merkezi.

Tel. sayı: (032) 235 48 82, (032) 297 57 53, (032) 254 60 79

Lviv her zaman geleneksel Ukrayna kültürünü kutladı, bu yüzden Noel kutlamaları burada çok özel. Tüm eski insanlar, eski Çin gelenekleri ve çok yeni, ama aynı zamanda çok geleneksel Ukrayna Noel oyunları ve diğer eğlenceler.

Halk Mimarisi ve Museum of Rural Life olarak, geleneksel festivali “Noel yıldızı parlak” Yer (7 alır th Ocak, Halk Mimarisi ve Kırsal Yaşam (Chernecha Hora st Müzesi’nin, 1), 8. İnci Ocak – şehrin merkezi (Rynok Meydanı, Prospect Svobody, St. George Meydanı).

Bu festival antik bir geleneği yeniliyor: Ukraynalılar Noel’in ana sembolleri olan büyük (1,5- 2 metre) Noel yıldızlarını yapardı. Lviv’deki bir başka geleneksel festival ise “Büyük Carol” (7-30 Ocak 2012; 16, 23, 30 Ocak – ana konserler). Bu festival geleneksel olarak Aziz Eucharist Kilisesi’nde gerçekleşir (Museina meydanı, 3). Bu yıl festivalinde, özellikle eski Ukrayna geleneklerine ve özellikle de şarkılara özel ilgi gösteriliyor.

Lviv Noel Fuarı
Tarihler: 10 inci Aralık 2016 – 22 inci Ocak 2017

Yer: olasılık Svobody, Rynok meydanı.

Web sitesi: www.yarmarok.lviv.ua

Tel. sayı: (097) 909 19 96

Yıllık Noel Fuarı, birçok ilginç etkinlik sunan bir kutlama merkezidir: şarkılar, oyunlar, tatlılar ve mulled şarap, geleneksel Ukrayna yemeği “varenyky”, hediyelik eşya ve hediyeler ve tabii ki sıcak bir festival atmosferi. Lviv vatandaşları ve şehrin ziyaretçileri için çok çeşitli ürünler olacaktır: pysanky, geleneksel Ukrayna işlemeli gömlekler, çömlekler, ulusal Ukrayna giysileri ve el yapımı takılar. Ukrayna’da, Avrupa’da ve Noel’in sembollerinde yer alan küçük ahşap kabinlerle harika bir Noel atmosferi yaratılacak.

Şubat
Mart
Nisan
Mayıs ayı
Haziran
Alfa Caz Festivali
Tarihler: 24 – 27 Haziran 2017Alfa Caz Fest Lviv

Yer: Rynok sq./Kultury Parkı

Web sitesi: http://alfajazzfest.com

Tel. sayı: (032) 235 77 88; (099) 499 89 39

Alfa Caz Festivali, Lviv’de düzenlenen uluslararası bir caz festivalidir. Festival, dünyanın en iyi caz müzisyenlerini bir araya getirecek.

Bu festival, şehri Avrupa müzik etkinliklerinin en iyi geleneklerine sahip harika bir yaz hafta sonu getirecek. Bir caz dalgası, Batı Ukrayna’nın başkentini kaplayacak, eski şehrin en yüksek hava koşullarına varacak ve tüm misafirlerini caz müziğinde ve unutulmaz izlenimlerle caz kokteyli içinde eritecek. Bu yaz, yeni gelenekler doğuyor – müzikten ve çeşitli etkinliklerden etkilenen Lviv, caz kartını caz yapacak. Şimdi Avrupa, yaz festivali maratonunu açık havada Lviv Alfa Jazz Fest’te başlatacak.

«Leopolis Grand Prix»
Tarihler: Haziran, 2017Leopolis Grand Prix Lviv

Web sitesi: www.leopolis-grand-prix.com

“Leopolis Grand Prix” – klasik otomobillerin uluslararası bir festivali, bir kısmı retro arabalar, araba geçit töreni, açık hava sergisi ve Elegance tiyatro kostüm yarışması uluslararası bir motor yarışı. Ana etkinlik, 1930’da ilk otomobil yarışının yapıldığı “Lviv üçgeni” adı verilen tarihi yolda bir araba yarışı. Araba yapımcıları, üretim tarihini Lviv’e taşıyacaklar. Festival, yarışlara ek olarak bebek arabası tatili, gezi ve gezinti arayışı, gazeteciler için seminerler sunuyor. Yarışmalar Uluslararası Otomobiller Federasyonu (FIVA) kurallarına göre düzenlenir ve Ukrayna Otomobil Federasyonu (FAU) resmi takvimine dahildir. 2011 yılında festivale yurtdışından 34’ü dahil olmak üzere 74 takım katıldı.

Organ Müzik Festivali “Diapason”
Tarihler: Haziran – Temmuz 2017

Organ Müzik Festivali “Diapason” Lviv

Yer: Lviv Organ ve Oda Müzik Salonu (8, St. Bandera Caddesi)

Web sitesi: www.organy.lviv.ua

Tel. sayı: +38 (032) 272 39 53

“Diapason” festivali, Lviv’in organ müzik merkezi olduğu zamanları geri getiriyor. Lviv Ukrayna’da en zengin organ müziği geleneğine sahip. Eski zamanlarda, şehir Krakow, Varşova, Prag, Viyana ve Vilnius gibi bilinen başkentlerle yarıştı.

“Diapason” festivali, Lviv’deki altı yüz yıllık organ müziği gelişim tarihinde önemli bir adımdır. Dünyanın dört bir yanından ünlü orglar ve genç sanatçılar, telkari teknikleri ve tutkulu duyguları ile izleyicileri büyülemek için her yıl Lviv’e geliyor. Bu yılki festivale Japonya, İsviçre, Almanya, Fransa ve diğer ülkelerden sanatçılar davet ediliyor.

Temmuz
Lviv gece
Tarihler: Temmuz, 2017Lviv gece

Yer: Lviv müzeleri ve galerileri

Web sitesi: www.lviv.travel

Tel. sayı .: (032) 297 57 80

Gece turları daha şimdiden şehrin diğer turistik mekanlarına dönüştü. Böylece Lviv’in kültürel hayatı gecenin geç saatlerine kadar devam ediyor. Geleneksel olarak Temmuz ve Kasım aylarında yılda iki kez “Gece Lviv” promo etkinliği çalışır. Ziyaretçiler ve sakinler için yaklaşık 100 gece turu, tiyatro gösterileri, sanat gösterileri, tiyatrolar, tiyatrolar ve galeriler düzenlenmektedir. Aralık turlarında en popüler gece etkinlikleri İtalyan avlusundaydı – “Arsenal” müzesinde Pelagia ve Mikelini aşk hikayesinin tiyatro gösterisi – Ortaçağ savaşları ve ortaçağ dansları üzerine masterclass – Bandinelli Sarayı – şiirsel B. Antonychand’ın şehirdeki yeraltı gece turu ve Lviv Lychakiv mezarlığına bir gece turuyla çalışmalarının yapılması. Gece turlarına 3,5 bin kişi katıldı.

“LvivKlezFest”
Tarihler: Mayıs-Haziran, 2017

Yer: Şehrin ardındaki kare

(Eski Yahudi Mahallesi), Staroyevreyska CaddesiLvivKlezFest

Web sitesi: www.hesed.lviv.ua

Tel. sayı: (032) 238 98 61

Lviv’de “Klezmer Feast” (“LvivKlezFest”) uluslararası bir Yahudi müziği, şarkı ve dans festivalidir. Galiçya’da yaşayan Yahudilerin kayıp müzik kültürünü yeniden canlandırma çabasıdır. Festivalin üç günü içinde, Lviv vatandaşları ve misafirleri, klezmer müziği, dansları, şarkı söyleme ve katılımcıların yanı sıra birçok şehir ve ülkeden ünlü gruplar, dans grupları ve aile koroları ile konsorsiyum deneyimini yaşama fırsatı buldular. Ana konser grupları sırasında sadece Yidiş dilinde değil, katılımcılara göre farklı dillerde de şarkı söyleyecektir: Ukraynaca, Macarca, Moldovalı, Rusça, Lehçe ve Almanca.

Mevcut herkes, tipik bir “Yahudi meydanı” ziyaret etme, Yahudi halk müziği ile dans etme, geleneksel yemeklerini tatma ve özel atölyelerde el yapımı hediyelik eşyalar yapma şansına sahip olacak.

“Wiz-Art” Uluslararası festival
Tarihler: Temmuz 2016

Yer: Yer: Lviv Sanat Sarayı (17, Kopernik Caddesi)“Wiz-Art” Uluslararası festivali Lviv

Web sitesi: www.wiz-art.com.ua

Tel. sayı: (063) 628 67 73

Bir önceki yıl boyunca üretilen kısa filmlerin bir festivalidir: kurgusal filmler ve animasyonlar, video sanatı, deneysel filmler ve video sanatçıların sunumları.

Festival programı yarışma ve müsabaka dışı bloklardan oluşmaktadır. Yarışmanın kazananları, şu kategorilerde yargıçlar paneli tarafından belirlenir: “Kurmaca Film”, “Animasyon” ve “Deneysel Film”. Her film gösterisinden sonra seyirciler kategoriye oy veriyorlar: seyirci ödülünü kazananlar.

Ağustos
İnternet üzerinden Ukrayna Dans ve Kültür Festivali
11-14 Ağustos 2017, Lviv 1. Uluslararası Ukrayna Dans ve Kültür Festivali’ne ev sahipliği yapacak. Bu festival dünya çapında Ukraynalı Halk dansçılarını ve dans tutkunlarını bir araya getirecek.

Festival amacı, Ukraynalı diasporanın dünyanın dört bir yanında hayranlık uyandıran ve teşvik ettiği Ukraynalı dans, müzik ve şarkının zenginliğini ve çeşitliliğini sergilemektir.

Tarih boyunca, diaspora, Ukrayna’nın gerçek bağımsızlığı için uzun süredir devam eden mücadeleye büyük ölçüde maddi, ideolojik ve duygusal olarak katkıda bulunmuştur. Bizim kardeşlerimiz ve dünyadaki kardeşlerimiz, Ukrayna’da yaşadığımız gibi, bizde Ukrayna’nın özü kadar var. Ukrayna’yı “Anavatan” olarak gören herkese açık ve misafirperver olarak, dünyanın dört bir yanındaki Ukraynalıları güçlü ve etkili bir ulus haline getireceğimize inanıyoruz. Ukrayna kültürü ve sanatı, yurttaşlarımızın çeşitli kuşaklarını bir kez daha yeniden birleştirmek için kullanmak istediğimiz evrensel araçlardır.

Festival 11-14 Ağustos 2016’da Lviv’de gerçekleşecek.

Uluslararası Ukrayna Dans ve Kültür Festivali, Ukrayna Dans Dünyası Topluluğu, Cobblestone Freeway Tours (Kanada), Nadiya Sanat Ajansı (Kanada), Chudo Tour Ltd. (Ukrayna), Yunist Onurlu Ukrayna Dans Topluluğu (Ukrayna) tarafından organize edilmektedir.

Bağımsızlık Günü
Bağımsızlık Günü Lviv

Tarihler: 24 Ağustos 2016

Yer: Kent merkezi, şehir meydanları, konser salonları

Web: www.cultureandtourism.lviv.ua

Tel .: (032) 235 48 82

Bağımsızlık Günü, Lviv’de özel bir etkinliktir. Tatilin arifesinde, şehrin hızı değişir. Herkes sokak gösterilerini, sanatsal etkinlikleri ve festival konserini bekliyor.

Bağımsızlık Günü’nde işlenmiş ulusal gömlek giymek, Lviv vatandaşları arasında bir gelenek haline geldi. Zaten sabahları, şehir Ukraynalıların refahını ve refahını sembolize eden ulusal kostümlerin renkleri ile gelişmeye başlıyor.

Eylül
Çağdaş Sanat Haftası
Tarihler: Eylül 2017

Lviv Çağdaş Sanat Haftası

Yer: Sanat Galerisi “Dzyga”, “Reçel Fabrikası” (124, B.Khmelnytskyi Caddesi), şehrin merkezi kısmı.

Web sitesi: www.dzyga.com.ua

Tel. sayı: (032) 244 47 78

“Çağdaş Sanat Haftası”, modern sanatın sorunlarına ışık tutuyor, gelişme biçimlerini ve yeni sanatsal iletişim dilini toplumla gösteriyor. Farklı sanat performansları ve enstalasyonları, yeni medya sanatı ve deneysel elektronik müzik, film gösterileri ve tartışmalar, dersler ve usta sınıflar, uzmanlar ve sanatseverler için zengin programın listesinde yer alıyor.

Ekim
Uluslararası Avant-Garde Müzik Festivali “Kontrast”
Tarihler: Ekim, 2017

Yer: Lviv Filarmoni Toplum Binası (7, Çaykovski Caddesi)Müzik Festivali Kontrastları Lviv

Web sitesi: www.philharmonia.lviv.ua

Tel. sayı: (032) 272 10 42 (gişe ofisi), (032) 272 67 25, (097) 700 83 58

(Pazarlama Bölümü)

Uluslararası Avant-Garde Müzik Festivali “Kontrastlar” 1995 yılında kuruldu. Her yıl, tanınmış katılımcıların sayısı artarak, daha fazla kamu ve gazetecinin dikkatini çekiyor. Festivalin fikri, yeni müziğin özel, genellikle karşıt karakterini vurgulayan müzikal formların, tarzların, türlerin ve yorumların çeşitliliğini temsil etmektir.

Peynir ve Şarap Tatili
Tarihler: Ekim, 2017

Web sitesi: www.cheeseandwine.com.uaLviv Peynir ve Şarap Tatili

Tel. sayı: (032) 235 77 88

Lviv’de şarap ve peynir neden? Dokuzuncu yüzyıldan itibaren Lviv Bölgesi’nde şarap yetiştiriciliğine ait kanıtlar mevcuttur. Lviv’in iklimi o zamanlar daha sıcaktı, bu nedenle Yüksek Kale’nin güney tepeleri, Lychakiv bölgesi, Keizerwald tepeleri ve Vynnyky banliyöleri, yılda yüz binden fazla şarap üreten üzüm bağlarıyla kaplıydı. Roma Katoliklerinin rahipleri ve manastırları

Peynir ve Şarap Tatili, Ukrayna geleneklerini öğrenmek, açık havada iyi şarap ve peynirleri tatmak, fuar ve folklor konserlerini ziyaret etmek, animasyon ve farklı yarışmalardan zevk almak için harika bir fırsattır. Lviv gerçek gourmandları bekliyor!

Kasım
Modern Drama “Drama UA” Festivali
Tarihler: Kasım, 2017

Yer: Bohdana Khmelnytskogo Caddesi, 124Lviv “Drama UA” Modern Drama Festivali

Web sitesi: www.drabyna.org/drama

Tel. sayı: (097) 905 39 31

“Drama UA” Ukrayna’da modern Ukrayna ve yabancı dramaturjinin tek festivalidir. Festivalin amacı, dramayı, birçok insan için ilginç ve güncel bir tür olarak popüler hale getirmektir; çünkü birçok dramın ana karakteri, kişisel bakış açısı, değerleri ve fikirleri olan sıradan bir kişidir.

Festivalin ana etkinliği dramaların tartışması. Ünlü oyun yazarlarının, derslerin ve en iyi drama yarışmasının tiyatro gösterileri – bunlar festival süresince sadece bazı etkinliklerdir. “Drama UA”, ünlü Ukraynalı ve Avrupalı ​​oyun yazarlarını bir araya getirmenin yanı sıra yetenekli gençlerin yeni isimlerini de tanıtıyor.

Aralık
Uluslararası festival “Caz Bez”
Tarih: Aralık 2017Caz Bez festivali Lviv

Mekan: Lviv Konserleri salonları

Web sitesi: www.dzyga.com

Tel .: (032) 244 47 78, (095) 260 03 27

“Caz Bez”, dünyanın en iyi caz derecelendirme listelerinde yer almaktadır. Her yıl fiziksel sınırları ihmal ediyor ve dünyanın dört bir yanındaki caz severleri bir araya getiriyor.

Bu sene festivalin en şaşırtıcı gruplarını bir araya getirecek, şimdiden Lviv’de çalmış olanların yanı sıra, bazı yeni eklemeler ve yine de caz ve benzer müzik stillerinde yeni ufuklar keşfetmeye devam eden sanatçılar.

Aziz Nickolas Günü.
Aziz Nickolas Günü Lviv

Tarih: 19 Aralık 2017

Web sitesi: www.сultureandtourism.lviv.ua

Tel .: (032) 235 48 82

Ana Noel ağacının resmi açılış töreni gerçekleştiği zaman St. Nickolas Günü Lviv’de Noel sezonunu yakıyor. Her yıl 19 Aralık tarihinde th , farklı performanslar, sadaka toplar ve çocuklar ve gençler için konserler ton düzenlenmektedir. Ama sadece değil …. St. Nickolas, yetişkinler için çok eğlenceli ve sürprizler de getiriyor … tabi ki, tüm yıl boyunca güzel olsalardı …

55 thoughts on “Lviv Festivallerin Başkenti Tarihi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir