Manavgat Şelalesi Hakkında Bilgiler (Giriş Ücreti, Ulaşım…)

Manavgat Şelalesi Hakkında Bilgi

Manavgat Şelalesi yaklaşık 5 metrelik bir falezden aşağıya dökülmesi doğrultusunda meydana gelmektedir. Şehrin gürültüsü ve kalabalığından sıkılanlar bu alana gelip piknik yaparken bir yandan da şelalenin güzelliğine şahit olabilir.

»  Kaynağı olarak bilinen dumanlı kaynağı oldukça hızlı ve gürültülüdür. Bu kaynaktaki sular kaya parçalarının aralarından sert bir şekilde fışkırarak ırmak ile birleşir ve etrafa su sisi saçar.

»  Bu muazzam görüntü gerçekten görülmeye değer diyebiliriz. Ayrıca yakın çevrede bulunan çay bahçelerinden içecek bir şeyler alıp manzaraya karşı çayınızı yudumlayabilirsiniz.

Manavgat Şelalesi Resimleri

Manavgat Şelalesi

Manavgat Şelalesinde Yeme İçme

Bölgede yeme içme sunan birden fazla işletme bulunmaktadır. Ayrıca piknik yapabilir, mangal veya balık yiyebilirsiniz. Burada yemek yerken manzaranın tadını çıkartabilirsiniz.

Manavgat Şelalesi Kahvaltı

Manavgat Şelalesi Konaklama

Antalya Manavgat şelalesine yakın bir çok konaklama imkanı bulunmaktadır. Bütçenize uygun bir otel veya pansiyon bulabilirsiniz. Bazıları;

  • River Butik Hotel
  • Çenger Beach Resort Hotel
  • Hotel Orange Palace
  • Linda Resort Hotel
  • Cats Catty Garden Hotel

Manavgat Şelalesi Giriş Ücreti Ne Kadar ?

Aslında bu tarz doğa harikası gibi yerler için ücret alınması pek hoş bir davranış olmasa da ziyaretçi akımı çok olduğundan ve ziyaret sonrası temizlik durumu gibi şeylerle karşılaşıldığından ötürü alınmaktadır. 2019 yaz döneminde 10 TL olarak kabul edilmiştir. Gittiğiniz döneme göre değişkenlik gösterebilse de fiyat buna yakın bir fiyat olacaktır.

Manavgat Şelalesi Nerede

Manavgat Şelalesi Nerede Nasıl Gidilir ?

Manavgat Şelalesi Adını taşıdığı Antalya’nın Manavgat ilçesinden almış olup Yaklaşık 80 kilometre uzaklığındadır. İlçeye uzaklığı ise en fazla 4-5 kilometredir. Araç ile gidecekseniz 10-15 dakikada ulaşabilirsiniz. Aracınız yoksa ilçe merkezinden taksi tutabilir veya dolmuşa binebilirsiniz.

Öneri: Dim Çayı öneriliyor..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir