Meditasyon İlişkilerdeki Problemleri Çözmeye Yardımcı Olabilir mi? Temel İlişki Problemleri İlgi Eksikliği

Meditasyon İlişkilerdeki Problemleri Çözmeye Yardımcı Olabilir mi?

Bu yazı www.aysetolga.com adresinden alınmıştır.

Meditasyon ilişkileri iyileştirmenin iyi yollarından bir tanesidir. Peki kapalı gözlerle bir başına oturmanın ilişkileri nasıl iyileştirip güçlendireceğini merak mı ediyorsunuz?


Araştırmalar bunun olduğunu kanıtlıyorlar ve bu durumun detaylarını biraz daha değerlendirmeye karar verdik.

İlişkiler keyif almanın en büyük kaynakları arasındadırlar ancak onları iyi yönetmezseniz bir o kadar da acı verici olabilirler. Eğer ilişkilerinizde acıdan kaçınmak ve onları iyileştirmek istiyorsanız, meditasyon mükemmel çözümlerden bir tanesidir.

Temel İlişki Problemleri

İlgi Eksikliği

Partnerinize yeterince ilgi göstermemeniz büyük bir hatadır. Onu dinlemeniz, ne söylediğini bilmeniz, ilişkideki problemlerin büyük kısmını ortadan kaldıracaktır.

Problemler ise partnerinizin daha az sevildiğini düşünmesine sebep olan bir şey yapmanızla başlarlar ve ilişki bu noktada düşüşe geçer.

Bu nedenle partnerinize bakmanız, onu dinlemeniz ve anlamanız gerekiyor. Onun ihtiyaçlarına, ruh haline ve hislerine karşı ilgili olmalısınız çünkü bu uzun vadeli bir ilişkiyi beslemenin tek yoludur.

Sabırsızlık

Sabırsız olmak ve en kötüsünü düşünmek ilişkinizi mahveder. Sakince düşünmek ve problemleri çözmek yerine kızar ve bağırırsanız, bunun size faydası olmaz.

Sakinleşmeyi ve zorlayıcı bir tartışmayı sürdürmeyi öğrenmelisiniz. Odaklanmalı ve pozitif olmalı, her ikinize de uygun bir çözüm bulmayı denemelisiniz.

Beklentiler

İlişkide beklentiler devamlı artıyorsa bu durum korkutucu olabilir. Dolayısıyla fazla talepkar olmayın. Partnerinize karşı gerçekleşmesi imkansız beklentileriniz olmasın. Unutmayın ki o da bir insan ve pek çok eli kolu olan ilahi bir varlık değil.

Fazla eleştirel olmayı da bırakın. Kimsenin mükemmel olmadığını unutmayın. Partnerinizin kim olduğunu kabullenin ve onun sizin beklentilerinizle şekillenmediğini öğrenin. Biraz daha anlayışlı ve kabullenici olun.

Açılma Korkusu

Gizemci ve sırlarla dolu olmak ilişkinizi iyileştirmeyecektir. Bu durum ilişkinin doğasına terstir ve partnerinizi dışlamaya sebep olur.

İçinizdeki duyguları, düşünceleri, hayalleri ve kabusları açıklamaktan çekinmeyin. Bu sayede aranızdaki bağ daha sıkı hale gelir ve sorunlarınızı anlaması, onlara karşı destek sunması daha kolay hale gelir.

Suçlayıcılık

Her problemin partnerinizin hataları nedeniyle ortaya çıktığını düşünmek çocukçadır. Bu hiç yetişkince bir durum değildir ve kendi hatalarınız nedeniyle ilişkinizi mahvetmenizin en iyi yoludur.

Her şeyde partnerinizi suçlayarak kendi hatalarınızdan kaçmaya çalışmayın. Bunun yerine sorunun sebebini anlayacağınız makul bir tartışma yapın. Hatalarınızı görmeyi öğrenin.

İlişki Problemleri İçin Meditasyon

Farkındalık Yaratır

Meditasyon kim olduğunuz, ihtiyaçlarınız ve çevrenize dair farkındalığınızı arttırmaktadır. Aynı zamanda partnerinizi daha iyi anlamanızı sağlar ve böylece ona daha iyi bir şekilde bağlanabilirsiniz.

Partnerinizin ruhunu kavradığınız zaman ona sadece bir beden ve kişilik olarak bakmaz, onun varlığının önemini ve size ne ifade ettiğini de kavrarsınız. Bu olduğunda ise derin bir saygı duygusu ortaya çıkar ve problemlerin çözümüne yardımcı olur.

Rahatlık Verir

Meditasyon rahatlık verir. Artık partnerinizin sizin için daha fazlasını yapması gerektiği düşüncesine kapılmazsınız. Sahip olduğunuz şeyle mutlu olur, almak yerine vermenin keyfini yaşarsınız.

Hayatınızda onun varlığına müteşekkir olur ve sizin için sürekli bir şey yapmaması gerektiğini fark edersiniz. Meditasyon sayesinde hatalarınızı da fark eder ve sahip olduğunuzla yetinmesini bilirsiniz.

Kişisel Sevgiyi Tetikler

Meditasyon kendinizi sevmenizi ve saygı duymanızı da sağlar. Kendinizle barışık olduğunuz zaman aynısını partnerinize de uygulama şansınız artar.

Kişisel sevgi mutluluk ve huzur getirir ve böylece daha sevgi dolu, ilgilenici ve tutkulu olabilir, ilişkinizin kalitesini arttırabilirsiniz.

Affetmeyi Öğretir

Meditasyon kin tutmamayı ve affetmeyi öğretir. Eğer takılan bir insansanız ve yatışamıyorsanız, ortak bir sevgi ve güven üzerine kurulu bir ilişki sahibi olamazsınız.

Meditasyon ilişkinizde iyileşmeniz ve ileri bakmanız için sizi eğitecektir. Böylece en ufak bir sebepte ayrılmak yerine ilişkinizi beslemeyi öğreneceksiniz.

Minnettarlığı Anlamanızı Sağlar

Meditasyon hayata pozitif bir perspektiften bakmanıza yardımcı olur ve onun size verdikleriyle yetinmenize imkan tanır. Bu süreçte partnerinize karşı da saygı ve minnettarlık duymanıza yardımcı olur.

Minnettarlık uzun vadeli bir aşkın işaretidir çünkü o olmadan partnerinizde hatalar bulup duracaksınız ve bu nedenle ilişkiniz bozulacaktır.

Bunun yerine minnet duygusuna sahip olarak onun pozitif yanlarını görebilir, kendini sevilmiş ve onaylanmış hissetmesine yardımcı olabilirsiniz. Bu partnerinizle aranızdaki bağı derinleştirecek ve güçlendirecektir.

Olumlu Duyguları Yayar

Meditasyon sizi daha iyi bir insan haline getirir ve içinizdeki iyiliği ortaya çıkartır. Daha odaklı, yaratıcı ve üretken olabilirsiniz.

Genel olarak sizi mutlu kılar ve partnerinize daha iyi bağlanmanıza imkan tanır.

Meditasyon sizi pozitif duygular ile doldurur, sizi daha açık hale getirir ve başkaları da size daha kolay yaklaşır. Pozitif kalmak partnerinize karşı duygularınızı güçlendirir ve ona daha bağlı hissedersiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir