Mersin’de Öğrenci Usulü Gece Hayatı

Mersin’de Öğrenci Usulü Gece Hayatı
Akdeniz’in kenarında bulunan, deniz kokulu şehrimiz Mersin. Öyle küçük, hiçbir şey yapılmaz burada demeden önce bu yazıyı okumanızı tavsiye ederim. Öğrenci usulü az parayla nasıl gece hayatı olur, eğlenmek için illa para şart mı; bunları söylemesi kolay yaşamayan ne bilir diyebilirsiniz fakat bunları bizzat kendim denedim ve deneyimlerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.
Elbette bir geceye ayırabileceğimiz bütçe kısıtlı olduğundan geceye ucuz ama lezzetli tantuni ile başlıyoruz. Bilindik ünlü markadan yerseniz geceyi çıkaramazsınız onun yerine tavsiyem ve benim favori mekanım Öz Hasan Usta Tantuni; ucuz, lezzetli, güzel ve masaya kendileri ekstra salata getiriyor bu kadar ucuz olup lezzetinin üstüne göz doldurması zor bulunan bir özellik. Oradan çıkıp sahile doğru yürüme mesafeniz oluyor 15 dk.  
Sahil şeridi üzerinde yan yana dizilmiş barlar  restoranlar bulunmaktadır. Özellikle tavsiye edebileceğim ve öğrenci dostu bir yazı olduğu için Yer Fıstığı isimli barda bira alana yanında fıstığı ücretsizdi. Genel olarak tüm barlarda her gece canlı müzik var.
Not: Sadece gece Kuşimato sokağı uğrak mekanınız olmamalı orada hayat sadece erkeklere devam ediyor,  sokaktaki tüm kafelerde erkekler oyun oynuyor orada yapacak bir şey  yok geceleri.  
Geceyi tabii ki burada sonlandırmıyoruz sahile iniyoruz, içecek bir şey alıyorsanız alın ve o denizin huzuruna kendinizi bırakmayın çünkü büyük ihtimalle birileri gitar çalıp şarkı söylüyor olacak oraya gidin bir iki parça dinleyin eşlik edin, biraz canlanın.  
Not: Küçük büfelerde ışık feneri satılıyor. Arkadaşlarınızla bir tane alıp yakabilirsiniz. Benim ilk yapışımda tuttuğum dilek oldu ama tercihe kalmış.
Son olarak bütün bu eğlenceler,  yaşadığımız her şey insanın kendinde biter. Eğer sen istersen ufacık bir bütçeyle bile eğlenebilirsin. Büyük paralara gerek yok. Gençliğiniz varken yaşayın!

Ceylin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.