Muğla Gece Hayatı 2024

muğla gece hayatı ile ilgili görsel sonucu

Muğla ve ilçelerinde gece hayatı, genellikle yaz aylarında yoğunlaşan nüfusun büyük etkisi ile canlanmaya başlar. Muğla il merkezinde görebileceğiniz pek çok bar ve disko bulunmaktadır. Ancak bu yerler, özellikle yaz aylarının gelmesi ile canlanan Bodrum ve Fethiye gibi yerlerin geceleri yanında sönük kalmaktadır.

Bodrum’da sanat anlamında pek çok farklı festival ve etkinlik de düzenlenmektedir. Tatilcilerin kimisi disko ve barlara giderken, bazıları ise Antik Tiyatro gibi yerlerde düzenlenen konserlere akın etmektedir.

Yaz aylarında, sahil kesimlerinde bulabileceğiniz pek çok mekana gidebilir ve yörenin gece hayatına dair pek çok izlenimi elde edebilirsiniz. Fethiye ve Datça gibi yerler, daha çok orta ve üst yaştaki insanlara hitap ederken, Bodrum ve Marmaris gibi bölgeler ise daha çok genç nüfusa uygun yerlerdir.

Muğla Gece Hayatı 2019

Akyaka

Akyaka’da gece hayatı

Türkiyenin en sakin turizm beldelerinin belki de başında gelen Akyaka, ‘yavaş şehir’ yani ‘cittaslow’ olduğundan fazla mekanı içinde barındıramıyor.

Azmak kenarında üç dört balık restoranı var. Özellikle yaz akşamları yer bulmak zor. Rakı-balık için en güzel yerler. Kalite bazında genelde ortalamanın üzerindeler. Fiyat açısında da diğer turizm beldelerine göre daha ucuzlar. Tabii ki kışın daha az müşteri olduğundan daha özenliler. Balıklar gibi mezeler de kış aylarında daha güzel.

Akyaka’da rakı balık için en popüler restoranlar Halil’in yeri, Kordon, Orfoz ve Cennet’dir. Rakı balıktan sonra gidip bir şeyler içelim gecenin devamı gelsin diyorsanız K Bar, No: 22 Riders ve Anchor’ı tercih edebilirsiniz. K Bar ve No: 22 Riders, son dönemde kiteboardun merkezi haline gelen Akyaka’yı tercih eden ‘kitecıların’ çok tercih ettiği mekanlar. Ama genelde 12’de her şey bitiyor. Anchor’da ise bu saatten biraz daha geçlere kadar takılabilirsiniz. Fakat harika sahili ve muhteşem manzaralara sahip ormanı sabaha kadar açık.

Marmaris

marmaris gece ile ilgili görsel sonucu

Marmaris gece hayatı oldukça hareketli ve muhteşem denebilir. Bölgede dünya çapında sayısız disko, kulüp, canlı müzik bar ve cafeleri, karaoke dans barları bulunmakta. Marmaris’in merkezinden sahil yolu boyunca gerek Barlar Sokağı tarafına, gerekse Uzunyalı tarafına nereye giderseniz gidin her yerde bir aktiviteye rastlayacaksınız. Marmaris’te size hitap edecek her türlü müzik keyfini tatmak mümkün. Marmaris gece hayatının merkezi ise Barlar Sokağı.

Marmaris Barlar Sokağı şüphesiz Marmaris’in en popüler gece hayatı bölgesi. Dar bir sokak olan barlar sokağında ilerlerken birbirinden güzel ve farklı onlarca disko, bar, cafe ve canlı müzik sunan yerlerden birine girmeniz yeterli. Gece boyunca eğlence mükemmel. Burada kulüp ve diskolar sabah saat 4.00’a kadar açık.

Uzunyalı Bölgesi, tercih edilen ikinci popüler gece hayatı bölgesi. Uzunyalı plajı boyunca yan yana sıralanmış onlarca disko, bar, cafe ve canlı müzik, animasyon sunan yerler sizi bekliyor. Uzunyalı’daki otellerde kalan ziyaretçiler için yakınlık ve eğlencenin güzel olmasından dolayı daha çok tercih ediliyor. Her yerde gece boyunca yiyecek bir şeyler bulmanız mümkün. Döner ve kumpir cafeleri revaçta.

Diğer taraftan, bu kadar hareketli ve sesli bir gece geçirmeyip daha sakin ve az kalabalık ortamlar isteyenler için de pek çok alternatif mevcut. Özellikle Netsel Marina bölgesinde sakin ve canlı müzik imkanı da sunan cafeler mevcut. Ayrıca İçmeler tarafı bu konuda ideal. Her otel ve apartın kendi lobilerinde özel gece gösterileri, canlı müzik aktiviteleri ve programlar yapılıyor.

Marmaris’te gece hayatı sabaha kadar devam ediyor. Marmaris gecelerinde şüphesiz çok renkli zamanlar geçireceksiniz.

İlçenin en popüler eğlence mekanları şunlardır;

Club Areena
Clup Areena Marmariste ki en eski eğlence mekanlarından. Club barlar sokağında bulunuyor. Eğlence içeriklerine gelecek olursak, mekan her zaman ünlü DJ ’ler getirerek müşterilerini eğlendirmeyi seviyor. Ek olarak Club’te lazer gösterileri de bulmanız mümkün.

Crazy Daisy

Eğlenirken en güncel şarkıları duymak istiyorsanız Crazy daisy tercih edebileceğiniz  mekan. Yine barlar okağında bulunan  disco turistler tarafından her gün dolduruluyor.

No Bambu

Eğlence için daha sakin mekanlar tercih ediyorsanız No Bmbu tam size göre. Akşamları çalan müziğe kendinizi kaptırarak  masada dinlenmek istiyorsanız mekan ambiyansı oldukça güzel. No BambuTurunç bölgesinde bulunuyor.

Budha:

Alternatif müzeik sevenler için güzel  tercih olan Budha etkinlikleri içerisine farklı  çeşit getiriyor.

La Rocca:

Ben particiyim diyenler için gözümüzü kırpmadan önerebileceğimiz La Rocca zamanın nasıl geçtiğini anlamadan sabaha kadar eğlenebileceğiniz bir gece kulübü.

Bono Beach:

Bono Beach gündüz plaj olarak hizmet verirken akşamları da leziz yemekler yiyebileceğiniz sakin ve romantik  mekan olarak dikkat çekiyor. Eşinizle baş başa çıkacağınız  akşam yemeğinde Bono Beach’ı düşünmeden tercih edebilirsiniz.

Bodrum

bodrum gece hayatı ile ilgili görsel sonucu

Bodrum’un tatil mekanı olarak seçilmesinin deniz, kum, güneş dışında gece hayatının renkli olması da diğer faktörlerdendir. Çılgın Bodrum geceleri, eğlenceseverleri insanları şehre doğru çekiyor. Bodrum’a gelenler, gündüzleri plajlarda eğlenip denize girdikten sonra havanın kararmasıyla birlikte soluğu gece kulüpleri ve barlarda alıyor.

Bodrum’da geceleri gidilebilecek mekanları sıralayalım.

Karpuz

Bodrum’un merkezinde bulunan kaliteli mekanlardan biri de Karpuz. Bu mekan, Bodrum gece hayatı mekanları arasında görece yeni olmasına rağmen, çok kısa bir sürede Bodrum’un gözde mekanlarından biri haline geldi. Daha çok pop müzik türünde şarkıların çaldığı Karpuz, Bodrum’da kaliteli eğlencenin en yeni adreslerinden.

AdresTekilacılar Sokağı (Hamdi Can Giz Sk.) Bodrum, Muğla. Tel0549 3163313

Kule Rock City

Kule Rock City de Bodrum Merkez’de bulunan mekanlardan biri. Kule Rock City’de alternatif ve Rock müzik eşliğinde eğlenebilirsiniz. Zaten adından da anlaşılacağı gibi bir rock bar burası.

AdresCumhuriyet Cad. Dr. Alim Bey Bedesteni, No: 55, Bodrum, Muğla. Tel0252 3132850

Körfez

Körfez Bodrum’un merkezinde bulunuyor. Özellikle alternatif ve rock müzik severler tercih ediyor Körfez’i. Oldukça kaliteli şarkıların çaldığı Körfez, bu tarza gönül verenlerin buluşma noktası.

Bodrum-Gece-Hayati-Korfez

Filika

Bodrum Merkez’deki Meyhaneler Sokağı’nın en iyi mekanlarından biri Filika. Uzun ve keyifli bir Bodrum akşamı geçirmek isteyenlerin vazgeçilmezlerinden. Fonda meyhane kültürünün en iyi şarkıları ve dostlarla tokuşturulan kadehler eşlik ediyor sohbetlere Filika’da.

AdresÇarşı Mah. Cevat Şakir Cad. No:23, Bodrum, Muğla. Tel0252 3166060

Bağ Arası

Bitez’de, mandalina bahçeleri arasında yer alan harika bir mekan Bağ Arası. Bodrum’un en lezzetli yemeklerini Bağ Arası’nda bulabilirsiniz. Maalesef son zamanlarda popülaritesini artması dolayısıyla yer bulmak iyice zorlaştı. Rezervasyon yaptırmadan giderseniz yer bulma konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Bodrum-Geceleri

AdresPınarlı Cad. No:59, Bitez, Bodrum, Muğla. Tel0252 3637693

Mandalin

Bodrum’un merkezinde hemen hemen her tarza hitap eden mekanlarından biri Mandalin. Her akşam farklı bir eğlence seçeneği sunan Mandalin, düzenlediği konserlerle de adından sıklıkla söz ettiriyor. Kimi zaman 45’liklerin de çaldığı Madalin’de, nostaljik ve keyifli bir akşam geçirebilirsiniz.

Bodrum-Eglencesi

Marina Yacht Club

Bodrum’un eşsiz manzaraya sahip en gözde mekanlarından biri olan Marina Yacht Club, Bodrum’da kaliteli müzik dinlemek isteyenlerin en uğrak noktalarından biridir. 

1800 m²’lik alana kurulmuş olup, bünyesinde her biri farklı menüler sunan 3 restoran ve her birinin kendine has ambiyansı olan 4 bar ile hizmet vermektedir.

Bodrumseverlere, sanatçılara, kişisel zevkleri gelişmiş, kaliteli yemek ve müzik anlayışında olan herkese ev sahipliği yapan bu klup, ayrıca sosyalleşmenin keyfini çıkarabileceği nadir mekanlardan biridir. Eger Bodrum’da “nereye gidebilirim” derseniz buraya mutlaka uğramalısınız.

2 thoughts on “Muğla Gece Hayatı 2024

  1. ığdırda yaşıyorum bu yaz tatile muğlaya gidip burda yazan yerlerin hepsine gireceğim çılgınlar gibi eğleneceğim teşekkürler çok yararlı bir yazı oldu benim için

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir