Nerisona C Krem Kaç Gün Kullanılmalı?

Nerisona C Krem Kaç Gün Kullanılmalı?

Nerisona C Krem Nelere Faydalıdır?

Nerisona C krem, kızarıklığı azaltmak ve temas ya da alerjik dermatit (egzama), seboreik dermatit ve sedef hastalığının neden olduğu cilt rahatsızlıkları ile ilişkili iltihap ve kaşıntıyı hafifletmek için kullanılır. Nerisona C krem, bir anti-enflamatuar ve sivilce önleyici etkiye sahiptir.

Krem ​​genellikle sivilceler için kullanılır ve yağlı krem ​​alerjik ve iltihaplı cilt hastalıklarının çoğu aşamalarında kullanılır. Kullanan kişiyle aynı belirtilere sahip olsalar dahi, bu kremi başkalarına önermeyin. Doktorlar ve uzman kişiler tarafından tavsiye edilmemişse, kremin bilinçsiz kullanımı beklenmedik zararlara neden olabilmektedir.

Bu Kremi Nasıl Kullanmalıyım?

Etkilenen bölgelere, doktorun talimatlarına göre günde 1-2 kez ince bir film uygulayın. İlk gelişmeden sonra, doz genellikle günde bir kez azaltılır. Başta sivilce olmak üzere arı, akrep sokması gibi durumlarda meydana gelen deri tahrişlerini iyileştirmek için tercih edilen krem bilinçsiz kullanımlarda bir çok soruna neden olabilmektedir.

Bu krem gözlerin içinde veya yakınında uygulanmamalıdır. Gözle teması halinde bol suyla yıkayın ve doktorunuza başvurun.

Cilt durumu bir hafta içinde iyileşmeye başlamazsa veya kötüleşiyorsa doktorunuza danışın.

Birçok neden, kreminin kullanım dozunu, örneğin kullanacak kişinin ten yapısı ya da diğer sağlık durumları gibi etkenler söz konusuysa kullanımın dozunu etkileyebilir. Doktorunuz kremin kullanımı için farklı bir doz önerdiyse, doktorunuzdan fikir almadan ilacı alma şeklinizi değiştirmeyin.

Bu ilacı oda sıcaklığında saklayın, donmaya karşı koruyun ve çocukların erişemeyeceği bir yerde saklayın.

Bitmiş krem kutularını lavabo giderlerine (örneğin tuvalete atmak gibi) ya da genel atıkların toplanması için kullanılan çöp kutularına atmayın. Artık gerekmeyen veya süresi dolmuş ilaçlar için kullanılan tıbbi atık alalarını kullanın. Bu sayede çevreye daha az zarar vermiş olursunuz.

Kremi Kimler Kullanmamalıdır?

Aşağıdaki durumlarda bu ilaç kullanılmamalıdır:

-diflorokolon veya ilacın herhangi bir bileşenine alerji varsa,

-diğer kortikosteroidlere alerji varsa,

-herpes simpleks, vaccinia ve varicella (suçiçeği) gibi virüslerin neden olduğu bir cilt enfeksiyonu varsa,

-derinin tüberkülozu varsa,

– Aynı anda mantar enfeksiyonları için veya antibakteriy el ajan (bakteriyel enfeksiyonlar için) kullanılan bir ilaç varsa, (mantar veya bakteri enfeksiyonunun neden olduğu tedavi edilmemiş ve enfekte olmuş ciltlere ararlı olabilmektedir.)

-Genital bölgenin kaşıntı tedavisinde kullanılan herhangi bir ilaç varsa.

– 12 aylıktan küçük çocuklardaki cilt hastalıklarını tedavi etmek için kullanmayın.

Kremin Muhtemel Yan Etkileri Nelerdir?

Birçok ilacın farklı yan etkileri mevcuttur. Yan etkiler genellikle hafif ya da ağır, geçici ya da kalıcı olarak sınıflandırılmaktadır.

Aşağıda belirtilen yan etkiler, kremi kullanan herkes tarafından yaşanmayabilir. Kullanacağınız kremin yan etkileri konusunda endişe taşıyorsanız, risklerini ve yararlarını doktorunuzla görüşebilirsiniz.

Bu yan etkileri yaşarsanız doktorunuzdan yardım almanız tavsiye edilmektedir. Ayrıca eczaneler de yan etkileri yönetme konusunda size tavsiyede bulunabilir.

-yanma

-kuruluk

-kaşıntı

-ciltte kızarıklık

-deride sızlama

Aşağıda belirtilen bu yan etkilerin çoğu çok sık olmamakla birlikte, eğer tıbbi yardım almazsanız ciddi sağlık sorunlara yol açabilir.

Bu yan etkilere maruz kalmanız durumunda, derhal en yakın hastaneye başvurun.

-akne veya yağlı cilt

-ciltte kırmızı veya kaşıntılı, irin bulunduğu kabarcıklar

-kırmızımsı-mor çizgiler (çatlaklar)

-cilt rengi değişiklikleri

-cildin yumuşaması

-saç büyümesinde olağandışı artış

-Ciddi alerjik reaksiyon belirtileri (yüz veya boğazda şişlik, kurdeşen veya solunum zorluğu gibi)

Bazı kişiler belirtilen etikler dışında farklı yan etkilerle de karşılaşmaktadır. Kremi kullanma esnasında endişelenmenizi gerektirecek herhangi bir semptom fark ederseniz doktorunuza danışmalısınız. Aksi durumda beklenmeyen sorunlarla karılaşma riskiniz artabilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir