NETFLIX’TE İZLENMESİ GEREKEN 10 DİZİ

”Tüm zamanların en çok rağbet gören dijital platformu NETFLIX içerik yönünden kendini zenginleştirmeye sürekli devam ediyor. Her hafta mutlaka bünyesine yeni içerikler ekleyen platform yakın zamanda Türk film ve dizilerini de yayınlamaya başladı. Oldukça fazla dizi arasından sizin için 10 tanesini seçtik.”

1- Black Mirror / IMDb: 8.9

Bir bilim kurgu antolojisi olarak sunulabilecek dizi, insanlığın en görkemli buluşlarının ve en karanlık içgüdülerinin zıtlaştığı karmaşık ve ileri teknolojiyle dolu bir yakın geleceği konu alıyor.  Her bölümü birbirinden bağımsız bölümlerden oluşan Black Mirror, 4 sezon ve toplamda 19 bölümden oluşuyor. Uluslararası alanda oldukça beğenilen projenin 3 bölümlük 5.sezonu Haziran ayında izleyici ile buluşacak.

2- Mindhunter / IMDb: 8.9

Seri katil kavramının ilk kez ortaya çıktığı yıllarda FBI’ın özel bir biriminde görevli ajan Holden Ford ve ortağı Bill Tench’in kötü şöhretli seri katilleri ve tecavüzcüleri araştırmaya başlamasını konu alan dizide acımasız olaylar soruşturuldukça katiller için yeni profil çıkarma teknikleri ortaya çıkıyor. 1 sezon ve toplamda 10 bölümden oluşan dizinin 2.sezonu Ağustos ayında izleyici ile buluşacak.

3- Orange is the New Black / IMDb: 8.3

Birçok başarılı ya da beklentiyi karşılamayan klişe cezaevi dizileri çekildi. Ancak bunların hepsinde karakterler erkekti. Orange is the New Black tamamen bir kadın işi diyebiliriz. İşlediği bir suç yüzünden kısa süreli hapse giren Piper Chapman karakteri etrafından dönen dizi hapishaneye çeşitli sebeplerden düşen kadınların hayat hikayelerini, dostluklarını, mücadelelerini konu alıyor. 6 sezon ve toplamda 65 bölüm olan dizinin final sezonu olacak 7.sezonu Temmuz ayında izleyici ile buluşacak.

4- Stranger Things / IMDb: 9.0

Stranger Things Will adında hayat dolu bir çocuğun, bir anda ortadan kaybolmasıyla başlayan

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir