Netflix’te Yayınlanan Bir Efsane: Breaking Bad

Neden Bu Kadar Beğeniliyor ?

  Başrolde Bryan Cranston (Walter White) ve Aaron Paul (Jesse Pinkman)’un bulunduğu bu efsane kafası bayağı çalışan bir kimya profesörünün karşısına gelen zorluklar ile nasıl baş ettiğini ve bu zorluklar karşısında kişiliğinin nasıl değiştiğini gözlemliyoruz. Bu başyapıtı izleyip bitirdikten sonra oturup bir değerlendirme yaparsanız dizideki tüm karakterlerin davranışlarındaki ve psikolojilerindeki değişimi çok net kavrayıp, bir insanın sevdiği ve değer verdiği insanlar için neleri göze alabileceğini kavrayacaksınız. Bu psikolojik yapım gayet realistik bir atmosfer içinde ilerliyor, bu sayede bu dizide yaşananların aslında bir benzerini günlük hayatımızda hemen hemen herkes yaşıyor. Her sahnesi, her olayı ve her ayrıntısı ile izleyiciyi etkilemeyi başaran bu dizi IMDb en iyi diziler sıralamasında 2. sırada bulunmaktadır.

Peki Bu Dizinin İçeriği Ne ?

  Dizide evli işinde gücünde bir kimya hocası vardır ve bu kimya hocası akciğer kanseri olduğunu öğrenir ama bunu ailesine söylemek yerine ilk başta sır olarak saklar. Bu sırada kimya hocamızın yani Walter White’nin karısı gebedir, yani yakında bir çocuğu doğacaktır. Daha sonra kara kara düşünür “Ben yakında ölürsem ailem nasıl geçinir ? Yeni doğan çocuğum nasıl üniversiteye gider ? Tedavi olabilir miyim olabilirsem buna nasıl para ayırırım ? “. Bu düşüncelerle birlikte Walter White eski bir öğrencisi olan Jesse Pinkman ile para biriktirip ailesine ve yeni doğacak çocuğunun masraflarını karşılamak için karavanda metamfetamin yapıp satmaya başlar.

İnsanların Dizi Hakkında Düşünceleri Nelerdir ?

  Dizi hakkında sohbet ettiğim çoğu kişi dizinin yavaş akmasından şikayetçi, bir başka deyişle sıkıcı olduğunu düşünüyorlar. Zaten de olay bu değil mi psikolojik bir suç ve dram dizisi öyle Kara Murat gibi kaleden atlayıp 10 kişi devirme yok dizi olabildiğince mantık çerçevesinde ve karakterler üzerinden devam ediyor. Kara Murat gibi hızlı gelişen bol aksiyonlu dizi ve filmleri sevenlerin pek hoşlanacağını ummuyorum zaten ama en azından bu makaleyi okuduktan sonra hangi türden dizi severse sevsin bir şans vereceğine hatta vermesi gerektiğine inanıyorum. Özellikle dram ve suç türünde dizi severlerin bu diziyi de keyifle izleyeceğini düşünüyorum. Diziye başlamış olanlar ve başlayacaklar için not düşüyorum lütfen sıkılıp diziyi yarıda bırakmayın, diziye ara verin ama diziyi bırakmayın çünkü en başta söylediğim etkiyi diziyi bitirmeden anlayamayacaksınız. 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir