Osteoporozu Önlemek İçin Doğal Yollar Osteoporozun duygusal açıklaması

Osteoporozu Önlemek İçin Doğal Yollar

Bu yazı sagligabiradim.com adresinden alınmıştır.

Özellikle kadınları etkileyen ve kemiklere zarar veren osteoporozu önlemek için başvurabileceğiniz doğal ve etkili yöntemler vardır. 

Osteoporoz, kemikleri etkileyen bir durumdur. Kemiğin, kemik matriksini oluşturan proteinlerin ve kalsiyum gibi mineral tuzlarının çözünmesi sonucu ortaya çıkar. Özellikle kadınları menopoz sırasında ve sonrasında etkileyen bir durumdur.

Osteoporozu önlemek için öncelikle beslenmenize dikkat etmeli, kemik sağlığı için gerekli gıdaları beslenmenize eklemeli, hareketsiz yaşam tarzından ve sigara, alkol, kahve, rafine şekerler ve gıdaları tüketmekten kaçınmalısınız.

Osteoporozun duygusal açıklaması

Tüm hastalıklara duygusal bir açıklama getiren Louise Hay’e göre osteoporozda hasta, hayatta tamamen desteksiz kalmış hissine kapılır.

Bu tür duygusal sorunlar için, kişiye özel homeopatik tedaviyi veya Bach Çiçek Terapisini öneriyoruz zira olumsuz duygular birçok sağlık sorununa yol açabilir veya var olan sağlık sorunlarını daha da kötüye götürebilir.

Kemik sağlığı için uygun beslenme

osteoporozu önlemek için güneşlenmek

Alternatif tıp, kemikleri etkileyen beslenme eksikliklerini gideren birçok takviye sunuyor. Bizim önerdiklerimiz şunlar:

  • Organik sıvı silikon: bu takviye kemikleri yeniden yapılandırır, eklemlerin daha esnek olmasını ve daha özgürce hareket etmesini sağlar.
  • Schüssler tuzları – kalsiyum fosfat: bu homeopatik tuz, kalsiyumun vücudunuzda daha iyi emilmesine yardımcı olur ve diğer ilaçlarla etkileşime girmez. Yemeklerden ayrı olarak, en az üç ay boyunca, günde üç kez ikişer hap alabilirsiniz.
  • Schüssler tuzları – Silicea: ağrı, hassasiyet veya kemiklerinizin kırılmaya eğilim gösterdiğini hissettiğinizde kullanabilirsiniz.
  • Mineraller:;Mangan-kobalt, florür, magnezyum ve fosfor alınması bilhassa tavsiye ediliyor.
  • D Vitamini: güneşli bir yerde yaşıyorsanız çok şanslısınız çünkü her gün güneş altında biraz vakit geçirerek yeterince D vitamini alabilirsiniz. Güneşe çıkmak için en iyi vakit, sabah erken saatler veya günbatımı gibi güneşin en az yoğun olduğu zamanlardır. Bu kadar şanslı değilseniz, D vitamini takviyesi alabilirsiniz.

Ayrıca bakınız: Bolca Kalsiyum İçeren Bitki Kökenli Gıdalar

Osteoporozu önlemek için tavsiye edilen yiyecekler

osteoporozu önlemek için havuç tüketmek

Duyduklarınızın aksine, osteoporoz için en iyi çözüm süt ve süt ürünleri değildir çünkü içerdikleri kalsiyumun emilmesi aslında çok zordur.

Ayrıca beyaz şeker ve kahve gibi, kalsiyum emilimini veya kalsiyum seviyelerini korumayı önleyen yiyeceklere karşı da çok dikkatli olmalısınız.

  • Susamsütten daha fazla kalsiyum içerir ve emilimi çok daha kolaydır. Çiğ veya kavrulmuş susam, çiğ susam yağı ve hatta tahin tüketebilirsiniz. Susamlı, lezzetli bir içecek hazırlamak için tahini su, limon, tarçın ve bal ile karıştırabilirsiniz. Tahini, pasta hamurlarında da kullanabilirsiniz.
  • Pişmiş havuç: pişmiş havucun kalsiyum oranı, çiğ havucunkinden çok daha fazladır.
  • Makabu bitki kalsiyum ve demir bakımından çok zengindir ve harika bir hormon düzenleyicidir. Ancak hipertansiyon hastaları ve bağışıklık sistemi aşırı aktif olanlar dikkatli olmalıdır.
  • Atkuyruğu: silikon yönünden çok zengindir. Günde iki veya üç küçük fincan içebilirsiniz.
  • Deniz suyu: aktarlarda ve diyet ürünleri satan mağazalarda bulunabilecek doğal bir takviyedir. Her yemekten önce bir yemek kaşığı alınmasını tavsiye ediyoruz.
Fotoğraflar, Theen ve elana’s pantry izinleriyle kullanılmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir