SADECE GECE HAYATI İÇİN BİLE GİDİLECEK ŞEHİRLER…

Yurt dışı seyahatlerinde genellikle ziyaret edilecek olan ülkenin tarihi, kültürel yerleri, yöresel lezzetleri gibi şeyler öncelik oluşturur. Ancak bunların yanı sıra bazı şehirler özellikle gece hayatlarıyla adından söz ettirir. Hatta kimi zaman gece hayatlarına tanık olabilmek için bile ziyaretçi çeker. Biz de sizler için dünyada gece hayatlarıyla ünlü şehirleri sizler için derledik. İşte sadece gece hayatı için bile ziyaret edilmeyi fazlasıyla hak eden şehirler…

AMSTERDAM

Hollanda’nın başkenti Amsterdam, gündüzleri olduğu kadar geceleri de çok canlı bir şehir. Gündüzleri kültürel gezi yapabileceğiniz Amsterdam’da gece ise bambaşka bir dünya sizi bekliyor. Dünyaca ünlü gece kulüplerine ev sahipliği yapan şehirde Red Light District, yani namıdiğer Kırmızı Fenerli Sokak en sık  tercih edilen eğlence bölgesidir. Bar ve kulüplerin yanı sıra sıra dışı eğlencesiyle tanınan Red Light District’te seks tiyatrolarından umuma açık legal genelevlerine kadar birçok yer mevcut. Farklı bir eğlence hayatına tanık olabileceğiniz Red Light District yabancı turistlerin de en çok merak duydukları yerlerin başında geliyor.

Amsterdam gece kulüplerine bakacak olursak, şehrin çok ünlü eğlence mekanları bulunuyor. Paradiso, Escape, Jimmy Woo, Trouw ve Studio 80 adlı mekanlar Amsterdam gecelerinin ünlü mekanları olarak dikkat çekiyor.

Sevimli sokaklarının ve güzel mimarisinin ardında çok enteresan gece kulüplerini barındıran Amsterdam Avrupa’nın en rahat gece hayatına sahip. Dünyanın her yanından insanlarla dolu gece kulüplerinde eğlenceye doyacak, anlatacağınız bir sürü anı biriktireceksiniz.

PETERSBURG

Ruslar için eğlenmek bir aktivite değil adeta bir ihtiyaç… Ancak ülkenin kültürel başkenti St. Petersburg, diğer şehirlerin bir adım daha önüne geçiyor.  St. Petersburg’da gece hayatı çok ama çok hızlı yaşanıyor. Gece kulüpleri ve barlar sadece hafta sonları değil, haftanın her günü ziyaretçi akınına uğruyor. Şehirde yaşayan bir kişi haftada en az 3-4 gün dışarı çıkıp doyasıya eğleniyor. Mekanlarda eğlence sabahın ilk ışıklarına kadar devam ediyor.

St. Petersburg’da her kişi kendine göre bir eğlence mekanı bulabilir. Canlı müzikten, DJ performanslarına ve dans şovlarına kadar renkli bir gece hayatı sizleri bekliyor. Ancak şehirde özellikle rağbet gören bazı eğlence ve gece kulüpleri bulunuyor. Bunlar ise şu şekilde: Begemot, Del Mar, Rossi’s Club, Santa Barbara ve Buddha Bar…

LİZBON

Portekiz’in başkenti Lizbon’un dillere destan bir gece yaşamı bulunuyor. Hatta Portekizlilerin Lizbon gece yaşamıyla ilgili bir sloganları bile var: “New York uyumuyorsa, Lizbon esnemiyor bile”. Gece hayatının nasıl olduğunu bu cümle aslında çok iyi bir şekilde anlatıyor. Lizbon sokaklarında gündüz nostaljik bir hava yaşanırken, gece saatlerinde eğlence düşkünleriyle tıklım tıkış doluşuyor.

Lizbon’da gece hayatı için Bairro Alto ve Alfama’yı ziyaret etmeniz gerekiyor. Burada yer alan barların kimisinde canlı müzik, kimisinde ise DJ performanslarına tanık olabilirsiniz. Barlardan eline içeceğini alan herkes kendini sokaklara atıyor ve coşku sokaklarda yaşanıyor. Gençler sokaklarda dans ederek doyasıya eğleniyor.

BERLİN

Almanya’nın başkenti Berlin, gece hayatıyla ünlü bir diğer Avrupa şehri… Son yıllarda gece hayatıyla adından sıkça söz ettiren Berlin’de enerji hiç bitmiyor desek yanılmayız. Özellikle gece kulüpleri hafta sonu hınca hınç doluyor. Öyle ki gece kulüpler için rezervasyon yaptırmanız da gerekebiliyor. TeknodanJazz müziğine kadar farklı türde eğlence sizi bekliyor.

Berlin gece kulüplerinde bazen partiler bir geceye bile sığmıyor. Evet yanlış okumadınız. Bu inanması zor durumun gerçek olduğunu kabul etmek hiç zor değil. Bu çılgın deneyimi biraz şansınız varsa, kentin dünyaca ünlü mekanı Berghain’de yaşayabilirsiniz. Ayrıca Berlin’de terk edilmiş çok sayıdaki depo, dünyanın en ünlü underground tekno kulüpleri olarak hizmet vermektedir.

Şüphesiz şu an çağdaş dünya müziğinin başkenti Berlin! Avrupa’da en iyi müzik seçeneklerine ve çeşitliliğine Berlin’de fazlasıyla doyacaksınız. İnsanın aklını başından alan kocaman binalarda binlerce kapasiteli klüplerden, açık havada, teraslarda yer alan barlara kadar. Müzik ve deneyim açısından tam not Berlin’in!

PRAG

Çekya’nın başkenti Prag, birçok yönüyle ziyaret edilmeyi fazlasıyla hak ediyor. Gündüz saatlerinde Barok ve Gotik mimarinin dünya çapındaki en ünlü örneklerini inceleyebileceğiniz şehirde geceleri de kendinizi farklı bir hayata bırakabilirsiniz. Hafta içi dahi mekanların tıklım tıklım olduğu Prag’da doyasıya eğlenme şansına sahipsiniz. Prag’da gece hayatının en ünlü kulüpleri ise şunlar: M1 Lounge Bar & Club, MeetFactory, ZlatyStrom, Cross Club ve DoubleTrouble…

İBİZA

Eğlencenin hiç bitmediği İbiza’da genellikle yaz aylarında yapılan plaj ve havuz partileri çok meşhur. Pacha, Space, The Zoo Project gibi ünlü parti mekanları ve partilere ek olarak tekne partileri de yapılıyor.

Yıllar içinde popülerliğini hiç yitirmeyen İbiza hala dünyanın en kapsamlı ve yüksek bütçeli partilerine ev sahipliği yapıyor. Muazzam doğası ve delice eğlenmek için dünyanın her tarafından toplandığı İbiza, gece hayatının müdavimlerinin bile aklını alacak ortamlara sahip. Günlerce durmadan dünyanın en iyi dj’lerini dinleyebilirsiniz. Sınır tanımayan eğlence de cabası!

MİKONOS

İsmini duyduğunuzda aklınıza sınırsız eğlencenin adresi olarak gelmesi gereken Yunan adası. Mikonos’ta Paradise Club, Belvedere Bar, Space, Caprice gibi ünlü gece kulüplere gidebilirsiniz.

MOSKOVA

Soğuk Moskova gecelerini neyin ısıttığını merak ediyorsanız söyleyeyim; alkol ve müzik. Imperia Lounge, Gipsy, Krysha Mira gibi gece kulüpleri Moskova’da gece hayatının önemli adresleri.

KİEV

Ukrayna’nın başkenti Kiev; müzik, dans ve alkolün sınırsız olarak sunulduğu, gece hayatıyla adından söz ettiren bir şehir. Popüler gece kulüplerinden bazıları; Vodka Bar, Barsky, Babyface DJ Bar ve Caribbean Club.

MİAMİ

Plaj partilerinin yaz boyu gündüz gece dinlemeksizin devam ettiği Miami plajları zaten herkesin malumu. Electric Pickle Miami, Rec Room, Blackbird Ordinary ve benim favori mekanım Story gibi çok sayıda kulüpte gece hayatı tüm yıl hız kesmeden devam ediyor.

RİO

Rio’da sadece karnaval zamanı eğlence olduğunu sanıyorsanız, yanılıyorsunuz. Boox, Miroir, Baronetti, Nuth – Rio gibi çok sayıda dans kulübü yıl boyu açık.

LONDRA

En ünlüsünden en normal vatandaşına kadar tüm İngilizler gece hayatını severler. Mesela Soho bölgesinde Prens William ile bile karşılaşabilirsiniz. Tiger Tiger, Heaven, Scala, Ministry of Sound, China White ve Fabric Londra’daki popüler etkinlik yerlerinden.

İngilizler ‘cool’ bir halk olsalar da partilemek konusunda çok iddialılar. Hemen köşedeki barda dahi kaliteli müzik dinleyebileceğiniz bu şehrin gece kulüpleri de çok çeşitli ortamlar ve kaliteli müzik vadediyor.

Eğlence konusunda Londra’nın Avrupa’da bir merkez olduğunu söylesek abartmış olmayız. Öyle ki, Londra’nın gece hayatı konusunda sadece Avrupa’nın değil dünyanın da en iyisi olduğuna dair yaygın bir görüş bulunmaktadır. Çılgın ev partilerinin ve sabahlara kadar süren kulüp eğlencelerinin başkenti Londra’da, yüzlerce mekandan size en uygun olanını seçip dilediğiniz gibi eğlenebilirsiniz. Bu çılgın şehrin kalitesini uzun zaman önce kanıtlamış 3 mekanı tartışmasız KOKO, Tiger Tiger ve Fabric’dir

NEW YORK CİTY

Gece hayatından bahsedip de New York City’nin klas ve çok çeşitli seçeneklerini atlayamazdım. Ünlü dizilere, filmlere ev sahipliği yapan mekanlarda bulunmak bile ilginç bir deneyim. Sadece bir kaç konseptle de sınırlı değil! Garaj partilerinden, mega-klüplere, hipster mekanlarına, jazz, opera, hip-hop barlarında kadar… Çoğu mekan erken kapanıyorsa da eğlence 24 saat bitmiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir