SAİNT PETERSBURG GECE HAYATI

Rusya SAİNT PETERSBURG Gece Hayatı

Petersburg ya da diğer adıyla St. Petersburg, açılımı ise Sankt-Peterburg olarak yazılmakta ve Avrupa’nın en büyük gece hayatı ve kulüplerine sahip bir şehirdir.

Petersburg Eğlence Hayatı
Petersburg kenti bu yazı yazıldığı sırada yaklaşık olarak 5 milyon nüfusa sahip ve konaklama için güzel otellerin fiyatı geceliği en az 200 liradan başlamaktadır. Avrupa’nın ve Dünyanın en büyük ve görkemli şehirlerinden birisidir. Böyle olunca haliyle gece hayatı, eğlence hayatı ve geceleri oldukça renkli ve hareketli geçmektedir.

St. Petersburg Gezilecek Yerler
Petersburg Gece Hayatı
Önceleri Türkiye – Rusya arası iyiyken Rusya, Türk vatandaşlarından vize istemiyordu bu yüzden Petersburg kentinde hayli Türk’e rastlamak her zaman mümkündü. Ancak şimdilerde Rusya’nın vize istemesi ve vize ücretinin 150 dolar olması nedeniyle Türk vatandaşları adeta elini ayağını Rusya’dan çekti desek yeridir.
Zamanı ve parası olanlar için bizde sizlere Petersburg Gece Kulüpleri hakkında bu makaleyi yazmak istedik. Aşağıdaki mekanlardan herhangi birine gidebilir ve gönlünüzce eğlenebilirsiniz.

Griboedov : Petersburg’un en iyi kulübü olduğu söyleniyor. Girişler ücretsiz ancak konser olunca girişler €10-20 arası değişmektedir. Yer altında bir barınakta bulunmaktadır ve üst katı restorandır. 1996 yılından bu yana hizmet vermekte olup kenti en eski gece kulüplerinden birisidir.
Adres: Voronezhskaya ul., Building 2A – Metro Ligovsky Prospekt

Purga: Girişlerin bazen ücretli ve bazende ücretsiz olduğu ancak şehrin süper kalitede mekanlarından birisidir. 10 yıldır adeta şehrin simgesi haline gelmiştir. Kente gelen turistlerin mutlaka uğradığı kulüplerden birisidir.

UNION Bar & Grill : Perşembe-Pazar arası genellikle yoğun oluyor ve girişler ücretsizdir. Servisleri genelde kötü olsa da eğlence anlayışları genel olarak beğenilmektedir.
Adres: Liteyny Ave., 55, St. Petersburg 191014

Lomonosov Bar: Şehirdeki en iyi parti kulüplerinden biri olduğu söylenmektedir. 3.katlıdır. Bir katında karaoke, diğer katında bar ve son katında dans kulübü vardır. En güzel Rus kızların bu kulübe geldiğine dair bir inanış vardır. Konumunun şehrin merkezi olması onu özel kılmaktadır.
Adres: Lomonosova St., 1

Club A2 : Ses, ışık, grafik, hoparlörler, dans her şey çok güzel. Konser alanı gibi pisti vardır. Tek sıkıntısı bilet almada uzun kuyruklar oluşmaktadır. Size önerimiz bileti İnternet üzerinden almalısınız. Böylece çok daha hızlı bir şekilde içeri gireceksiniz.
Adres: Medikov Avenue, 3

Metro Club : Kentin en iyi gece kulüplerinden birisi olmasına rağmen içeri girdiğinizde neredeyse kimsenin ingilizce bilmediğine şahit olacaksınız. Petersburg kentine geldiğinizde mutlaka uğramalısınız. Eğlence garantili bir mekan.
Adres: Ligovskiy Prospekt, 174

Retro Disco Club Gagarin : Genelde çağdaş Retro müziklerin çalındığı bir mekan. Çok hareketli olmasa da ağır abiler için ideal bir kulüp diye düşünüyoruz.
Adres: Komendantskaya Sq., 11

Dom Beata: Techno müziklerin çalındığı sıradışı bir gece kulübüdür. Petersburg’un son yıllarda en başarılı ve şık gece kulüplerinden birisidir. Moskova kentinde yer alan Solyanka gece kulübünün sahipleri açmıştır. Bir için 5-7 dolar, kokteyller içinse ortalama 10 dolar ücret istenmektedir.
Adres: Razyezzhaya ul., 12 – Metro Vladimirskaya

XXXX Bar : Hakikaten on numara mekan. İçeride eğlenceyi dırukta yaşıyorsunuz. Giden Türkler özellikle çok tavsiye ediyorlar. Çok kaliteli olduğuna dem vuruyorlar.
Adres: Primorskiy ave, 72

Cocktail Project : Eğlenmek için her zaman güzel partilerin yapıldığı bir mekandır. Ziyaretçileri genel olarak hafta sonları çılgın partilerin yapıldığını söylüyor. Ziyaretçiler tarafından hakkında en çok olumlu yorumlar yapılan mekanlardan birisidir.
Adres: 3-ya Sovetskaya St., 34

Barakobamabar : Adı size yabancı gelmedi değil mi: ) Amerikan başkanı Barack Obaman’nın adı verilmiş. House ve techno müzik sevenlerin uğrak yerlerinden birisidir. Yalnız içeride genel olarak Rusça konuşulduğunu belirtelim.
Adres: Konyushennaya square, d. 2

Jesus : Petersburg’un yeni açılan gece kulüplerinden birisidir. İçier girişte kıyafet kontrol yapılmaktadır. İki dans pisti, iki barı ve sergi alanı vardır. Tekno müziklerin çoğunlukla çalındığı güzel gece kulüplerinden birisidir.
Adres: Ligovsky prospekt 50/13, Metro Ploschad Vosstanyia

Prodj : Şık ve kaliteli bir mekan. Diğer kulüplere nazaran daha sakin ortamı olduğunu söylemeliyiz.
Adres: Kazanskaya st., 7

Fidel : Dumskaya’nın efsanevi kulüplerinden birisidir. Her zaman karanlık, kalabalık ve eğlencelidir. Şık şehirli insanlar ve yabancılar sıklıkla gelmektedir. Genel olarak ise fiyatları diğer kulüplere nazaran hayli uygundur.
Adres: Dumskaya ul., 9

Don’t Panic: Karaoke mekanıdır. Biraları 3 dolara satmaktadırlar. Kulüp yer altında ve ağır müzikler çaldığı için Berlin tarzı denilmektedir. Kulüpte çalınan müziklerin 165 feet yükseklikteki bir savaş uçağında çıkan sesle eşdeğer olduğu söylenmektedir.
Adres: Ligovsky prospekt 50, Building 16

Poison: Genel olarak yerel halkın takıldığı ve misafirlerin ücretsiz şarkı çaldırabildikleri güzel bir mekandır.
Adres: Lomonosova ul., 2

LUX Night Club : Genelde direkte ilginç hareketler yapan striptizci kadınların gösteri sunduğu bir kulüp ancak adından anlaşılacağı üzere hayli lüks bir mekan.
Adres: Kanala Griboyedova Emb.

ХххХ Bar: Fiyatları genel yüksek olan bir gece kulübü ve bar konsepti olan kulüptür. Kaliteli müzikler ve ilginç şovların olduğunu belirtelim.
Adres: 3rd Sovetskaya St., 34

Vozduh Club : Nehir kenarında olan mükemmel bir gece kulübü burası. Köpük partileri filan tek kelimeyle harika. Tek sıkıntısı ise biraz şehir dışında olmasıdır.
Adres: Южная дорога, 6

Barbara Bar : Akılda kalan güzel müzikler çalan ama bize göre klasik bir bar konseptinden çok kurtulamamış.
Adres: Dumskaya St., 9

GECEMANYA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.