Şampiyon Film Tanıtımı

ŞAMPİYON FİLM TANITIMI

Başrolünü Ekin Koç ve Farah Zeynep Abdullah’ın paylaştığı gerçek bir hikâyeden uyarlama olan film, izleyicinin kalbine dokunmak için beyaz perdede yerini almaya hazırlanıyor. Film, 1990’larda Sivas’ın bir köyünden, İstanbul’a giden Halis Karataş etrafında şekillenmektedir. En büyük hayali, jokey olarak bu hayattaki serüvenini tamamlamak olan Karataş, Bold Pilot’la tanışarak bu hayalin ilk adımını atar. Atı ile Halis’in en büyük hedefi, Begüm Atman’ı hayata bağlayabilmektir. Uzun uğraşlar sonucu umutlarının neredeyse tükendiği bir ana gelirler. Tamda o sırada yarışlara en sondan gelerek, diğerlerini geçen Bold ve Karataş herkese yeniden umut olur. Çünkü o dönem halk siyasi bir karmaşanın içerisindedir ve bu ikili onlara ilaç gibi gelmiştir.

Türkiye’deki atçıların öncü isimlerinden biri olan Özdemir Atman, Bold ’un sahibidir. Halis Karataş’la Bold’un 1996’da Gazi Koşu’sunda kırdığı rekor bugün bile hala geçilemedi. Bu tarihi rekorun yanı sıra ünlü jokeyle Begüm Atman’ın destansı aşkı da yılllarca hafızalardan silinememiştir. Her türden aşkın yerini aldığı Şampiyon filmi bu yıla damgasını vurmak için hazırlanıyor. Halis Karataş’ın gerçek yaşam öyküsünden oluşan bu filmi kaçırmayın.

Şampiyon Oyuncu Kadrosu

Ekin Koç, Farah Zeynep Abdullah, Fikret Kuşkan, Ali Seçkiner Alıcı, Sibel Taşçıoğlu, Serkan Ercan, Erdem Akakçe, Serkan Serinkaya, Merve Altınkaya, Melis Sezen Senay, Mert Denizmen, Oğuz Kara Nurhan, Burak Tamdoğan, Nalan Kuruçim.

Şampiyon Film Yorumları

Ahmet Katıksız imzalı Şampiyon filmi, 2018 yılının ses getiren filmlerinden oldu. İddialı ve duygusal sahneleriyle, at yarışına ilgisi olanların kendisini çok yakın hissettiği bir yapıt olarak beyaz perdede yerini aldı. Gerçek bir yaşam öyküsünden uyarlanmış olması Şampiyon filmine duyulan ilgiyi daha da artırıyor. Son derece ustaca hazırlanmış olan senaryo; sürekli olarak bir umut, heyecan ve sevgi seliyle izleyiciyi diri tutmaya yetiyor. Şampiyonu izleyenlerin çoğu duygusal bir yoğunluk ve ağlama eşliğinde filmin sonunu getiriyor. Aşk, dostluk ve umut üçgenin ağır bastığı yapıtta, toplumsal bir umut da hedeflenmiş. Nitekim at yarışına gelen halkın Bold’la bir olması da bunu destekler nitelikte.

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir